![]() |
|
![]() |
![]() |
В Одеській наукові бібліотеці ім. М.Горького відбулися традиційні щорічні Різдвяні читання, головною темою яких став відомий вислів апостола Павла: «Дбайте про любов і про духовне пильнуйте»
— Саме книга як дар духовний надихає і надихатиме завжди, повертаючи людство до розуміння неперехідних цінностей — Добра, Миру, Любові, Істини. Саме книга спроможна донести значущість цих цінностей, достукатися до людських сердець, — зазначила генеральний директор
Презентація книги «Одесский Cnaco-Преображенский собор. Жизнь. Гибеле. Воскресение» (автори ігуменя Свято-Архангело-Михайлівсвкого жіночого монастиря Серафима та журналіст і краєзнавець Валентина Сурніна) у відвідувачів бібліотеки викликала неабиякий інтерес.
ОННБ ім. М. Горького заслужений працівник культури України Ольга Ботушанська. — Багато в чому визначальним є те, що в програмі цьогорічних Різдвяних читань бібліотека презентує унікальне і надзвичайно цінне видання — дослідження ігумені Серафими і журналіста Валентини Сурніної з історії та відбудови нашої одеської святині — Спасо-Преображенського собору. Це не тільки повернення до сторінок славетної історії нашого міста, але й виховання, відродження духовності сучасного покоління, у сучасному житті. Презентація книги «Одесский Спасо-Преображенский собор. Жизнь. Гибель. Воскресение» (автори ігуменя Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря Серафима та журналіст і краєзнавець Валентина Сурніна) у відвідувачів бібліотеки викликала неабиякий інтерес. Адже одразу після видання (улітку 2010 року) вона стала бестселером як серед фахівців — архітекторів, культурологів, істориків, так і серед широкого кола одеситів. І теперішня презентація у стінах славетної Горьківки перетворилася на святкову подію у відлунні Різдва.
У презентації брали участь автори книги, провідні науковці та громадські діячі, які доклали всіх зусиль для відродження православної святині міста: начальник управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міськради В. Мещеряков, відомий колекціонер та краєзнавець А. Дроздовський, архітектор, дійсний член Інженерної академії України Ю. Письмак, директор музею «Християнська Одеса» В. Міхальченко та інші.
Логічним продовженням міркувань про значення духовних дарів у нашому непростому сьогоденні стали виступи учасників Різдвяних читань — протоієрея Сергія Кударенка, священика Андрія Наливайка, доктора філософських наук, професора ОНУ імені І. І. Мечникова Інни Голубович, кандидата філологічних наук викладача Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського Володимира Сподарця, члена Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України, культуролога Тетяни Ананченко, директора ЦБС для дітей Галини Лазаревої. До дискусійного кола також приєдналися молоді науковці — викладач ОНУ ім. І. І. Мечникова Н. Іванова-Георгієвська, викладач Музичної академії ім. А. Нежданової Н. Остроухова та інші. Цікавою та насиченою була експозиційна палітра. Книжково-документальна виставка «Православні храми Одеси» (з фондів ОННБ ім. М. Горького), де експонувалися унікальні раритетні видання ХГХ сторіччя та сучасні дослідження про духовні перлини нашого міста. Виставка «Рідкісні листівки і світлини із зображенням Одеського Спасо-Преображенського собору» (з приватної колекції А. Дроздовського). Цей матеріал, як зазначив і сам Анатолій Дроздовський, є цінним джерелом у справі дослідження історії та відродження храму.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |