![]() |
|
![]() |
![]() |
Як вже повідомлялося, голова обласної ради Микола Володимирович Пундик побував з робочим візитом в Ізмаїльському та Ренійському районах.
Його візит до Ізмаїльського району розпочався з відвідування колишнього районного центру Ізмаїльщини – селища Суворового.
Клопоти селищної громади
Суворове. Нагадаємо – селище за підсумками минулого року розділило перше місце в огляді-конкурсі щодо соціально-економічного розвитку та благоустрою з Овідіополем. Такий ривок було зроблено завдяки зусиллям місцевої, районної та обласної громад.
Капітально відремонтовано будинок, у якому нині розташувався районний притулок для дітей. У центрі села сьогодні височить оновлений Будинок культури, піднятий буквально з руїн.
– Подякувавши нашому колективу за таку важливу працю, Микола Володимирович сказав, що краще б діти виховувалися у сім’ях, а не в притулку, – підкреслила завідувачка районного притулку для дітей Лідія Іллівна Бічева. – І це справді так. Але ми не можемо відійти від реалій життя. Сьогодні у нашому притулку утримуються 24 дитини. Тут тепло, затишно. Наш колектив робить все, щоб відігріти дитячі душі. У свою чергу, вдячні голові обласної ради, усій обласній громаді за увагу і піклування про такі заклади, як наш.
Залишився задоволений Микола Володимирович і тим, як ідуть справи у селищному Будинку культури. Сьогодні тут діють шістнадцять творчих колективів. Причому тільки за минулий рік додалося три. П’ять колективів кожного року підтверджують звання народних.
Нова школа на місці довгобуду
Ларжанка. Тут М.В.Пундик відвідав сільську лікарську амбулаторію сімейного типу і школу.
Для довідки: ще шість-сім років тому мало хто вірив, що можна буде вдихнути життя у довгобуд. Середня загальноосвітня школа тулилася у старих, напіваварійних приміщеннях. Багато в чому завдяки тому, що це питання з подачі районної ради і районної держадміністрації було поставлено на суворий контроль областю, відбулися докорінні зміни.
Нині роботи щодо спорудження школи практично завершені. Справа залишилася за малим. Необхідно оснастити підготовлені під класи приміщення меблями. На жаль, кошти з цією метою були виділені лише наприкінці року. Через що, як поскаржилася начальниця відділу освіти районної держадміністрації Тетяна Якименко, отримані з області гроші освоїти не вдалося.
Знайомлячись зі школою, Микола Володимирович звернув увагу на те, яка наповнюваність класів, поцікавився системою навчання, побував у шкільній їдальні. Як поінформував директор сільської ЗОШ Олександр Арешкін, тут навчаються 227 хлопчиків і дівчаток. Крім того, з 1 вересня минулого року діє група зі скороченим денним перебуванням дітей п’ятирічного віку (це 18 малят). У групі створено належні умови для навчання і відпочинку п’ятиліток.
Під час підсумкової розмови сільський голова Анатолій Ніколаєв розповів про життя села та його основні проблеми.
І тут як ніде доречно, можливо, прозвучали слова керівника обласної громади про те, що сьогодні необхідно самим на рівні села, району знаходити і використовувати резерви для вирішення всього комплексу соціально-економічних завдань.
– Ця робоча поїздка, безперечно, дуже важлива для нас, – сказав голова Ізмаїльської районної ради Василь Антонюк. – Ми разом з головою райдержадміністрації Сергієм Мазуром почули чимало цінних пропозицій і рекомендацій, спрямованих на успішніше розв’язання завдань, які стоять перед районною та місцевою громадами. У цьому ключі і працюватимемо.
Майбутнє – у соціально-
економічному
розвитку Придунав’я
Ізмаїл. У кабінеті голови районної ради відбулася зустріч М.В. Пундика з керівництвом міста та району. Обговорювалися основні проблеми соціально-економічного розвитку регіону.
На прес-конференції, яка потім відбулася, Микола Володимирович підкреслив, що нинішня поїздка дуже важлива для вибудовування перспектив подальшої роботи з місцевими громадами, ретельнішого знайомства зі станом справ на місцях, визначення пріоритетів розвитку регіону.
– У мене залишилися добрі враження від відвідування селища Суворового, – відзначив Микола Володимирович. – Як відомо, у нинішньому році відзначатиметься 20-річчя незалежності нашої країни. Сподіваюся, Ізмаїл та Ізмаїльський район будуть гідно репрезентовані під час святкових урочистостей.
Але на все потрібні чималі гроші. А для цього, звичайно ж, необхідно піднімати економіку регіону. Як відомо, з ініціативи Президента країни В.Ф. Януковича репрезентовано 11 інвестиційних національних проектів, зокрема і тих, що стосуються Дунайського транспортного коридору. Йдеться про подальший розвиток Ізмаїльського морського торговельного порту, судноремонтних і суднобудівного заводів.
Перспективи розвитку району полягають у відновленні багатогалузевого сільського господарства. Придунав’я, і зокрема Ізмаїльський район – це благодатний край для вирощування овочів, фруктів, винограду. Звичайно, потрібні переробні підприємства. Але, як я гадаю, сьогодні треба говорити не стільки про відновлення старої системи переробки, а про створення нового, сучасного, високоефективного, менш витратного і більш мобільного виробництва.
Додамо, що тут же розташована рекреаційна зона. Потребує ґрунтовного розвитку «зелений» туризм.
На все це потрібні інвестиції. Але часом складається враження, що інвестори не до кінця знайомі з можливостями і реаліями Придунав’я, зокрема і Ізмаїльського району. Становище це потрібно докорінно змінювати, шукати і знаходити інвесторів.
Відповів Микола Володимирович і на запитання, якою буде підтримка міста і району з обласного бюджету розвитку. Ізмаїл та Ізмаїльський район пройшли своєрідний «іспит» у губернатора області Е.Л. Матвійчука, захистили свої пропозиції.
– Ставиться завдання не розпорошувати кошти, а освоювати конкретні об’єкти, – підкреслив голова облради. – Якщо говорити про Ізмаїл – це і завершення реконструкції дитячого садка «Парус». Знаменно, що як у місті, так і в районі останнім часом не вистачає місць у дитячих садках. Отже, молоді сім’ї хочуть жити і працювати вдома. І у цьому також – перспектива розвитку регіону.
Євген Маслов, власкор «Одеських вістей», Ізмаїльський район
Буде порт – буде місто
Першим об’єктом на території Ренійського району, якому приділив увагу голова Одеської облради М. Пундик, був морський торговельний порт. Трохи пізніше, даючи інтерв’ю кореспондентові газети «Одеські вісті», Микола Володимирович сказав, що проблеми цього підприємства мають геополітичний характер:
– Порт Рені будувався за радянських часів і був розрахований на перевалювання великих обсягів переважно сипучих вантажів, що йшли до країн соціалістичного табору. Зрозуміло, що зі скороченням обсягів цих вантажопотоків порт Рені втратив роботу. Але, як запевнив мене начальник цього підприємства Сергій Строя, пік спаду переборено, і вже в 2012 році порт Рені очікує на зростання вантажопотоків. Для того, щоб порт Рені розвивався, необхідні дві умови: інвестиції та реалізація державної програми розвитку Чорноморсько-Дунайського регіону, на яку ми покладаємо великі надії.
Як відомо, Президент України Віктор Янукович минулого року визначив одинадцять національних проектів, серед яких – «Дунайський коридор», спрямований на розвиток транспортного сполучення та судноплавства в Дунайському регіоні.
Відповідаючи на запитання щодо можливості спорудження у межах цього проекту залізничної вітки Ізмаїл – Рені, про що йдуть розмови вже не один рік, Микола Володимирович сказав:
– На сьогоднішній день немає навіть геологічних досліджень. Ділянка, здавалося б, невеличка, 50 кілометрів, але навкруги вода. Залізничники називають цей проект утопією. Так, у транспортного відомства є свої корпоративні інтереси, але є інтереси загальнонаціональні. Дорога в перспективі потрібна. Запитаємо себе: хто зацікавлений у розвитку транспортної інфраструктури в цьому регіоні? Крім України, це Росія і Туреччина. Однак не Румунія та інші країни Євросоюзу. Як ви знаєте, нещодавно Президент України Віктор Янукович зустрічався із Прем’єр-міністром Туреччини, я гадаю, це дасть свої плоди.
ЕнергІю природИ – на службу людям
Зустрівшись із керівництвом міста та району, Микола Пундик вказав на значимість ще одного проекту національного значення «Енергія природи», реалізація якого починається на території Одеської області. За словами М. Пундика, це дозволить залучити понад 100 млн доларів США інвестицій та відкрити понад 400 нових робочих місць.
Частину сонячних батарей буде розміщено на території Ренійського району, біля райцентру вже виділено 80 гектарів землі.
Які б проекти ми не розробляли, а без доріг їх реалізація буде неможливою. Після зміцнення дамби уздовж річки Дунай зруйновано єдину автодорогу, яка веде до Рені. Зазнають незручностей не лише жителі Ренійського району – цією трасою транзитом рухається великовантажний транспорт у напрямку Румунії і назад. Вантажопотік немаленький – близько 120-ти хур за добу. На ділянці дороги Орлівка – Рені вони повзуть зі швидкістю 30 кілометрів за годину, а вузькими вулицями міста – ще повільніше. М. Пундик переконався в тому, що необхідно порушувати питання щодо ремонту 22-кілометрової ділянки дороги Орлівка – Рені, а також щодо спорудження об’їзного шляху навколо міста. Звичайно, ні районному, ні обласному бюджету не до снаги такі капіталовкладення, тому керівництво області має намір порушувати ці питання на рівні Києва.
Соціально значимим об'Єктам –
пильна увага
М.В. Пундик побував на насосній станції другого підйому, яка подає питну воду місту Рені, але розташована в низовині й постійно заливається дощовими і талими водами. Ще в 2005 році, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, було розпочато спорудження нової станції потужністю 6 тисяч кубометрів за добу. На сьогоднішній день тут «закопано в землю» 1 млн 131 тис. грн. Готовність об’єкта, замовником якого виступає УКБ облдержадміністрації, становить 45%. Протягом останніх двох років фінансування об’єкта не здійснювалося, на поточний рік в обласному бюджеті передбачено 500 тис. грн, але необхідно близько 3 млн грн. М. Пундик відзначив, що об’єкт має важливе значення, і обіцяв усіляке сприяння щодо завершення будівництва вже цього року.
Голова Ренійської райдержадміністрації Дмитро Макосій просив керівника облради звернути увагу на спорудження другої черги школи в селі Лиманському та районної поліклініки. На останній об’єкт, щоб здати його в експлуатацію, необхідно близько 9 млн грн.
Микола Пундик висловив свою позицію щодо закриття психіатричного відділення районної лікарні (газета «Одеські вісті» висвітлювала цю проблему з усіма її «за» та «проти»). Він відзначив, що під час реформи системи охорони здоров’я, яка поглинає багато коштів, але не дає очікуваної віддачі, в області планується створити 10 шпитальних округів, в яких будуть зосереджені ресурси.
– Що стосується психіатричного відділення в Ренійському районі, то в принципі його бути не повинно – не уявляється можливим його утримувати, – сказав Микола Володимирович. – Однак це не означає, що відділення потрібно ліквідувати до 2012 року.
М. Пундик рекомендував керівництву району провести з цього питання громадські слухання та виробити найоптимальніший варіант розв’язання проблеми.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |