![]() |
|
![]() |
![]() |
У 2010 році до органів Державної служби зайнятості нашого регіону звернулося 61,7 тис. осіб. Списки безробітних з вищою освітою, як і раніше, очолюють юристи, економісти, менеджери та бухгалтери. Про це представникам ЗМІ на прес-конференції, присвяченій підсумкам 2010 року, розповіла директор Одеського обласного центру зайнятості (ООЦЗ) Ірина Тимофіївна Муравіна. Вона навела конкретні цифри, які розкривають ситуацію з проблемою зайнятості в Одеській області:
– Серед загальної кількості громадян, які скористалися послугами нашої служби, кожна друга – жінка. А кожен сьомий – належить до соціально незахищених категорій населення і має право на додаткові соціальні гарантії при працевлаштуванні. Кожен другий – робітник. 29% з числа зареєстрованих у нас безробітних посідали посади службовців. Статус безробітного у минулому році одержали 49,6 тис. осіб, або понад 80 відсотків тих, хто шукає роботу. Позитивні зрушення в економіці сприяли збільшенню кількості заявлених роботодавцями вакансій на 1,7%, у порівнянні з 2009 роком. Усього з початку 2010 року до служби зайнятості було подано 38,8 тис. вакансій.
У січні 2011 року в середньому по області на одне вільне робоче місце, як і торік, претендують 8 чоловік.
Пожвавлення економіки сприяло збільшенню обсягів працевлаштування незайнятих громадян. У 2010 році завдяки сприянню центрів зайнятості області одержали постійну роботу 22,3 тис. пошуковців, що на 5% більше, ніж у 2009 році.
Із загальної кількості працевлаштованих понад 1,5 тис. осіб зайняли робочі місця, створені за рахунок надання дотації роботодавцям. Понад 7 тисяч безробітних пройшли професійне навчання за направленнями центрів зайнятості. Заняття провадилися, у більшості випадків, під конкретне замовлення роботодавців.
Майже 11,6 тис. непрацюючих громадян одержали можливість додаткового заробітку на оплачуваних громадських роботах. Крім того, до громадських робіт були залучені 126 інвалідів і 5 учнів середніх шкіл (у вільний від навчання час). Громадяни працювали переважно на сільськогосподарських роботах, займалися благоустроєм населених пунктів, надавали соціальну допомогу особам похилого віку, інвалідам.
Керівник ООЦЗ під час прес-конференції також розповіла представникам ЗМІ і про унікальний навчальний заклад – «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», який почав функціонувати наприкінці 2010 року:
– Розуміючи, що вимоги роботодавців щодо професійного рівня кандидатів на ту або іншу посаду з кожним роком зростатимуть, ми достроково ввели в експлуатацію навчальний заклад служби зайнятості. Професії, за якими здійснюється навчання: токар, фрезерувальник, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, слюсар-ремонтник, касир торговельного залу, контролер-касир, столяр, паркетник, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків. Остання професія цікава тим, що особа отримує одночасно знання як електрик, плиточник, фахівець з теплопостачання, водо– та газовідведення. На сьогоднішній день тут навчаються 127 слухачів, з яких 26 – жителі районів області, решта одесити, – підкреслила директор Одеського обласного центру зайнятості.
Відповідаючи на запитання журналістів, Ірина Тимофіївна пояснила, що безробітні за направленням служби зайнятості проходять навчання безкоштовно. Але у центрі професійно-технічної освіти є можливість навчати працівників підприємств, організацій і установ на контрактній основі (за заявками самих роботодавців).
Соціальна допомога безробітним у 2010 році виплачувалася стабільно. З початку 2010 року розмір мінімальної допомоги становив 660 грн, наприкінці року – 724 грн.
Щодо очікуваних скорочень робочих місць Ірина Муравіна повідомила, відповідно до аналізу наданих роботодавцями відомостей, звільнення здебільшого стосуватимуться держслужбовців. Проте визначити їхню загальну кількість сьогодні складно. Реальна цифра буде відома у найближчі два місяці.
На запитання стосовно вакансій для осіб з вищою освітою, які користуються найбільшим попитом роботодавців, Ірина Тимофіївна відповіла, що сьогодні потрібні такі фахівці: лікарі, вчителі, бухгалтери, вихователі, адміністратори тощо. А середній рівень заробітної плати по Одеському регіону для службовців за минулий рік склав майже 1420 грн.
Станом на 01 лютого 2011 р.кількість актуальних вакансій по Одеській області – 2790 одиниць.
Найбільш запитані з них:
– виноградар – 52 вакансії
– контролер енергонагляду – 51 вакансія
– кухар – 51 вакансія
– двірник – 50 вакансій
– водій автотранспортних засобів – 44 вакансії
– бухгалтер – 39 вакансій
– інспектор державний – 27 вакансій
– електромонтер – 18 вакансій
– касир торговельного залу – 16 вакансій
– економіст – 15 вакансій
За січень 2011 р. по Одеській області
– працевлаштовані – 1032 особи
– проходили профнавчання – 1328 осіб
– брали участь
в громадських роботах – 519 осіб
За січень 2011 р. по Одеській області
– середня тривалість пошуку роботи – 82 дні
(з часу реєстрації в службі зайнятості
до працевлаштування)
– середня тривалість укомплектування вакансій – 8 днів
– середнє навантаження на одне
вільне робоче місце – 9 осіб
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |