![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Залучаючи приватних інвесторів
Для збереження численних архітектурних пам’яток нашої області можна залучати кошти приватних інвесторів. Таку думку висловила начальник управління охорони нерухомої культурної спадщини облдержадміністрації Наталя Штербуль.
За її словами, сьогодні «це альтернативний шлях щодо порятунку об’єктів культурної спадщини».
– Держава повинна звернути основну увагу на регламентації робіт. Якщо приватник бере в оренду пам’ятку архітектури, то в будинку потрібно не сходову клітку перефарбовувати, а виконати першочергові протиаварійні роботи. Наприклад, якщо у будинку є деформації, то насамперед потрібно зміцнювати фундамент. Якби держава зробила такий крок – надала пільги щодо коштів, які ідуть на збереження культурної спадщини, то це стало б так званим внутрішнім резервом, – підкреслила Н. Штербуль.
Замість «декоративного» закону
Сенсаційним рішенням вважають багато одеських адвокатів скасування антикорупційного законодавства. Цей правовий акт став темою на прес-конференції в ІА «Міст-Одеса».
Перший антикорупційний закон було ухвалено у незалежній Україні у 1992 році. Відтоді він постійно змінювався і зрештою набув форми, зрозумілої і близької європейцям. Але за наявних економічних умов реалізація закону виявилася неможливою. Тому, як відзначив юрист Олександр Славський, закон мав декларативний, а за уточненням адвоката Віктора Агєєва – декоративний характер.
Країні потрібен закон, здатний виконувати регулятивні функції. Зокрема, у дозвільній і погоджувальній системах. Зараз правова основа боротьби з корупцією забезпечена відповідними статтями Кримінального та Адміністративного кодексів України. А такий необхідний новий законопроект повинен обговорюватися у Верховній Раді України найближчими днями.
Біляївський район
Програма в дії
Соціальному захисту педагогічних працівників сприяє цільова програма кадрового забезпечення навчальних закладів «Вчитель», розроблена на період 2003 – 2012 років.
Так, минулого року було заплановано витратити 72000 грн на оплату орендованого житла педагогічних працівників та 11000 грн – на оновлення фондів шкільних бібліотек. З них, відповідно, використано 37000 грн на оплату оренди житла та всю суму – на придбання словникової і довідникової літератури. За рахунок економії коштів, передбачених програмою, відділ освіти з першого грудня збільшив щомісячний розмір доплати за житло з 250 грн до 500 грн, та виділив кошти на передплату комплекту методичних посібників для директорів загальноосвітніх закладів «Зразкова школа».
Котовський район
Якісна вода – за допомогою проекту ТАСIS
Услід за жителями Чапаєвської, Новоселівської та Петрівської сільських рад, програму проекту ТАСIS «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», успішно реалізували і у Косах.
Тут була створена громадська організація «Добробут – разом!», яку очолила справжня лідерка, діяльна людина Олександра Зубарєва. Завдяки їй, а також сільському голові Ользі Добрянській, за підтримки райдержадміністрації та райради, вдалося закумулювати понад 190 тисяч гривень. Цих грошей, що надійшли різними каналами, вистачило на повне відновлення і розведення по подвір’ях селян водопроводу. Сьогодні проблему постачання села якісною питною водою цілком розв’язано.
Фрунзівський район
Ремонтують багатоквартирні будинки
Майже по 300 тисяч гривень було виділено на капітальний ремонт двоповерхових будинків у центрі селищ Фрунзівки та Затишшя.
Роботи провадяться за рахунок коштів загальнодержавної Програми розвитку житлово-комунального господарства, у якій можуть брати участь об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Ще декілька років тому люди скептично ставилися до такої ідеї. Та коли пересвідчилися, що Програма справді працює, то без зволікань взялися за виготовлення необхідної документації. Торік у Фрунзівці було приведено до ладу два будинки, нині триває облаштування ще двох. Вже замінено покрівлю, частина старих дерев’яних вікон демонтована, і встановлюються пластикові склопакети. Незважаючи на зимові умови, роботи тривають і незабаром будинки набудуть зовсім іншого, привабливого, вигляду.
Ананьївський район
Злочинність «помолодшала»
Голову райради Миколу Балана і голову райдержадміністрації В’ячеслава Сербіна хвилює, що кількість осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, з кожним роком зростає.
За інформацією начальника Любашівського міжрайонного відділу кримінально-виправної інспекції управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Одеській області, підполковника внутрішньої служби Володимира Тимченка, на обліку в інспекції перебуває 158 громадян, серед яких – 14 неповнолітніх. Значна частина засуджених не має належної освіти та професійної кваліфікації. Ці люди втратили соціальні зв’язки, потребують психологічної та медичної допомоги. З метою виправлення та ресоціалізації засуджених інспекцією було залучено до співпраці районні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, зайнятості, раду жінок, козацьку паланку та Центр ресоціалізації наркозалежної молоді «Шлях до Творця». З цього приводу головний спеціаліст районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Вітюк сказала, що протягом минулого року допомогу отримали близько 100 чоловік. Нині на обліку перебуває 75 осіб, а 4 сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, і де виховуються засуджені підлітки, перебувають під соціальним супроводом. У свою чергу, начальник Ананьївського райвідділу міліції Георгій Дерменжи додав, що найближчим часом в органах МВС буде створено нову службу – «профілактичну міліцію», вона безпосередньо працюватиме з молоддю та неповнолітніми.
Ізмаїл
Відмовляться від хлорування
Ізмаїл зможе розв’язати одну з найсерйозніших проблем, пов’язаних з безпекою жителів. На 2011 рік запланована реконструкція водонасосної станції другого підйому «Фортеця». Це дозволить відмовитися від хлорування води. Вона буде очищатися за допомогою гідролізу.
– Вода до міста подається з артезіанських джерел, – повідомив начальник комунального підприємства «Ізмаїльське виробниче управління водо-каналізаційного господарства В’ячеслав Кулик, – і відповідає вимогам і стандартам. Додаткового очищення не потрібно. Йдеться лише про її знезараження.
Розв’язання проблеми стало можливим після захисту проекту фінансування найважливіших об’єктів на рівні облради та облдержадміністрації.
– З цією метою буде спрямовано близько 1,3 мільйона гривень, – уточнив В’ячеслав Кулик.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, А.Михайленко, Є. Низов, Ю. Федорчук, О. Харченко, А. Степанова, Л. Півторак, Є. Маслов, О. Небогатов
Багатовекторні перспективи
Голова Одеської обласної ради Микола Пундик провів офіційну зустріч з Генеральним консулом Греції в Одесі Антоніосом Хазіроглу та Першим радником з питань економіки і торгівлі Генкосульства Димитріосом Зіогасом.
На сьогоднішній день Одеська область підписала договори про співпрацю з трьома грецькими провінціями – Драмою, Салоніками та Серресом. Нове керівництво облради обіцяє розвивати і наповнювати практичним змістом ці угоди.
– Для нас дуже цікавий досвід Греції у сфері туризму та грецькі технології. Греція є європейським лідером щодо розвитку так званої зеленої енергетики – у використанні сонячних батарей та енергії вітру.
Ми дуже зацікавлені у залученні грецьких інвестицій у багато галузей нашої області, зокрема й у сільське господарство, – відзначив Микола Пундик.
Не менш перспективними напрямами голова облради також вважає транспортні перевезення та обмін туристами:
– Крім традиційних видів туризму, нам був би цікавий релігійний туризм, який має на увазі відвідування різних монастирів та церков в Україні. Адже, крім тісних історичних зв’язків, наші народи поєднує спільна православна віра, – підкреслив пан Антоніос Хазіроглу.
Марія Григор’єва
Вино – це ціла культура
В Одесі відкрилися одинадцяті за ліком міжнародні спеціалізовані виставки «Вино і виноробство» та «Високий градус». Традиційно, офіційну підтримку заходам надали Асамблея європейських виноробних регіонів, Міністерство аграрної політики України, Міністерство економіки України, обласна держадміністрація, корпорація «Укрвинпром», асоціація «Виноградарі та винороби України».
Відкриваючи форум, голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук нагадав присутнім, що в області понад 10 тисяч гектарів зайняті виноградниками. Одещина виробляє понад половини усієї продукції виноградарства та виноробства в Україні.
– Наш регіон – флагман цієї галузі й буде ним залишатися, – підкреслив губернатор. – Спільними зусиллями центральних і місцевих органів влади, людей, задіяних у виноробстві, ми виведемо нашу продукцію на якісно новий рівень, щоб вона була представлена в найпрестижніших ресторанах і крамницях Європи та світу.
Думку Е. Матвійчука поділяє і генеральний секретар Асамблеї європейських виноробних регіонів Жан-Поль Анжер.
– Упевнений, вашу продукцію можна сміливо лобіювати на європейських ринках, – заявив він.
Гість нагадав, що одним із центрів виноробства є і сусідня Грузія. Тож не слід забувати, що вино – ціла культура, яка зародилась саме в Східній Європі.
Після урочистої частини відбулося нагородження найкращих вітчизняних і закордонних виробників вина, потім дегустувалися зразки цієї продукції.
Іван КАМЕНЕЦЬКИЙ
Висока нагорода Бельгії – одеському вченому
24 січня в палаці Егмон, у Брюсселі, відбулася церемонія вручення найвищої нагороди Королівства Бельгії, якої удостоюються громадяни іноземних держав, – ордена Корони.
Високим званням Командора ордена відзначено працю відомого вченого, академіка АН вищої школи України, завідувача кафедри теоретичної фізики Одеського державного екологічного університету, доктора фізико-математичних наук, професора Олега Герасимова. Понад 20 років він плідно співпрацює з колегами-фізиками із провідних університетів Бельгії, трудячись над розвитком різних напрямів сучасної фізики. Високу оцінку одержали результати досліджень професора та його наукової школи щодо побудови фундаментальної теорії гранульованих систем, а також його багаторічна праця з підготовки наукових кадрів у цьому напрямі.
За особистої участі О. Герасимова в Бельгії розгорнуто комплексну програму дослідження гранульованих матеріалів, результати якої вже знаходять застосування в різних галузях хіміко-технологічної, фармацевтичної, харчової, будівельної, металургійної промисловості. Зацікавленість у даних дослідженнях виказали такі індустріальні гіганти, як «Арселор», «Нестле», «Янсен», Європейська космічна агенція та багато інших.
На церемонії були присутні заступник міністра закордонних справ Бельгії Яна Зікмундова, Надзвичайний та Повноважний Посол Бельгії в Україні Марк Вінк, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Бельгії Ігор Долгов, провідні бельгійські вчені.
У своєму слові-відповіді Олег Іванович подякував Його Королівській Величності Королю Бельгії Альберту Другому та уряду Бельгії за високу оцінку його праці, а також закликав уряди двох країн усебічно та рішуче підтримати фундаментальні наукові дослідження, усіляко стимулювати міжнародну кооперацію в науці, сприяти мобільності інтелектуального капіталу, направляючи його на розробку низьковитратних, але разом з тим високоефективних та екологічно чистих матеріалів.
Світлана Комісаренко
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |