![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Гривнею по малолітніх вандалах
Близько 500 вагонів пасажирських поїздів Одеської залізниці постраждали від жбурляння каміння та інших важких предметів. Таку невтішну цифру, породжену «забавками» вандалів, зафіксували залізничники минулого року.
В результаті зухвалих хуліганських дій магістраль зазнала збитків у розмірі 63,2 тис. грн. Найчастіше це відбувалося на перегонах Одеса – Одеса-Східна, Одеса – Роздільна, Одеса – Колосівка, Колосівка – Помічна, Миколаїв – Миколаїв-Вантажний. Зазвичай до подібних «розваг» вдаються малолітки, чиї оселі розташовані поблизу об’єктів залізничної інфраструктури.
Згідно з законом щодо посилення відповідальності за втручання в діяльність транспорту за хуліганські розваги своїх дітей відповідають батьки. Розміри штрафних санкцій у поточному році значно зросли.
«Скоро прийде весна!»
Позавчора в Одеському будинку-музеї імені М.К. Рериха відбулося відкриття фотовиставки Катерини Кожуховської «Благословити мить».
Концепцію своєї чергової експозиції авторка формулює так: «Природа і людина єдині. Як і ми, природа відчуває і мислить, має характер і психологію. Кожну пору року ми асоціюємо з певним станом людської душі. І якщо ми хоч іноді будемо дивитися на довколишній чудовий світ очима дитини, з захопленням, радістю і спрагою пізнання, безкорисливо і з любов’ю, нам не будуть страшні ні осінні затяжні дощі, ні зимові холоди. Ми точно знатимемо, що скоро прийде весна!»
Виставка триватиме до 7 березня.
Миколаївський район
Моніторинг зростання цін не зупиняє
Відділ економічного розвитку райдержадміністрації та податківці постійно здійснюють моніторинг цін на основні продовольчі товари та інформують суб’єктів господарювання про нормативні акти, що регулюють ціни.
За інформацією начальника відділу економічного розвитку РДА Лариси Чашук, 115 магазинів та 17 об’єктів громадського харчування забезпечують населення району продовольчими товарами, хлібом і хлібобулочними виробами. Свіжі, запашні буханці регулярно надходять на полиці закладів торгівлі від головних хлібовиробників ТОВ «СКМ ОЙЛ», ВАТ «Одеський коровай», ВАТ «Одеська паляниця», ПП «Ананьїв-Хліб», «Укрхліб-2»,ТОВ «Ширяївський хлібзавод». Згідно з проведеним моніторингом, середні ціни у порівнянні з минулим роком, зросли майже на всі продовольчі товари, крім яловичини та свинини.
Ренійський район
Звільніть озеро!
Райдержадміністрація розірве договір із ЗАТ «Аква» на оренду озера Кагул.
Про це заявив голова Ренійської РДА Дмитро Макосій на розширеному засіданні колегії. Назване підприємство, яке займається рибодобутком з 2004 року, заборгувало зарплати 920 тис. грн, а борги перед Пенсійним фондом становлять 1,5 млн грн.
На колегії було заслухано виконавчого директора ЗАТ Михайла Шевченка, у минулому – голову успішного рибоколгоспу, який був доведений до банкрутства (держава не відшкодувала обіцяні витрати за утримання ставкового господарства) і змушений був віддати контрольний пакет акцій інвесторам з Донецька. М. Шевченко повідомив, що щодо «Акви» уже розпочато процедуру банкрутства, причому, все майно розпродається за демпінговими цінами. Так, трактори МТЗ-80 пішли з аукціону всього по 5 тис. грн. А поки суд та діло, рибодобування на озері триває.
– Я маю право на розірвання договору у зв’язку з порушенням вимог законодавства і рекомендую горе-інвесторам залишити Ренійський район, – сказав на завершення Д. Макосій.
Ананьївський район
За землю сповна не платять
Земельний податок та орендна плата за землю є сьогодні головними джерелами наповнення місцевих бюджетів. Це підкреслювалося на черговому засідання колегії райдержадміністрації. Наголошуючи на тому, що за останніми рейтинговими показниками район значиться серед кращих, голова РДА В. Сербін озвучив низку недоліків, над усуненням яких доведеться добре попрацювати.
Серед них – питання короткострокової оренди земельних ділянок із земель, що належать до державної та комунальної власності. Сільські ради вчасно затвердили відповідні регуляторні акти. Але упродовж минулого року з 16 сільрад підписала угоди лише Ананьївська Перша сільська рада. Говорилося про необхідність провести докладний аналіз плати за землю по кожній сільській раді. З цього приводу головний державний податковий ревізор-інспектор Ігор Голубенко сказав, що не скрізь достатньої уваги надають цьому виду податку, про що свідчать значні суми заборгованості та наявність штрафних санкцій. Хоча план власних надходжень по загальному фонду торік не виконали лише 2 сільські ради.
Інформуючи присутніх про пріоритетні напрями соціально-економічного розвитку району у поточному році, начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Людмила Семенова зупинилася на необхідності залучення інвестицій, врегулювання земельних відносин, зниження рівня безробіття та покращення демографічної ситуації. Крім того, на колегії були розглянуті питання перспективи розвитку дошкільної освіти, дотримання прав та інтересів дітей пільгових категорій, стану виконавчої дисципліни держслужбовців та роботи зі звертаннями громадян
Білгород-Дністровський
Ревізія об’єктів торгівлі
На засіданні Білгород-Дністровського виконкому міськради, яке відбулося нещодавно, розглянуто понад 60 питань.
Відповідно до одного з ухвалених рішень, на найближчих сесіях будуть розглянуті зміни про порядок надання дозволів на розміщення об’єктів торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Як відомо, сьогодні певна частина їх використовуються без відшкодування орендної плати або з закінченим терміном договорів. Деякі взагалі залишилися безгоспними.
Головною метою змін стане забезпечення єдиного порядку і прозорості процедури одержання дозволу, виконання заходів благоустрою закріплених територій. Крім цього, буде розглянуто проект правил розміщення об’єктів зовнішньої реклами на території Білгорода-Дністровського.
Білгород-Дністровський район
Є над чим працювати
На базі Старокозацької лікарні за участю голови РДА Василя Чорнолуцького та голови райради Валентини Орлової відбулася виїзна нарада з питань оптимізації роботи закладів охорони здоров’я району.
На ньому були присутні керівники господарств та сільські голови населених пунктів, які обслуговуються Старокозацькою лікарнею.
Причиною стало дещо негативне ставлення жителів довколишніх громад до можливого закриття акушерсько-гінекологічного відділення цього лікувального закладу. Під час попередньої роботи профільної депутатської комісії райради щодо вивчення фінансово – господарської діяльності лікарні виявлено багато невідповідностей у статутних документах центральної районної та Старокозацької лікарень, розподілі асигнувань та інше.
Вислухавши аргументи сторін, Василь Чорнолуцький відзначив, що поряд з реформами у сфері охорони здоров’я, Старокозацька лікарня повинна далі працювати щодо поліпшення якості медичних послуг. Для докладнішого вивчення ситуації роботу депутатської комісії вирішено продовжити із залученням фахівців РДА. Пропозиції щодо оптимізації роботи медичних закладів району вирішено винести на обласний рівень.
Саратський район
Відреставрували до 100-річчя
Нещодавно Свято-Введенському собору – пам’ятці архітектурного зодчества та містобудування виповнилося 100 років. Про це свідчить встановлена при спорудженні мармурова меморіальна плита з прізвищами творців храму.
Тут можна побачити багато культових раритетів, серед яких справжні ікони афонського письма, дерев’яний хрест з двоголовим орлом, подарований жителям Введенки царем Олександром III для спорудженої у селі обителі.
Тривала, копітка робота була проведена щодо реставрації храму. Керівництво здійснював фонд «Благовіст». У роботі брали участь жителі Введенки, Зорі і Сарати, Одеси та Києва, Молдови та Росії.
Свято-Введенский храм – один з найвеличніших у сільській місцевості області, відновлений завдяки пожертвуванням багатьох парафіян.
Арциз
На обліку – кожна дитина
65 дітей перебувають сьогодні під опікою у сім’ях громадян району. У прийомних сім’ях – 17. Накопичується і досвід роботи дитячих будинків сімейного типу. Найбільше – 52 дитини – виховуються у державних інтернатівських закладах.
На обліку щодо усиновлення налічується понад 80 сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування На сьогодні для декількох сімейних пар готуються документи на усиновлення.
У районі створено реєстр житла і майна сиріт та позбавлених батьківського піклування опіки. З 152 дітей цієї категорії 112 мають житло. Для решти вишукується можливість закріплення жител або поставлення на квартирний облік. Про це поінформував на засіданні однієї з колегій райдержадміністрації начальник служби у справах дітей Афанасій Мінчев.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Кітік, Ю.Федорчук, А. Бондарева, Т. Гурічева, Т. Баранова
І сьогодні залишаються в строю
84 юнаки з Красноокнянського району були призвані до лав Радянської Армії та брали участь у неоголошеній Афганській війні. Двом з них так і не судилося більше ступати по рідній землі.
Пам’ять про загиблих друзів, батьків, синів, коханих зібрала всіх біля пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам, де відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав з нагоди 22-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.
– Як би не змінювалась політична точка зору на війну в Афганістані, – звернувся до присутніх заступник голови райдержадміністрації М. Піструїл, – ми не сумніваємося, що наші воїни чесно та самовіддано виконували свій обов’язок і заслуговують лише на суспільну повагу та визнання.
Час невпинно спливає, і поріділи їх ряди, однак більшість із них – ще молоді, хоча давно вже сивочолі, й сьогодні в строю – своїм прикладом та мирною працею виховують молоде покоління, продовжують вірно служити Батьківщині.
Пам’ять про загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.
Микола МЕЛЬНИК
Фото автора
ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Зареєстровано в Головному управлінні юстиції в Одеській області
«16» лютого 2011р. за №2/1023
Про тарифи на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року №1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», з метою приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня:
1. Затвердити тарифи на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав.
2. Рекомендувати підприємствам, які здійснюють інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав, встановлювати знижки для малозабезпечених категорій громадян.
3. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 11 серпня 2010 року №644/А-2010 «Про тарифи на інвентаризацію нерухомого майна, оформлення прав власності на об’єкти нерухомого майна та реєстрацію таких прав», зареєстрованого в Головному управлінні юстиції в Одеській області 31 серпня 2010 року за №25/1018.
4. Розпорядження набирає чинності з дня опублікування в газеті «Одеські вісті».
5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації.
Голова обласної державної адміністрації Е. Матвійчук
01.02.11 м. Одеса №53/А-2011
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження голови
обласної державної адміністрації 01.02.2011 року № 53/А-2011 Зареєстровано в Головному управлінні юстиції в Одеській області
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |