ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Реформам альтернативи немає…
19.02.2011 / Газета: Одесские известия / № 19(4146) / Тираж: 18386

Під час перебування в Одесі Президент України Віктор Янукович провів розширене засідання регіонального комітету з економічних реформ.

У своєму виступі Глава держави досить доброзичливо відгукнувся про результати діяльності територіальних громад Одеської області. Це і відчутні успіхи в аграрному секторі, і конкретні дії у розв’язанні соціальних проблем, і результативні кроки щодо залучення інвестицій.

Віктор Янукович відзначив роботу окремих господарників, які у складний час наполегливо домагалися поставленої мети.

Але, підкреслив Президент, тільки на ентузіазмі ситуацію у країні не виправити. Потрібні рішучі кроки у найрізноманітніших напрямах.

Торкаючись адміністративної реформи, яка розпочалася у цент­ральних органах влади і буде здійснена в усіх регіонах, Віктор Федорович відзначив, що, наприклад, апарат Президента України буде скорочено на 60 відсотків.

Адміністративна реформа, крім колосальної економії бюджетних коштів, потрібна ще й тому, що за останні роки кількість чиновників розрослася до неймовірних розмірів.

Створено понад 90 самих тільки дозвільних інстанцій, які треба пройти будь-якому підприємцеві-початківцю, щоб відкрити свій бізнес.

А багато чиновників у своїй службовій діяльності вбачають тільки можливість для особистого збагачення.

З цим треба нам боротися, підкреслив Президент, насамперед, спираючись на нові закони.

Президент коротко зупинився і на питаннях Пенсійної реформи, проект якої викликав бурхливу дискусію.

Зміни торкнуться насамперед тих, хто одержує непомірно великі пенсії.

– У жодній країні світу, – під­креслив Віктор Янукович, – немає такого, щоб одні одержували 60 тисяч, а другі – лише 600 гривень. Зараз питання розглядається у Верховній Раді. Я запропонував такий варіант: максимальна пенсія не мусить перевищувати 7,5 – 8,5 тис. гривень. Водночас будуть збільшені мінімальні виплати.

І коли йдеться про необхідність «затягнути пояси», то це стосується насамперед нас, керівників, що сидять і в цій залі.

Але для успішного розв’язання цієї та інших найважливіших соціальних проблем потрібно розвивати виробництво, продавати за кордон не сирець і напівфабрикати, а конкурентоспроможну продукцію. Збільшення її випуску дасть змогу створювати нові робочі місця, мобілізувати додаткові кошти до Державного та місцевих бюджетів.

Для розв’язання цього дуже важливого питання Україна обрала інвестиційно-інноваційний шлях розвитку. Залучення закордонних інвестицій стає справою першорядної важливості. І Одеська область є особливо привабливою для вкладення іноземного капіталу.

Інвестиції потрібні для розв’я­зання економічних проблем, особливо у місті Одесі. Зокрема, для відведення каналізаційних вод від берега моря, що дасть людям змогу нормально відпочивати на пляжах. Це, у свою чергу, сприятиме і залученню додаткової кількості туристів з багатьох країн світу.

Друга проблема – питна вода. В Одесі вона, за твердженнями санітарної служби, відповідає чинним нормам. Але, як з’ясувалося, ніхто з тих, що сидять у залі, її не п’є, а віддає перевагу додатково очищеній або мінеральній.

Але чи багато жителів Одеси, та й інших міст, можуть собі дозволити таку розкіш? А що ж робити людям із малозабезпечених сімей? Ось чому питання питної води мусить розв’язуватися найближчим часом. І не тільки в Одесі, але й у багатьох районах, особливо у Придунайському краї.

Віктор Янукович назвав розробку нафтових і газових родовищ на шельфі Чорного моря одним із пріоритетних напрямів розвитку Одеського регіону та України загалом.

Торкаючись проблеми корупції, Президент зупинився на роботі наших портів, де багато років іде запекла боротьба за право використовувати державне майно з корисливою метою.

Незабаром буде ухвалено Закон про порти, і він надасть можливості покінчити з цим злом, що розрослося.

Повертаючись до теми реформ, В. Янукович підкреслив, що вони проводитимуться не за принципом «Шаблі наголо!».

– Треба переконатися, – відзначив Президент, – що ми на правильному шляху, і тільки тоді впроваджувати задумане по всій країні. Це не гра у популізм, не одноразова тимчасова акція. Ми будемо йти шляхом поглиблення реформ. У нас просто інших варіантів немає.

Плоди такої роботи дозволять країні виправити економічне та соціальне становище. Уже в 2014 році народ України мусить відчути реальні результати реформ, які покликані поліпшити життя кожної людини. Ці висновки Президент повторив і на прес-конференції для журналістів.

У дебатах на засіданні Комітету з економічних реформ виступили голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук, мер міста Одеси Олексій Костусєв, заступники губернатора Олександр Малін та Анатолій Новаковський. Промовці говорили не тільки про досягнуті результати, але й торкалися серйозних проблем. Так, Е. Матвійчук відзначив: для того, щоб інвестор відкрив свою справу у нашій країні, вклав кошти у будівництво або реконструкцію якого-небудь масштабного об’єкта, йому буде потрібно 2,5 – 3 роки. Не кожен витримає таке випробування.

Ці перешкоди можуть завадити і при здійсненні великої програми створення в області двох технопарків. А вони дуже потрібні для розв’язання тих завдань, які ставить Президент перед Одеською областю.

Олексій Костусєв оприлюднив приголомшливі цифри: попередня міська влада набрала боргів на 1 млрд 100 млн гривень. Президент обіцяв допомогу Одесі, щоб розрахуватися з кредитами, і дав відповідні доручення міністрам та їхнім заступникам.

Після завершення засідання ми попросили його учасників поділитися враженнями від зустрічі з Президентом країни. У відповідь почули: це був перший захід, коли йшов діалог на рівних, коли не лаяли людей, що сидять у залі, не принижували, а радилися з ними. Глава держави запропонував письмово висловити свої думки щодо адміністративної реформи, розвитку місцевого самоврядування, інших проблем.

Ця доброзичливість і довіра породжують бажання працювати ще краще на кінцевий результат. І спільно ми справді досягнемо намічених показників.

Автор: Степан СЕРБІНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту