ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Подорожуй, працюючи, або Що ти знаєш про програму «Work and Travel»?
12.02.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 13(21183) / Тираж: 8525

Зустріч з віце-консулом посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Стівеном МакЛеодом, яка відбулася в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у відділі іноземної літератури ОННБ ім. М. Горького, була присвячена детальному знайомству з програмою Summer Work and Travel. Нагадаємо, ця програма призначена для студентів вишів, які бажають у час літніх канікул пройти стажування у США.

Слухацьку аудиторію складали переважно студенти, які вивчають англійську мову, викладачі одеських вишів, журналісти та представники компанії «Аспект» — координатора згаданої програми. Стівен МакЛеодом, юрист за фахом, дав вичерпну інформацію щодо цього проекту, відповів на запитання присутніх. До речі, американський дипломат вільно володіє російською, але спілкування з аудиторією відбувалося здебільшого англійською, що стало своєрідним тестом, насамперед для студентів, на знання мови країни, яка запрошує.

Віце-консул звернув увагу на зміни, які відбулися у програмі Summer Work and Travel. Передусім, щодо працевлаштування студентів. Тепер, щоб отримати візу на перебування в США, кандидат мусить спершу підтвердити факт наявності робочого місця у цій країні. При цьому відповідні американські служби мають перевірити робочі місця, запропоновані українськими організаціями. Стівен МакЛеод зазначив, що минулоріч по цій програмі видали близько 11 тисяч віз. Серед інших категорій громадян лише українським морякам — 9 тисяч віз.

Витоки програми Summer Work and Travel сягають 1989 року, коли кілька студентів з СРСР на свій страх і ризик поїхали до США, щоб ближче познайомитися з культурою і мовою цієї країни. Згодом цим прикладом скористалися інші ентузіасти. На даний час програма охоплює 14 країн світу, серед яких, крім України, також Росія, Молдова, Румунія, Сербія, Болгарія, Туреччина, Казахстан, Бразилія та інші. Мета програми — не лише ближче познайомитися з американською цивілізацією, освоїти в природному середовищі англійську мову, але й покрити свої витрати (авіаквиток, медична страховка тощо), які складають близько 1,5 тисячі доларів. На кишенькові витрати студенти мусять мати 500 доларів. За статистикою, учасники програми в період літніх канікул можуть заробляти від 1,5 до 4 — 5 тисяч доларів на місяць. Програма дозволяє студенту віком від 18 років перебувати в цій країні упродовж трьох місяців. При бажанні подорожувати, для ближчого знайомства з пам’ятними місцями США віза продовжується ще на один місяць, але без права на працю.

Поїздка за цією програмою дуже мобілізує молодь, адже успіх стажування залежить від самих учасників: знання мови, комунікабельності, спроможності знайти собі роботу, квартиру для проживання. Харчуються студенти за власний рахунок. Як правило, роботу в сфері сервісу (кафе, ресторани) знаходять у студентських і курортних містечках, наприклад, Ocean City (штат Меріленд), дитячих таборах. Вартість проживання на місяць за межами студентського містечка — 300 — 400 доларів. Залежно від сезону, дуже вигідним є перебування на Алясці, де можна працювати у рибній промисловості (скажімо, для студентів харчової академії). Слід відзначити, що тамтешні люди привітні і доброзичливі. Якщо ви забули телефон, заблукали чи маєте проблеми з житлом, вам допоможуть безпосередньо або доброю порадою.

Звичайно, студенти часом мають різну мотивацію. Хтось вбачає у такій поїздці можливість вступити в шлюб з американцем (були й такі заяви), хтось, буває, виношує думку про власний бізнес у цій країні. Певна річ, це, швидше, ілюзії. Слід відзначити: не кожен сезон є сприятливим і трапляється, що поїздка не приносить прибутку. Але побувати у цій дружній країні потрібно не лише для ближчого знайомства з її мешканцями і вивчення мови, а й для розширення кола знайомств, щоб зрозуміти інший спосіб життя і мислення, свої можливості, свою ментальність, унікальність нас, українців, нашу неповторність серед інших народів світу. Як правило, така поїздка підвищує власну самооцінку молодої людини, дає їй почуття більшої впевненості.

Детальнішу інформацію про цю програму ви можете отримати на сайті — форум Work and Travel Центру міжнародного обміну. Нагадаємо, що проходження співбесіди та оформлення на участь у цій програмі на літні канікули 2011 року закінчується наприкінці квітня.

Автор: Володимир АНДРІЄВСЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту