ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В облраді — Що важливо, – це не назва програми, а її наповнення
22.02.2011 / Газета: Одесские известия / № 20(4147) / Тираж: 18386

Нотатки з п’ятої сесії обласної ради

Одержавши проекти документів напередодні пленарного засідання, журналісти одразу починають вивчати порядок денний.

Але навіть маючи багаторічний досвід, знаючи про баталії на засіданнях постійних комісій, не завжди вдається передбачити навіть у загальних рисах майбутню картину.

Так вийшло й на цій сесії…

Від загальних цифр – до конкретики

Депутати ухвалили присвоїти звання «Почесний громадянин Одеської області» Зінаїді Михайлівні Гришко – Героєві України, директорці ТОВ «Агро­фірма «Маяк» Березівського району, і Валерієві Яковичу Хмельнюку – Іллічівському міському голові.

Досить несподіваним було прийняття звіту облдержадміністрації про виконання обласного бюджету Одеської області за 2010 рік – і без будь-якого обговорення й зауважень. Такий крок можна пояснити тим, що документ багато разів обговорювався за участю керівників області та районів, усіх зацікавлених осіб.

А з другого боку, депутати й минулих каденцій, і «новачки» уже переконалися в тому, що доповідачка – начальниця Головного фінансового управління облдержадміністрації Марина Зінченко досить пунктуально, професійно підходить до кожного показника, до кожної цифри й готова відповісти на будь-яке запитання із залу, яким би несподіваним воно не було. Це свідчить про кредит довіри до неї.

У такому ж ключі пройшло й обговорення питання про зміни в обласному бюджеті поточного року й розподіл коштів на капітальне будівництво та ремонт об’єктів соціального призначення.

Очікувалося, що тихо-мирно пройде й звіт про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Одеської області на 2010 рік. Спочатку так і було.

Але потім слово взяв голова постійної комісії облради з питань економіки, промисловості, розвитку підприємництва та регуляторної політики Микола Шутов. Промовець висловив низку серйозних зауважень із приводу того, що не всі пункти Програми були виконані. І нехай на те були й об’єктивні причини, але все одно, вважає М. Шутов, слід повернутися до питання про стратегічний розвиток економіки області, про укладання договорів про спільні дії з Кабінетом Міністрів України й окремими галузевими міністерствами.

Зате два наступні проекти документів викликали велике пожвавлення в залі. Йдеться про затвердження інноваційної Стратегії Одеської області на 2011 – 2013 роки та про Програму залучення інвестицій в економіку регіону. Представляв їх на сесії начальник Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції облдержадміністрації Сергій Тетюхін.

Депутатам не сподобалися ні назви документів, ні їхній зміст. Скажімо, в одному проекті йдеться лише про іноземні інвестиції. Але ж в області основну частку (55 відсотків) займають інвестиції самих підприємств, потім ідуть банківські кредити. Іноземні інвестиції, на жаль, займають лише вузький сегмент. Його, звичайно, треба розширювати. А тому, на думку багатьох депутатів, не має рації доповідач, який пояснив: у Програмі йдеться тільки про іноземні інвестиції, оскільки саме вони враховуються у звітах і при визначенні рейтингу області. Але ж документи ухвалюються не для галочки та «гарної» цифри, а для зміцнення тієї ж економіки, поліпшення добробуту жителів області.

Не зміг С. Тетюхін зрозуміло розповісти й про мету використання суми в розмірі понад 8 млн гривень. Якщо тільки на маркетингові заходи, на видання буклетів і участь у всіляких виставках, то це дуже дороге задоволення, відзначали промовці.

У підсумку обидві програми все-таки були ухвалені, але надалі будуть іще шліфуватися, набудуть конкретнішого вигляду, із чітким зазначенням ефективності використовуваних коштів. Займатися марнотратством депутати не дозволять.

Розкласти по поличках

При розгляді комплексної Програми «Освіта Одещини на 2011 – 2014 роки» депутати передусім хотіли з’ясувати: скільки шкіл в області буде закрито цього року.

Начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Андрій Ткачук запевнив, що поки що жодної. І акцентував увагу на придбанні шкільних автобусів. Тільки цього року заплановано закупити 47 машин, а в наступному – ще 40 і повністю закрити цю гостру проблему.

Було проаналізовано й пропозицію заступника голови обласної ради Олексія Гончаренка про впровадження кластерної моделі розвитку транспортної інфраструктури Одеської області. У процесі досить жвавої дискусії з’ясувалося, що йдеться поки що про пілотний проект, якому належить здійснюватися на базі Одеського морського торговельного порту. Був запропонований припустовий склад робочої групи.

До її роботи вирішили долучитися й депутати Дмитро Макосій та Ілля Левицький.

А передбачуваний проект моделі, при її успішному здійсненні, буде поширений на всю область.

Битва за фортецю

На початку нічого не віщувало бурі. Начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини облдержадміністрації Наталя Штербуль досить упевнено подавала на затвердження комунальне підприємство «Фортеця», створюване для порятунку Білгород-Дністровської фортеці.

Але варто було їй закінчити виступ, як у залі знявся неймовірний галас: усі прагнули виступити, довести свою думку. Зареєструвалися майже 20 чоловік.

Митрополит Одеський та Ізма­їльський Агафангел стурбований тим, що поява на території фортеці різних злачних і розважальних закладів може призвести до подальшого руйнування пам’ятки архітектури. Депутат Микола Скорик вагомо зазначив, що ухвала про новий комунальний об’єкт без конкретних пропозицій про кандидатуру директора робить неможливою реєстрацію підприємства. А це мусить бути не просто господарник, а людина, що має диплом історика або архітектора, що розуміє особливості та цінність залишеної нам спадщини.

Ситуацію прояснив голова обласної ради Микола Пундик. Виявляється, протягом усього десятиліття Білгород-Дні­стровська міськрада не виділила ні копійки на ремонт фортеці, а сьогодні вимагає віддати їм «місцевий об’єкт». Із цієї нагоди навіть було винесено ухвалу сесії міськради, а її ходоки побували в усіх обласних інстанціях.

Обласна рада в останні роки на підтримку та ремонт історичної пам’ятки виділила понад 20 млн гривень. Крім того, до каси від відвідувань туристів мало надійти ще понад один мільйон.

Де ж ці гроші?

Але на запитання ніхто так і не відповів. Тому своїм розпорядженням Микола Пундик дав доручення групі депутатів та представникам управління облради з майнових відносин уважно вивчити ситуацію як у фортеці, так і на інших об’єктах спільної власності обласної громади, які, до речі, тривалий час не подають жодних ознак якої-небудь діяльності. І доповісти на наступній сесії.

І все ж сесію, попри низку дискусійних питань, на думку більшості депутатів, було добре підготовлено. Цим і обумовлений її діловий тон.

Автор: Степан СЕРБІНОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту