ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
На порядку денному – громадська екологічна експертиза
19.02.2011 / Газета: Одесские известия / № 19(4146) / Тираж: 18386

На черговому засіданні громадської екологічної ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Одеській області розглядалося питання спорудження глибоководного випуску стічних вод від КНС «Північна» в Одесі.

На жаль, проектувальники, по­славшись на негативне до них ставлення з боку ЗМІ, засідання ради проігнорували. Про це повідомив начальник управління екологічної безпеки Одеської міської ради Ігор Дербоглав. Як справедливо зауважив голова обласної організації Українського товариства охорони природи Слава Долинський, від­сутність представників організації-проектувальника зробило практично безглуздим подальше обговорення проекту.

Однак члени ради зосередили увагу на моментах, які поки що виявилися упущеними. Так, працівник Інституту біології південних морів (ІнБПМ), кандидат біологічних наук Сергій Дятлов звернув увагу на те, що ніхто не знає наслідків реалізації проекту. Їх попросту не оцінювали. Можливо, треба буде ставити штучні рифи, щоб зменшити вплив стоків, що випускаються, на прибережну територію. Або шукати шляхи доочищення стоків. Він запропонував дати проект на розгляд до ІнБПМ та Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ), де є необхідні фахівці.

Голова громадської екологічної організації «Мама-86-Одеса» Світлана Слєсарьонок нагадала, що проект має давню історію. Частину труб проклали давно, частину – зовсім нещодавно. І тепер невідомо, як працюватимуть обидві частини одного трубопроводу. Можливо, проект потребує доопрацювання. Розібратися із цим може допомогти зокрема й громадська екологічна експертиза із залученням вчених. Тим більше, що її можна провадити на будь-якому етапі реалізації проекту. Цю думку члени ради підтримали одностайно.

Голова громадської екологічної ради Юрій Геращенко запропонував створити робочу групу, яка ознайомиться із проектом гли­боководного випуску і висловить свою думку. До складу робочої групи увійшли 10 чоловік – представники ІнБПМ, УкрНЦЕМ, екологічного університету, а також громадських екологічних організацій.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту