![]() |
|
![]() |
![]() |
9 лютого на базі Одеського інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук пройшов семінар-нарада з обговорення Програми підтримки сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності на 2011 рік. Слухалось також питання з проведення комплексу весняно-польових робіт. В семінарі прийняли участь виконуючий обов'язки голови рай держадміністрації Андріяшенко М.А., голова районної ради Семенов О.Ф., заступник голови РДА Рудь М.М., директор Одеського інституту АПВ Цандур М.О.
На семінарі були присутні голови сільських рад, сільгоспвиробники, керівники державних служб, представники страхових та банківських установ, а також представник підприємства «Оілсистем», які виступили з пропозиціями щодо співробітництва із сільськогосподарськими товариствами.
Для обговорення Програми підтримки сільгоспвиробників усіх форм власності було надано слово Прус С.А., виконуючій обов'язки начальника управління агропромислового розвитку. Світлана Андріївна розповіла, що перший варіант програми підтримки був допрацьований. Із спеціального фонду на 2011 рік може бути використано 1 млн. 300 тис. грн., з яких 300 тисяч грн. — кошти на розмежування; на сільське господарство — 1 млн. грн. Із загального фонду Прус С.А. пропонує передбачити кошти в сумі 1592600 грн. Згідно Програми «Комплексний інноваційний розвиток сільського господарства Біляївського району на 207-2011 роки», яка ухвалена рішенням районної ради від 03.03.2007 року, необхідно передбачити кошти в сумі 222900 грн. Доповідач назвала товариства, які подали заявки по цій програмі.
Із спеціального фонду треба передбачити кошти в сумі 82 500 грн. для перезатарювання непридатних отрутохімікатів. В галузі тваринництва необхідні кошти із загального бюджету в сумі 1 млн. 360 тис. грн. Згідно даних, що надійшли від господарств, по Програмі «Підвищення родючості ґрунтів. Вирощування бобових культур» у 2009 році було виділено 691 тис. грн. За рахунок підвищення родючості ґрунтів у 2010 році сільськими господарствами було зібрано урожай зерна на 1654, 7 тонн більший. Отримано коштів — 1654700 грн. Чистий прибуток складає 698 грн. на 1 га.
Голова районної ради Семенов О.Ф. вніс пропозицію на постійних комісіях районної ради стосовно кожного господарства надавати відомості щодо рівня заробітної платні, кількості працюючих, суми реалізації, участі у поліпшенні структури ґрунтів та угідь. Прус С.А. зазначила, що у порівнянні з 2009 роком у 2010-му сплата прибуткового податку виросла на 23,3 відсотка.
Виконуючий обов'язки голови райдержадміністрації Андріяшенко М.А. інформував стосовно податків, які сплатили сільські господарства, зазначивши, що ці суми повинні бути збільшені.
Директор Одеського інституту АПВ Цандур М.О. доповнив, що позитивним прецедентом вже є те, що у Біляївському районі існують програми по підвищенню родючості ґрунтів. Таких прикладів дуже мало в України. З продажу рослинної олії Україна займає перше місце в світі, з продажу зерна — третє. І значним є внесок нашого району.
Цандур М.О. підкреслив, що при стабільній підтримці з бюджету сільські господарства будуть приносити значний прибуток.
Семенов О.Ф. наголосив, що підтримка підприємств агропромислового комплексу є дуже важливою. Таку підтримку районна рада постійно надавала протягом минулих бюджетних років. Він зазначив, що задля поповнення бюджету треба легалізувати заробітну платню та підвищити її рівень. Дуже важливим є кадрове питання, адже відсутні спеціалісти багатьох робочих професій, їхню нестачу гостро відчуває кожне сільське господарство. Питання зрошення земель та перспектива зрошуваного землеробства в Біляївському районі — одне з найважливіших для сільського господарства, завдяки йому можливе вирощування екологічно чистої продукції. Для подальшого розвитку сільського господарства необхідне дотримання нормативів оптимального співвідношення культур у сівозмінах. Пріоритетним правом використання бюджетних можливостей повинні користуватися ті підприємства, які відкрито працюють з владою.
Начальник Держкомзему в Біляївському районі Саламаха А.В. виступив із доповіддю «Земля як основа сільськогосподарського виробництва». В ній було піднято такі питання: нинішній стан реформування земельних відносин в Україні; економічний потенціал сільськогосподарського товаровиробництва; грошова оцінка земель як важливий чинник їх ефективного використання; вдосконалення законодавчої бази земельних відносин. Доповідач зазначив, що основним принципом, який визначений у напрямку реформування земельних відносин, стало подолання монополії держави на земельну власність і встановлення багатосуб'єктності права власності на землю. Але у зв'язку з відсутністю досконалих інструментів регулювання ринку земель в Україні встановлено мораторій, який забороняє відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення шляхом їх продажу. Тим самим обмежено права власників земельних ділянок, закріплені у Земельному кодексі України. Формування ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з найбільш дискусійних питань аграрної політики України. Суспільство неминуче прийде до формування ринку земель сільськогосподарського призначення лише за умови належного нормативно-правового забезпечення.
Наступним із доповіддю «Інноваційні технології виробництва зерна в Південному регіоні в умовах 2011 року та підсумки роботи асоціації сільськогосподарських підприємств району» виступив директор Одеського інституту АПВ Цандур М.О. Він зауважив, що сьогодні затрати на 1 га зернових та технічних культур зростають на 40-50 відсотків. Створення цієї програми — вже велике досягнення для сільського господарства.
В обговоренні прийняли участь Друзяк В.Г., Ткаченко Д. Г., Граматік, І.П., Ніцевич О.М., Куценко Д.І. та інші.
Програма підтримки сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності на 2011 рік була узгоджена і подаватиметься на розгляд чергової сесії районної ради.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |