![]() |
|
![]() |
![]() |
Ветерани, навчені багатим життєвим досвідом, уважно стежать за ходом реформ в усіх сферах громадського життя, які провадить нинішній уряд. І ретельно аналізують усі його рішення, пов’язані із соціальним захистом ветеранів ВВВ і праці, дітей війни, учасників бойових дій на території інших держав, чорнобильців та інших категорій громадян України, які мають право на визначені законами пільги. З великою настороженістю сприйнятий у широких ветеранських колах проект Закону України «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду». Це підтвердило і засідання президії обласної ради Організації ветеранів України, на якому були докладно проаналізовані основні розділи проекту нового закону. Тривогу викликає те, що в його заключних і перехідних положеннях передбачається внесення змін до цілої низки законодавчих актів України, які наділяють повноваженнями встановлювати порядок визначення пільг Кабінет Міністрів. А це означає, що такий порядок, позбавлений міцної законодавчої основи, може змінюватися чиновниками на їхній розсуд. Так, наприклад, пропонується внести зміни до статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пункт четвертий цієї статті за проектом повинен бути в такій редакції: «…позачергове безкоштовне надання санаторно-курортних путівок або одержання грошової компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок видачі путівок і виплати грошової компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначається Кабінетом Міністрів». Тобто, усе переходить, по суті, у режим ручного керування. Внесено зміни, що стосуються надання пільг, і до законів України «Про міліцію», «Про прокуратуру» і до інших.
Голова обласної ради ветеранів Олексій Гурський, його заступники Василь Усенко, Микола Лейфура, Лев Горєлов, Іван Новожилов та інші промовці висловили своє ставлення до проекту Закону України «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду». Вони запропонували надіслати на адресу керівництва країни, Верховної Ради України, до місцевих органів влади листа із вимогою скасування тих заключних і перехідних положень, які обмежують законні права ветеранів усіх категорій і залишити статті законів, що визначають пільги і способи їх надання без змін. Цю пропозицію було прийнято одностайно членами президії та схвалено запрошеними на засідання керівниками міських та районних ветеранських організацій. Такі ж листи було рекомендовано надіслати і від імені ветеранських організацій, які є колективними членами обласної організації ветеранів України, представники яких взяли участь у роботі президії.
На засіданні йшла предметна розмова про посилення військово-патріотичного виховання молоді, а також про початок підготовки до звітно-виборної кампанії в Організації ветеранів України.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |