![]() |
|
![]() |
![]() |
Ситуація з українською громадою в РФ є ляпасом нинішній проросійській владі в Україні з боку Росії
У рамках робочого візиту до Москви голова Народного руху України, народний депутат Борис Тарасюк провів зустріч із радою Об’єднання українців у Росії, на якій йшлося про ситуацію, що склалася останнім часом з українською громадою в РФ.
За словами Бориса Тарасюка, у нього є підстави, щоб зробити низку депутатських звернень до представників української влади і запитати, що робить українське керівництво для захисту прав українців у Російській Федерації.
«Чому саме зараз російська влада розпускає Федеральну національно-культурну автономію українців Росії, йдуть нападки на Об’єднання українців у Росії і чому саме в ці місяці відбувається те, що важко збагнути і зрозуміти в цивілізованому світі в ХХІ столітті — нападки на єдину українську бібліотеку в Москві? Ми знаємо, що вона не належить Українській державі та українській громаді. Так, вона належить російській владі. Але ставитися треба ж по-іншому, а не заламувати руки директору бібліотеки і не вилучати книжки за доносом одного з колишніх працівників цієї бібліотеки. Треба делікатно підходити до цих питань. Тим більше, якщо російська влада, як і українська, декларують, що ніколи ще такими тісними взаємини між нашими державами не були, то що ж вони роблять тоді стосовно представників українців у Росії?» — зауважив Борис Тарасюк.
Голова НРУ також зауважив, що не можна не звернути увагу і на гоніння на українські церкви в Росії. Він заявив, що тисячі українців, які є прихожанами УПЦ КП та УГКЦ, позбавлені можливості реалізовувати своє право на віросповідання в Росії. Ці люди не реєструються як релігійні громади. Вони зареєстровані як релігійні групи і таким чином позбавлені можливості мати свій храм або навіть капличку. Більше того, їм забороняється проводити служби в будь-яких громадських місцях, і вони можуть їх правити лише в приватних приміщеннях», — зауважив нардеп. За його словами, ця ситуація в жодному разі не є співмірною з тими преференціями, які нинішня українська влада та особисто Президент надають одній релігійній конфесії в Україні — УПЦ МП. «І це відбувається на фоні нападок на УПЦ КП в Україні», — додав він.
«Чи хтось з вас може пригадати, щоб українська влада чинила супротив діяльності Московського патріархату в Україні, чи діяльності російських організацій в Україні, яких приблизно стільки, скільки українських у Росії? Таких випадків нема, на відміну від РФ», — сказав Борис Тарасюк. «Нам говорять про те, що Об’єднання українців у Росії займається політичною діяльністю. Якщо такими мірками підходити до російських організацій в Україні, то їх половину треба закрити», — підкреслив політик.
Водночас, Борис Тарасюк наголосив, що не закликає українську владу поводитися так само, як поводяться з українцями в Росії. «Правильно було б, щоб ми закликали поважати права українців, тим більше що це прописано в Конституції і законах РФ», — сказав Борис Тарасюк.
«Чому ж саме зараз російська влада у такий брутальний спосіб повела боротьбу з українцями в Росії? Адже нинішня наша влада заявляє про те, що взаємини з Росією як ніколи активно і дружньо розвиваються. Але саме зараз за цієї проросійської влади бачимо наступ на права етнічних українців в Росії. Тут висновок напрошується сам по собі. Як би не лягала українська влада перед Росією, як би не здавала інтереси, російська влада ніколи не заспокоїться, поки не буде фактично знищено ґрунт для розвитку Української держави, а також українських громад в Росії», — вважає голова НРУ.
Парламентар зауважив, що ескалація конфлікту навколо етнічних українців у Росії відбувається на фоні фактично розгнузданої поведінки російських організацій в Україні та потурання наступу на все українське в українському суспільстві. «Фактично, дії нашої влади проти української мови збіглися з наступом російської влади на права української громади в Росії», — зауважив він.
«Якщо ми є свідомими українськими громадянами і вважаємо, що належимо до українського народу, якщо для нас Українська держава і все, що з нею пов’язане — і наша культура, і мова — дорогі, ми повинні звертати увагу на цю ситуацію з українською громадою в Росії. Я закликаю не лише владу, а й неурядові організації і політичні партії всіляко допомагати українській громаді в цей нелегкий час», — наголосив політик.
«Необхідно, щоб українська влада і громадські організації надавали всілякого сприяння цій українській бібліотеці. Бібліотека відчуває брак свіжих, останніх літературних творів. Ви собі не можете уявити, якою була радість, коли ми передали працівникам бібліотеки український бестселер Ліни Костенко «Записки українського самашедшого», а також твори Матіос, Андруховича та інших українських авторів», — розповів Борис Тарасюк.
На прес-конференції в Москві парламентар зауважив, що бібліотеці досі не повернутий сервер, вилучений під час останнього обшуку, не працює Інтернет, і не повернуті книжки, які були вилучені на експертизу. «Можливо, внаслідок демаршів, здійснених українською владою і політиками в Україні, зокрема і мною, ці нападки на українську бібліотеку припиняться», — висловив сподівання народний депутат.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |