![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
У парку все-таки cпорудять електростанцію!
Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій Чех заявив, що спорудження нової електростанції у парку ім. Т.Г. Шевченка Одеси повинно розпочатися уже у цьому році.
За його словами, спорудження повинно тривати не більше півтора року.
Проект спорудження електростанції оцінено як пріоритетний, на який гроші виділятимуться у першу чергу, додав Сергій Чех.
Нагадаємо, що питання спорудження цього об’єкта у зеленій зоні парку ім. Т.Г. Шевченка викликав багато заперечень у представників громадськості та співробітників обсерваторії.
Популярність проїзних зростає
Торік у квиткових касах Одеської залізниці реалізовано 28,5 тис. абонементних проїзних, що на 11 відсотків більше, ніж за 2009 рік.
Зростання популярності цього виду оплати за проїзд можна пояснити тим, що він дає можливість заощаджувати у підсумку до 43 відсотків вартості проїзду.
Серед видів пільгових документів – іменний квиток, абонемент вихідного дня, що діє по п’ятницях, суботах, неділях і понеділках. Також широко використовуються студентські і дитячі проїзні зі збереженням пільгового тарифу, згідно із законодавством України. Кількість проїздів за абонементними квитками – не обмежена.
Визначено лауреатів
Знаковою подією у літературному житті Одеси став поетичний конкурс, присвячений пам’яті Римми Казакової. Журі конкурсу, очолюване Павлом Мацкевичем, визначало лауреатів по одному віршу, поданому на його суд.
Свої твори подали сімдесят три автори з України. Росії, Білорусі, Казахстану, Ізраїля та США.
Такій широкій географії учасників сприяла велика підготовча робота, проведена міжнародним благодійним фондом «АVЕ», який очолює член Національної спілки журналістів України Рита Колобова.
Переможцем конкурсу стала Ірина Корнетова з Одеси. Кубок народного визнання вручено одеситові Анатолію Яковенку, який під час читання свого вірша «Пам’ять поетеси» демонстрував портрет Римми Казакової, створений з рядків її творів за допомогою комп’ютерного дизайну. Спеціального приза, заснованого МБФ «АVЕ», удостоєна Олена Касян зі Львова.
Улаштувальники конкурсу мають намір організувати творчий вечір за участю його фіналістів. Про час і місце його проведення можна довідатися на інтернет сайті МБФ «АVЕ» www.ave.odessa.ua.
Ренійський район
Пасе задніх
В обласному рейтингу за підсумками 2010 року район опинився на останньому, 26-му, місці. Про це повідомив на зустрічі з його активом голова райдержадміністрації Дмитро Макосій.
Середня зарплата у Ренійському районі становить близько 1400 грн, у той час як по області – майже 2000 грн. Д. Макосій висловив велику стурбованість незадовільним станом справ у агропромисловому комплексі, внаслідок чого у селах від 3 до 16% будинків порожні. Не надходять доходи до бюджету від діяльності рибодобувних підприємств, хоча на території району розташовані 33 тисячі гектарів прісноводних озер, де ловиться риба. Так, підприємство цього профілю ЗАТ «Аква» заборгувало Пенсійному фонду близько 1,6 млн грн, а своїм працівникам – 920 тис. грн. Д. Макосій спрямував актив району на спільну роботу щодо залучення інвестицій, розвитку підприємств АПК, відродження порту Рені.
Болградський район
Не треба «конвертувати» зарплату!
Підбито підсумки роботи районної комісії з легалізації заробітної плати і зайнятості населення у 2010 році.
За інформацією начальника управління праці і соціального захисту населення Андрія Гарвалова, у минулому році робоча група провела 34 засідання, зокрема 26 виїзних. Перевірено 263 суб’єкти підприємницької діяльності. За підсумками роботи легалізовано 162 робочі місця, що на 113 більше, ніж у 2009 році. Легалізовано заробітної плати на суму 63,2 тис. грн (у 2009 році було 5,4 тис. грн).
Прокурор району Дмитро Цоєв підтвердив, що у 2010 році комісія з легалізації заробітної плати і зайнятості населення працювала набагато ефективніше, була налагоджена тісна взаємодія всіх контролюючих служб, а співпраця з районною прокуратурою визнана однією з кращих в області. Так, за результатами спільної роботи, було порушено п’ять кримінальних справ, 19 чоловік притягнуто до адміністративної відповідальності.
Ананьївський район
Не уникаючи відповідальності
Представники органів місцевого самоврядування, керівники цих органів повинні у часи реформування країни якомога частіше зустрічатися з громадами, роз’яснюючи ті або інші процеси.
Про це йшлося на останній апаратній нараді в райраді.
Відзначалося, зокрема, що протягом останнього місяця керівництво райради та райдержадміністрації зустрічалося з колективами центральної районної лікарні, кількох загальноосвітніх шкіл і дошкільних закладів.
– Ми – форпост влади на місцях і відповідальні за все, що відбувається у районі, – зазначав голова райради М. Балан. – Отож, не маємо відсторонюватися від тих чи інших проблем соціального характеру. Сьогодні наші основні пріоритети – це створення альтернативних джерел наповнення Пенсійного фонду, оптимізація медичної мережі району, боротьба з корупцією та здирництвом.
Саратський район
Громада схвалила проект
У Михайлівці відбулися громадські слухання щодо питання спорудження на території сільради сонячної електростанції.
Цей інвестиційний проект наданий однією з французьких компаній при заснуванні ТОВ « Сарата-Енергія». Для спорудження буде потрібна площа у 20 га. Термін технічної експлуатації станції – від 20 до 30 років. Протягом всього цього часу до бюджету району надходитимуть кошти від оренди землі і сплати податків. Для роботи на майбутній СЕ потрібно буде майже двадцять чоловік обслуговуючого персоналу.
Аналогічні проекти уже реалізовані в Криму і у Вінницькій області. Обговоривши цю інформацію, громада висловилися за впровадження проекту. Його кінцева реалізація за активної підтримки Саратської РДА, планується на кінець поточного року.
Миколаївський район
З турботою про малозабезпечених
Цими днями голова райдержадміністрації Олександр Чорний та голова райради Олександр Молчанов провели спільну нараду за участю керівників структурних підрозділів, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, Миколаївського селищного голови, на якій було обговорено багато важливих питань.
Спершу з інформацією про діяльність управління Пенсійного фонду України в Миколаївському районі за 2010 рік виступила його начальниця Валентина Папаш. За її словами, сьогодні в районі нараховується близько 5 тисяч пенсіонерів. Заборгованості з фінансування та виплати пенсій і допомоги немає. На жаль, є кілька підприємств, що мають заборгованість з платежів до Пенсійного фонду. Інформуючи присутніх про заходи щодо забезпечення захисту прав та законних інтересів неповнолітніх, т. в. о. начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Наталя Тисяк відзначила: завдяки співпраці з виконкомами сільських та селищної рад зменшилася кількість проблемних дітей.
Інформуючи про виконання районної програми «Милосердя в дії на 2010-2011 роки» начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Світлана Рош розповіла, що кошти спрямовувалися на підтримку матеріального стану соціально незахищених верств населення. Зокрема, їх отримали 338 ветеранів війни і праці, багатодітні та кризові сім’ї тощо.
За підсумками розглянутих на нараді питань було дано багато доручень.
Учасники зібрання також ухвалили рішення провести серед жителів району березневу доброчинну акцію на підтримку соціально незахищених дітей та їхніх сімей.
Овідіопольський район
Спроба вивести таксистів з «тіні»
У райдержадміністрації відбулася нарада щодо організації та удосконалення роботи громадського транспорту. Крім автоперевізників, у нараді взяли участь представники державних установ та управлінь.
Як повідомили працівники податкової служби, з 70-ти раніше зареєстрованих перевізників, на сьогоднішній день у селищі легально працюють дванадцять. Решта надання послуг припинили. Проте насправді спостерігається інша ситуація. Поки незначна частина перевізників працює і офіційно сплачує податки і збори, решта діють «втемну». Перший заступник голови РДА Олексій Яковенко нагадав присутнім таксистам про необхідність реєстрації і ведення легальної трудової діяльності. Для цього їм визначено місячний термін. В іншому разі з боку всіх контролюючих структур до порушників застосовуватимуться адміністративні заходи впливу.
Як підкреслила Овідіопольський селищний голова Валентина Гоменюк, не втрачає актуальності і питання якості обслуговування пасажирів. Мешканці селища скаржаться на необґрунтовані скачки тарифів, зовнішній вигляд транспортних засобів та незадовільний стан салонів. Селищний голова поінформувала і про те, що відповідно до нового Податкового кодексу вводиться новий вид платіжного збору – збір за місця для паркування транспортних засобів.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Мамонтов, А. Бондарева, Т. Михайлова, Т. Гурічева, Ю. Федорчук
Наповнювати бюджет, враховуючи інтереси бізнесу
«Одеські вісті» у матеріалі «Бунт проти доглядачів» (номер від 05.02.2011 р.) повідомляли про зустріч голови Одеської облдержадміністрації Едуарда Матвійчука з представниками профспілок перевізників, експедиторів та митних брокерів.
Нагадаємо: у перших числах лютого у портах області скупчилося 9,42 тисячі контейнерів, у зв’язку із затримками при проходженні митного контролю. За словами підприємців, тільки збитки Одеського морського торговельного порту у січні – лютому склали не менше 500 мільйонів гривень. І це без врахування прямих збитків від простоювання контейнеровозів.
Цими днями відбулася чергова зустріч Едуарда Матвійчука з усіма зацікавленими сторонами, зокрема представниками правоохоронних органів. На ній губернатор заявив, що контроль над своєчасним проходженням вантажів через порти регіону здійснюватиме облдержадміністрація, оскільки від цього залежить наповнення бюджету.
Едуард Матвійчук також доручив начальникові Головного управління економіки облдержадміністрації Олегу Муратову очолити робочу групу, яка у подальшому займатиметься забезпеченням безперервного проходження вантажів через порти регіону. Крім того, ця група повинна узагальнити усі матеріали і документи, що стосуються причин виникнення такої ситуації у портах, і запропонувати шляхи вирішення, а також заходи щодо уникнення таких конфліктів.
– Необхідно суворо розібратися з усіма заявами щодо незаконних дій посадових осіб і поінформувати про це обласну державну адміністрацію, – підкреслив Едуард Матвійчук.
Звертаючись до керівників митної служби, органів прокуратури губернатор заявив, що обласна держадміністрація виступатиме у ролі «третейського судді».
– Потрібно розв’язувати наші спільні проблеми, не порушуючи виробничого процесу, – заявив він. – Це і є професіоналізм. Ви повинні наповнювати бюджет і враховувати при цьому інтереси людей. Контейнери пішли, і головне, щоб вони йшли далі, а вантажообіг зростав.
Іван Каменецький
Кожне звернення – конкретна проблема
Захист інтересів громадян, вирішення наболілих проблем територіальних громад – одне з найголовніших завдань у роботі районної ради. Важлива і дієва форма такої роботи — виїзні громадські приймальні. Крім голови районної ради та його заступника, у них беруть участь працівники виконавчого апарату райради, керівники управлінь і структурних підрозділів райдержадміністрації та підприємств району, які надають послуги населенню.
Згідно з графіком, затвердженим головою районної ради, перше засідання виїзної громадської приймальні в 2011 році проведено в Малинівці Баранівської сільської ради. В її роботі взяли участь заступник голови районної ради Марія Васильченко, депутат районної ради Микола Дечєв, сільський голова Наталя Кужельникова, директор районного центру зайнятості Микола Левицький, головний спеціаліст з питань роботи із звертаннями громадян загального відділу районної ради Тетяна Кляуз, заступниця начальника управління праці та соцзахисту населення Алла Бровкіна.
Мешканець села Юсуп Хасанов звернувся із питанням щодо працевлаштування його як інваліда. Джумалі Сулейманов просив сприяти у отриманні кредиту для розвитку сільського господарства. На поставлені питання цих громадян фахівці надали докладні роз’яснення.
Валентина Бриндальська звернула увагу на необхідність відновлення паркової зони біля сільського клубу і бюсту двічі Героя Радянського Союзу Степана Артеменка та ремонту огорожі.
Село готується до святкування 150-річчя з дня заснування та 100-річчя з дня народження визначного земляка Степана Єлізаровича Артеменка. Коштів у бюджеті сільської ради недостатньо, тому громада села надіється на підтримку районної влади.
Проблему водопостачання села порушила у своєму звертанні Марія Гаврилюк. Населення користується водою із криниць, яка часто не відповідає належним показникам, про що свідчать приписи санепідемстанції. Громада села має бажання взяти участь у вирішенні проблеми водопостачання, але цих коштів буде недостатньо.
Заступниця голови районної ради Марія Васильченко наголосила, що всі звертання взято на контроль, заявникам будуть надані відповіді в терміни, передбачені законодавством. Марія Іванівна підкреслила, що дуже важливо, коли громада визначає пріоритетні проблеми села. За її безпосередньої участі та підтримки сільської та районної рад, райдержадміністрації, місцевих підприємств, фермерів ці проблеми будуть вирішуватися. А взаєморозуміння між громадою та органами влади, підприємствами і установами, розташованими на території рад, їх конструктивна співпраця будуть сприяти вирішенню життєво важливих проблем окремої людини та громади в цілому.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |