ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
15.02.2011 / Газета: Одесские известия / № 17(4144) / Тираж: 18386

Одеса

«Приписний екватор»

На базі районних військових комісаріатів триває приписна кампанія щодо обліку юнаків.

Як поінформував заступник начальника відділу обліково-призовної роботи Одеського облвійськкомату майор Ігор Городько, на сьогодні припису підлягають 11 тисяч 540 чоловік 1994 року народження.

– Усі пов’язані з приписною кампанією заходи тривають згідно із затвердженим планом. За висновками лікарських комісій, понад 3 тисячі юнаків вже визнані придатними для подальшого проходження військової служби, ще майже 3200 відправлено на додаткове медичне обстеження до районних, міських та обласних закладів охорони здоров’я. А ще сто двадцять своєчасно не з’явилися до військкоматів через поважні причини, пов’язані із захворюваннями та несприятливими погодними умовами.

Він також зазначив, що робота у цьому напрямі має бути завершена 31 березня.

– Ми ретельно вивчаємо та оцінюємо стан здоров’я, морально-ділові якості та анкетні дані молоді, на підставі чого і ухвалюється рішення щодо перспектив проходження юнаком служби у тому чи іншому виді та роді військ, – підкреслив майор Ігор Городько.

Надайте допомогу дітям

Сьогодні стартує проект «Здай кров – допоможи жити дитині!», присвячений Міжнародному дню онкохворої дитини. Ор­ганізаторами виступили молодіжна організація «Колокол» та Одеська обласна організація Національної спілки журналістів України.

«Метою акції є привернення уваги громадськості, молоді, бізнес-структур до цієї проблеми і допомога діткам, які мають шанси вилікуватися і жити повноцінним здоровим життям. Організатори закликають всіх небайдужих громадян допомогти онкохворим дітям здати для їхнього лікування донорську кров.

З 15 лютого по 25 березня в обласній клінічній дитячій лікарні (вул. Акад. Воробйова, 3) з 11.00 до 14.00 прийматимуть кров для онкохворих дітей. Усі учасники акції зможуть пройти безкоштовне обстеження і дізнатися про структуру своєї крові.

Хочуть створити музей лейтенанта Шмідта

Одеський музей Костянтина Паустовського виступив з пропозицією створити у місті музей лейтенанта Петра Шмідта. Про це «ОВ» повідомив директор музею Віктор Глушаков.

Раніше співробітники музею уже зверталися до міської влади з цією пропозицією.

– Практично всі матеріали для створення музею є – особисті речі, рукописи, фотографії. Шмідт – син Одеси, революціонер, військово-морський діяч, відома людина. Пам’ять про нього повинна бути увічнена. Але нас влаштує, якщо для цього виділять кілька кімнат в одному з будинків в історичній частині міста, – сказав В. Глушаков.

Білгород-Дністровський район

Серед першочергових завдань

На засіданні колегії Білгород-Дністровської РДА розглянуто низку важливих питань. Серед них виконання бюджету за минулий рік, проведення поточного опалювального сезону у навчальних закладах району, підготовка до весняно-польових робіт.

Чергового разу озвучено завдання, поставлені головою ОДА Едуардом Матвійчуком щодо наповнення районного бюджету, легалізації та виплати заробітної плати, поліпшення роботи соціальних установ, формування бюджету розвитку.

Голова РДА Василь Чорно­луць­кий акцентував увагу на підвищенні рейтингу району, з метою повернення його у лідери. Серед першочергових завдань – наведення ладу щодо орендних ставок на землі сільськогосподарського призначення та земельні паї одноосібників, поліпшення водопостачання населених пунктів, ремонту доріг і розвитку рекреаційної галузі.

Ананьївський район

Активно включилася до роботи

Громадська рада району, до якої входять 17 організацій, звернулася до всіх громадських організацій області із закликом підтримати ініціативи Президента України В.Януковича щодо боротьби з корупцією та висловила свою підтримку у цьому питанні голові облдержадміністрації Е. Матвійчуку.

На черговому засіданні Громад­ської ради району було затверджено орієнтовний план консультацій органів влади з громадськістю. Серед пропозицій, поданих на розгляд – питання проїзду в автотранспорті пільгових категорій громадян, придбання мікроавтобуса для товариства інвалідів, придбання квартири та своєчасної виплати компенсацій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, про волонтерську допомогу учнями навчальних закладів інвалідам Великої Вітчизняної війни та учасникам бойових дій, про комунальні тарифи та їх оплату, тощо.

Присутні на засіданні голова ра­йонної ради М. Балан та голова райдержадміністрації В. Сербін у своїх виступах схвально поставилися до активності громадських організацій району і запевнили, що будь-яке питання, порушене членами Громадської ради, розглядатиметься органами районної влади і на кожне звертання буде відповідне реагування.

Керівники району також відповіли на всі, іноді – дуже гострі, запитання.

Кілійський район

Створено громадську раду

При Кілійській райдержадміністрації створено Громадську раду.

За інформацією відділу внут­рішньої політики РДА, до його складу увійшли одинадцять представників різних громадських організацій – районної Спілки ветеранів Афганістану, ветеранів ВВВ, а також профспілкових, національно-культурних та творчих об’єднань громадян.

На установчих зборах головою ради при Кілійській РДА обрано координатора громадської організації «Бізнес від Дністра до Дунаю» Ларису Шпору.

Ізмаїльський район

Кордон – справа спільна

У межах району діють два громадських формування: «Кордон» у складі 16 чоловік і «Кислиця» у складі 28 чоловік. Вони допомагають відслідковувати обставини у прикордонній смузі, а також на Дунаї.

У минулому році громадське формування «Кордон» разом з прикордонниками виставило майже 150 прикордонних нарядів. Була одержана інформація про протиправну діяльність, затримано і притягнуто до адміністративної відповідальності кількох чоловік за порушення правил прикордонного режиму та одного – за порушення правил перебування і проживання іноземців на території України.

Не менш вагомий внесок добровольців з «Кислиці» у дотриманні прикордонного режиму.

В цілому на ділянці Ізмаїльського прикордонного загону створено і функціонує 12 громадських формувань, які об’єднують дві сотні чоловік. Командування загону глибоко вдячне їм за активну допомогу і надалі розраховує на тісну співпрацю з громадськістю.

Ізмаїл

100 тисяч євро для проекту

Здається, крига скресла: в Ізмаїлі найближчим часом можуть бути споруджені локальні очисні споруди. Нинішні, що розташовані на території целюлозно-картонного комбінату, місту не належать. Споруджені понад 45 років тому, вони давно морально і фізично застаріли. Часто забруднені води потрапляють в Дунай і озера, що розташовані у заплаві річки.

Питання про спорудження міських локальних очисних споруд обговорюється давно. Фахівці уп­равління економіки міськради, заручившись підтримкою Одеської облдержадміністрації, підготували економічне обґрунтування необхідності такого об’єкта, яке лягло в основу проекту, поданого на конкурс і який фінансується Євросоюзом у межах програми транскордонної співпраці «Румунія – Україна – Молдова».

Як стало відомо, Ізмаїлу виділено солідний грант у розмірі 100 тис. євро на проектування очисних споруд.

За виготовлення документації взялися харківські фахівці. Планується, що вона буде готова до кінця нинішнього року. Як відзначив начальник управління економіки міськради Олександр Кузьмін, подальший хід реалізації проекту перебуває під контролем Одеської ОДА, що обіцяє надати підтримку у фінансуванні робіт. А вартість самого будівництва, за словами начальника комунального підприємства «Виробниче управління водоканалізаційного господарства» В’ячеслава Кулика, може скласти майже 10 мільйонів євро.

Іванівський район

Перевірять газові об’єкти

Незадовільний стан вентиляційних і димових каналів, інженерних комунікацій, самовіль­не встановлення та під­клю­чення газового обладнання – ось ос­­новні причини нещасних випадків. У зв’язку з цим, на виконання розпорядження обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, для перевірки використання газу у побуті та забезпечення безпечної життєдіяльності у ра­йоні створено відповідну робочу групу.

Ця група у складі працівників відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, сектору з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, сектору наглядово-профілактичної діяльності Іванівського РВ ГУ МНС України в Одеській області, Іванівського управління експлуатації газового господарства у лютому-травні поточного року із залученням представників місцевої влади здійснить перевірку газових об’єктів у населених пунктах району.

Арцизький район

Не без участі громад

Свого часу за рахунок коштів місцевого бюджету була виконана значна частина робіт щодо підготовки до зими у житлово-комунальному господарстві району.

Сьогодні надійно налагоджено опалення 19 ФАПів, 27 шкіл і 28 дитячих садків, 24 будинків культури і 27 бібліотек. Позитивний приклад сільських громад Виноградівки, Холмського, Надеждівки. За допомогою спільного проекту Євро­пейского союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» вдалося замінити у школах вікна на сучасні. А у Долинівській школі – зробити ремонт системи опалення. Всього таких робіт виконано на 500 тис. грн.

Ширяївський район

Подарунки від підприємця

Підприємець Олександр Єса­велюк – частий гість у селищному дитячому садочку «Сонечко».

Його тут радо зустрічають, і пра­цівники, і вихованці. Адже Олександр Петрович ніколи не приходить з порожніми руками. Крім іграшок, солодощів він дарує «Сонечку» електропобутову техніку. Нещодавно, наприклад, вручив електром’ясорубку, яка тепер використовується кухарями під час приготування їжі для малюків.

Балтський район

Радіючи і згадуючи минуле

75-річчя від дня відкриття відзначила одна з кращих у районі – Березівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів, що тулилася до того у пристосованих приміщеннях.

У далекі тридцяті роки вихідець з цього села Іван Дячишин, який очолював сільгосптрест в Одесі, допоміг місцевому колгоспу «Червоний партизан» спорудити новий будинок навчального закладу, який гостинно прийняв 700 дітей не тільки з Березівки, але й з сусідніх сіл: Обжилого, Будеїв, Стримби, Крут, Євтодії, Кармелюківки, Борсуків. До послуг учителів і учнів було 15 класних кімнат, і небачені досі у тутешніх краях спортивна зала, клуб, бібліотека, майстерня.

На 75-річний ювілей з’їхалися випускники різних років з багатьох куточків колишнього СРСР. Вони сиділи у класах, що стали свого часу для них другою домівкою, раділи зустрічі один з одним і, звичайно ж, згадували, згадували, згадували...

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Діордієв, Є. Низов, Т. Гурічева, А. Бондарева, Н. Ожогова, Є. Маслов, О. Небогатов, Т. Баранова, Л. Півторак, А. Степанова

Освіта, інвестиції та інші питання

Депутати облради обговорили порядок денний майбутньої п’ятої сесії на спільному засіданні постійних комісій, яке вів перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк.

На найближчій сесії планується ухвалити багато регіональних програм. Це дало привід депутатові від «Батьківщини» Сергію Веселову нагадати про плани ревізії та оптимізації наявних програмних документів перед ухваленням нових. Втім, на думку Миколи Тіндюка, обидва ці процеси цілком можуть проходити паралельно.

– На 1 січня 2011 року в області існує 73 різні програми, – аргументував свою позицію Микола Тіндюк. – Ми вносили пропозиції про оптимізацію кількості програм, припустім до 23-24. І ця робота уже ведеться.

Депутат В’ячеслав Маркін просив більше уваги приділити залученню інвестицій у «депресивні» райони на півночі області, надати більше інформації про їх потенційні можливості. Для цього будуть потрібні програмні документи, дані про всі пільги, які може одержати іноземний інвестор тощо. Депутат Ігор Смирнов під час обговорення того ж питання звернув увагу на необхідність активно впроваджувати IT-технології. Як з’ясувалося, ГУ зовнішньоекономічної діяльності та євроінтеграції облдержадміністрації саме розробляє пропозиції у цьому напрямі.

Йшлося про іншу програму – «Освіта Одещини». За словами начальника управління освіти ОДА Андрія Ткачука, у поточному році реформуванню буде піддано близько 80 середньоосвітніх закладів області. Далеко не завжди йдеться про закриття. Варіантів реформування багато: оптимізація кількості викладачів (відповідно до норм, установлених Кабміном), збільшення кількості дошкільних навчальних закладів та ін. За підсумками року очікувана економія повинна скласти майже 15 млн гривень. Уже під кінець засідання надійшли пропозиції внести до порядку денного розгляд ще двох таких документів. Один з них стосується спорудження та реконструкції прикордонних пропускних пунктів, другий – розвитку земельних відносин. Внесення до порядку денного першої зі згаданих програм ініціював губернатор області Едуард Матвійчук, другої – постійна комісія облради щодо земельних відносин.

На найближчій сесії планується також внести зміни до багатьох раніше ухвалених регіональних програм, розглянути окремі кадрові призначення і вирішити долю деяких комунальних підприємств.

Автор: Марія Григор’єва


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту