![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Прокомпенсовано наполовину
Лише 54 відсотки грошей за перевезення пільгової категорії населення компенсувала за підсумками минулого року держава Одеській залізниці.
Тобто, як повідомляє прес-служба магістралі, з 27 з лишком мільйонів гривень компенсації одержано близько 15 мільйонів.
З восьми областей (Одеської, Черкаської, Кіровоградської, Херсонської, Миколаївської і частково Вінницької, Київської та Полтавської), чиїх пільговиків обслуговує Одеська залізниця, найнижчий показник належить саме Одещині, де рівень компенсаційних відшкодувань склав близько 47 відсотків.
Усього впродовж минулого року одеські залізничники перевезли 3,3 мільйона пасажирів пільгових категорій.
Нагадаємо, що, згідно з чинним законодавством України, залізниця безвідмовно надає пільговий проїзд (і не має права його призупиняти) 26 категоріям громадян: ветеранам війни та праці, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, пенсіонерам за віком, студентам вузів І – ІV рівнів акредитації та учням закладів професійно-технічної освіти, дітям віком від 6 до 14 років та іншим.
Збитки від їх перевезень мають компенсуватися за рахунок державного або місцевого бюджетів, залежно від того, яким органом влади ухвалено подібне рішення.
Не нашкодь рибі й… собі
Наказом начальника управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона» з 15 лютого по 30 квітня у зв’язку з нерестом традиційно оголошується державна заборона на промислову та аматорську ловлю камбали-глоси у північно-західній частині Чорного моря і чорноморських лиманах.
Порушників природоохоронного законодавства буде притягнуто до відповідальності.
Держрибінспекція закликає рибалок берегти водні живі ресурси нашої держави і дотримуватися правил аматорського та спортивного рибальства.
Для довідки: розмножується камбала в товщі води віком 3-5 років і відкладає до 2,5 млн личинок. Нерест відбувається в солоних водах моря та лиманів.
Але, незважаючи на гадану плідність, ікра, личинки й мальки глоси здебільшого гинуть, внаслідок чого її запаси катастрофічно зменшуються. І якщо ще пару десятків років тому українські рибалки-промисловики стаціонарними пастками («каравами») добували кілька десятків тонн, то сьогодні в їхні сіті та на вудки любителів попадаються лічені екземпляри глоси. Риби, і не тільки камбала-глоса, зазнають у Чорному морі й чорноморських лиманах колосального антропогенного навантаження. І наше найперше завдання на сьогодні – зберегти запаси, що залишилися, як вид.
Книжки про наукове багатство
Вісім нових унікальних видань, випущених науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, були представлені цими днями громадськості та журналістам регіональних ЗМІ.
Це – інформаційно-наукові довідники, енциклопедичні словники, монографії, що демонструють багатство фондів найдавнішого книгосховища міста. Серед них – «Лауреати Нобелівської премії з літератури: 1901 – 2010 роки», «Розвиток православ’я на півдні України: ХVIII – XX століття», «Наукова спадщина М.М. Ланге», «Науки про землю в Новоросійському університеті». Ці та інші проекти здійснені колективом бібліотеки разом із вченими історичного, геолого-географічного, романо-германської філології, деяких інших факультетів, інститутів і кафедр університету.
Діамантова леді
У 30-х роках ХІХ століття графиня Єлизавета Воронцова задала гарний тон жінкам вищого світу – трудитися на благо суспільства. Традиції графині живі у сучасній Одесі – в обласному центрі з’явилася жіноча асоціація «Lady Diamond».
Діяльність сучасного дамського клубу спрямована на життєрадісних, активних, готових до співпраці та обміну досвідом одеситок від 30 і старших. Перша ластівка прилетить 5 березня у форматі творчого конкурсу краси «Я – зірка телеекрану». Переможниці організатори обіцяють незвичайний подарунок ( крім традиційної стрічки й тіари) – телепередачу про життя героїні, що транслюватиметься в ефірі популярних одеських телеканалів.
Крім того, у клубі організовано 13 департаментів на чолі з фахівцями. Тут леді зможуть одержати консультації юриста, психолога, астролога, стиліста, модельєра, косметолога і навіть свахи. Департаменти працевлаштування і творчості допоможуть реалізувати здібності милих дам. Найоригінальнішим виявився «13 сектор» – чоловічий. Тут вже беруть участь джентльмени, які поділяють грандіозні ідеї жіночого клубу.
Влітку члени асоціації поїдуть на Лазуровий берег до Франції, де парфумери вже готують фірмовий аромат «Lady Diamond».
Ренійський район
Порадився зі старійшинами
Голова Ренійської райдержадміністрації Дмитро Макосій організував зустріч з ветеранами-керівниками і запропонував кожному з них висловити свої думки та внести пропозиції щодо поліпшення роботи.
Д. Макосій визнав за необхідне довести своє бачення ситуації та план дій, а також одержати цінні рекомендації старших колег. Петро Сахно, зокрема, вважає, що багато чого зараз залежить від професіоналів – відповідальні посади мають обіймати знаючі й досвідчені люди. Ілля Баланевський, який понад чверть століття очолював в районі відділення зв’язку, просив подбати про сільську молодь і провести високошвидкісний інтернет по селах – для цього необхідно придбати оптичний кабель. Віталій Баранов, він свого часу керував районом, вважає, що потрібно оголосити рішучий бій наркотикам. Екс-головлікар району Антон Ланецький просив з особливою увагою поставитися до долі психіатричного відділення, яке хочуть закрити. На зустрічі виступили й інші керівники, які пропрацювали багато років у різних сферах народного господарства.
Після зустрічі Петро Дахина, колишній Плавненський сільський голова, відзначив: «Мені було приємно, що новий керівник району визнав за необхідне запросити досвідчених людей і вислухати їхні думки та пропозиції. Ми – на пенсії, але далі пильно стежимо за ситуацією в країні, в області й у своєму районі. В обласному рейтингу за підсумками минулого року район опинився на останньому, 26-му місці, і я ніколи з цим не змирюся. У нас великий потенціал, треба його використати».
Ананьївський район
Неякісна продукція до ринку не доїхала
Забезпечуючи ветеринарно-санітарний нагляд та контроль на території району, працівники управління ветеринарної медицини здійснили за рік 85 тисяч клініко-лабораторних досліджень. Зокрема, з метою профілактики лейкозу великої рогатої худоби було досліджено майже 12 тисяч проб сироваток крові, а також проведено стільки ж алергічних досліджень на туберкульоз.
Озвучуючи ці цифри на недавній апаратній нараді в райдержадміністрації, головний державний інспектор ветеринарної медицини в Ананьївському районі Юрій Граждан додав, що ситуація з епізоотичним сказом тварин залишається напруженою. Задля профілактики захворювань торік спеціалістами служби зроблено майже 20 тисяч щеплень домашніх тварин, обстежено 61,5 тисячі дворів та проведено понад 80 тисяч обстежень птиці. Підтверджено, що основним джерелом інфекції в природі залишається червона лисиця. Ветеринарною інспекцією також перевіряються перевезення тварин і тваринницької продукції. Так, впродовж останніх шести місяців було проведено 21 рейд, оглянуто 48 одиниць техніки та виявлено два порушення. А державною лабораторією ветсанекспертизи вилучено з реалізації на ринку Ананьєва 137 кг м’ясної продукції сумнівної якості.
Овідіопольський район
Автобусів вистачає, пального замало
Мережу навчальних закладів району в нинішньому навчальному році цілком збережено. На сьогодні їх 23. Протягом усього осінньо-зимового періоду загальноосвітні заклади добре опалюються.
З початку навчального року в районі здійснюється довезення 727 учнів (97,5%) і 52 учителів, які живуть на відстані 3 км і більше, 8 шкільними автобусами.
Як відзначила начальник відділу освіти Овідіопольської РДА Наталя Синько, складнощами на сьогоднішній день виявилося забезпечення дизпаливом цих машин.
Саратський район
Розкриваючи невідомі сторінки
Завдяки ентузіазму завідувачки Надеждинського народознавчого музею Світлани Тимофіївни Синюк тривають дослідницькі роботи з розкриття незвіданих сторінок історії Одещини.
Гуртківці ЗОШ «Юні музеєзнавці» репрезентували Саратський район на обласній туристично-краєзнавчій конференції «Скарбнички мого краю – Одещини». Семикласниця Олександра Бєлік розповіла про героїчне минуле хутора Козачий, розташованого за півтора кілометри від села Молодового на трасі Сарата-Надежда, восьмикласниця Аліна Бойко – про історію спорудження храму Іоанна Богослова в селі Надежда, Таня Савчук – про виховну та пізнавальну роботу народознавчого музею, Лариса Сливка – про трагічну долю родини вчителя Могорян з Новоселівки. Цю роботу Лариса Сливка передала у дарунок історичному музею. За свої виступи діти одержали грамоти й подивилися музичну комедію «Перша любов Дон Жуана» у театрі ім. Водяного.
Балтський район
Артефакти старого будинку
Під час знесення столітньої будівлі в одному з населених пунктів поблизу Балти на робітників чекала незвичайна знахідка.
Розбираючи димар, вони виявили вмуровані в нього бляшані коробки з ретельно упакованими асигнаціями царської Росії до 1917 року. Усього їх було сховано тут на суму 2,5 тисячі червінців. Цифра, як для тих часів, більш ніж солідна.
Відоме на Одещині фермерське господарство «Прогрес», очолюване Михайлом Лазаренком, придбало цей будинок з метою побудувати на його місці житло для молодих фахівців. Ну а знайдений «скарб», без сумніву, може стати суттєвим поповненням експозиції районного історико-краєзнавчого музею.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, І. Москаленко, О. Мельник, А. Бондарева, Ю. Федорчук, Т. Гурічева, А. Степанова
Депутати Одеської облради розглянули
на сесії понад п’ятдесят питань
Учора відбулася п’ята сесія обласної ради. На засідання були запрошені керівники обласної держадміністрації та її управлінь, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, мери міст обласного значення, голови районних рад і райдержадміністрацій, представники ЗМІ.
На пленарному засіданні було розглянуто понад 50 питань. Ухвалено рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Одеської області» Зінаїді Михайлівні Гришко – Героєві України, директорці ТОВ «Агрофірма «Маяк» Березівського району, та Валерію Яковичу Хмельнюку – Іллічівському міському голові.
Сесія розглянула звіти облдержадміністрації про виконання обласного бюджету та Програми соціально-економічного і культурного розвитку області за 2010 рік. Затверджено кілька нових довготермінових регіональних програм.
Внесено зміни і доповнення до рішення «Про обласний бюджет Одеської області на 2011 рік».
Розглянуто кілька організаційних питань. У зв’язку з обранням депутата А.М. Мирошнікова керівником депутатської фракції Народної партії внесено відповідні зміни до складу Президії та Погоджувальної комісії обласної ради.
Докладніший звіт про роботу сесії читайте у наступному номері газети.
Наш кор.
Є надія на відродження
Сьогодні жителів села Ставрове турбує продовження будівництва школи, завершення капітального ремонту ФАПу, дитячого садка та газифікації населеного пункту. Ці головні питання порушувалися ними в ході особистого прийому громадян, проведеного головою РДА Миколою Лемищуком та головою районної ради Сергієм Білим.
У ході розмови з сільчанами Микола Лемищук повідомив, що протягом 2008-2009 років на реконструкцію фельдшерсько-акушерського пункту було виділено півмільйона гривень. На жаль, роботи завершити не вдалося. Розуміючи актуальність вирішення цього питання, його включили до переліку першочергових об’єктів, що фінансуватимуться в поточному році. І на завершення капремонту медичної установи планується отримати з обласного бюджету ще мільйон гривень.
Без суттєвої державної допомоги неможливо розпочати і газифікацію села. Правда, перші кроки було зроблено у 2009 році. Тоді з районного бюджету виділили понад мільйон гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації.
Два роки тому потурбувалася районна влада і про капітальний ремонт дитячого садка, на що витратили 45,8 тис. грн. У поточному році планується завершити всі необхідні роботи.
А спілкуючись з педагогами, керівники району вели мову про завершення будівництва школи. Як відзначив голова РДА Микола Лемищук, дане питання знаходиться на постійному контролі, і докладається максимум зусиль задля вирішення проблеми. Адже ні в 2009-му, ні торік коштів на продовження будівництва не виділяли. Є надія, що невдовзі з держбюджету надійде не менше 7 млн грн на цю нагальну справу.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Красноокнянський район
Вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів
14 лютого в Ананьєві пройшли урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Біля пам’ятника загиблим воїнам-афганцям на центральній вулиці міста зібралися колишні воїни-інтернаціоналісти, жителі міста, працівники районної ради та районної державної адміністрації, представники громадськості .
Після невеличкого мітингу, на якому виступили голова РДА В’ячеслав Сербін, голова районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Анатолій Порунов, усі присутні, під звуки пісні на музику місцевого композитора Миколи Сєдова та слова поетеси Л.Шорник у виконанні Світлани Байкалової, вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів, поклавши вінки та квіти до підніжжя пам’ятника.
Потому відбувся тематичний вечір-концерт, підготовлений працівниками районного Будинку культури.
Наш кор.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |