ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Гірше не буде, бо гірше вже нікуди
12.02.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 13(21183) / Тираж: 8525

Нашу медицину сьогодні не лає, напевно, тільки той, хто перебуває в комі. Минулого року восьмеро з кожних десяти одеситів зверталися за медичною допомогою. Їхня думка чогось та варта, адже люди на власній, даруйте, підшлунковій (кажуть, ніби вона в нас найбільш чутливо реагує на стреси) пізнали всі радощі й печалі взаємин із дипломованими охоронцями нашого здоров’я.

А що саме вони думають — про те довідалися соціологи. З 1 по 6 лютого Одеська філія Інституту проблем управління імені Горшеніна провела соціологічне дослідження на тему «Якість медичного обслуговування в місті Одесі: думка городян». Опитали тисячу респондентів. Фахівці дали експертну оцінку результатам проведеної роботи. Ось основні підсумки.

Більшість опитаних одеситів (62,9%) не задоволені якістю медичних послуг у місті. Вважають їх відносно якісними 29,8% городян. Не змогли визначитися з відповіддю 7,3% респондентів.

Менше половини опитаних (42,2%) вважають, що протягом останніх двох років стан справ з охороною здоров’я в Одесі не змінився. Більше третини людей (36,1%) визнали, що він навіть погіршився. Більшість одеситів (61,9%) думають, що за необхідності не зможуть отримати якісну медичну допомогу в своєму мікрорайоні.

Дослідники, проаналізувавши відповіді, простежили й залежність між доступністю якісних медичних послуг і віком людей. Якщо 51,1% городян віком 18 — 29 років не впевнені, що їм нададуть належну медичну допомогу пристойної якості, то серед людей старше 60 літ таких аж 74,5%.

Респонденти, які минулого року користувалися послугами поліклінік (82% опитаних), загалом задоволені тим, як до них ставився медперсонал. Вони не нарікали ні на кваліфікацію фахівців, ні на укомплектованість медичних закладів спеціалістами. Однак оперативність надання медичних послуг, оснащення кабінетів і лабораторій технікою та обладнанням, можливість без зволікань пройти диспансеризацію не задовольнили відповідно 58,2%, 47,3% та 42,9% опитаних.

Більш половини (58,4%) з числа тих, хто звертався у поліклініки, так чи інакше оплачували послуги лікарів. Не платили 32,7% городян.

Більше половини з числа охоплених опитуванням одеситів або членів їхніх родин (59,2%) протягом минулого року пережили госпіталізацію. Перебуваючи в лікарняних стінах, три чверті (74,3%) людей оплачували послуги лікарів. Не робили цього 20,4% респондентів.

Послуги «швидкої допомоги» торік знадобилися 39,9% респондентів. Серед тих, до кого приїздила «швидка», залишилися задоволеними послугами медиків 56,8%, нарікали на те, що «швидка» приїздила не так швидко, як хотілося б, 48%.

Більш ніж половина опитаних одеситів (52,1%) вважають, що недостатність фінансування медичних закладів є на сьогодні найболючішою проблемою охорони здоров’я. З-поміж інших найгостріших проблем респонденти називали великі черги в поліклініках (47,5%), незадовільний стан лікарень (41,9%), відсутність необхідного обладнання (33,7%), вимушеність оплачувати медичні послуги (33,3%), позакасові (неофіційні) оплати (32,3%), низьку зарплату фахівців (30%). На байдужість медиків нарікали 25,2% опитаних, на дефіцит спеціалістів — 20,6%, на низьку якість медичних послуг — 17,6%, на низьку кваліфікаційну підготовку медперсоналу — 16,2%, на велике завантаження лікарів — 12,6% одеситів.

Менше половини з числа опитаних городян (40,1%) підтримують запровадження в Україні страхової медицини. Не підтримують такого державного кроку 35,8% людей.

І, напевно, найважливіший висновок опитування: результатами лікування залишилися не задоволені 41,2% пацієнтів.

Шкода, що не зважили за потрібне прокоментувати зібрані докупи «голоси народу» (за підсумками опитування городян) голова постійної комісії з охорони здоров’я Одеської міськради Ірина Головатюк-Юзефпольська та голова ТОВ «Свята Катерина» Тетяна Філіппова, які були заявлені організаторами як учасниці прес-конференції, однак проігнорували це.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту