![]() |
|
![]() |
![]() |
Перед черговим засіданням виконкому Одеської міської ради на Думській площі були встановлені намети протестної акції «Молодь кинули». Її учасники виступали проти реорганізації управління молодіжної та сімейної політики.
Засідання виконкому почалося із затвердження звіту про виконання бюджету міста за 2010 рік.
Директор департаменту фінансів Світлана Бедрега повідомила, що виконаний він на 85,6% від планових показників, прибуткова частина склала 2 мільярди 548 мільйонів гривень.
У 2011 році, щоб домогтися істотного поповнення бюджету поставлено завдання довести рівень середньої заробітної плати до 2813 гривень. Для цього належить, зокрема, зменшити кількість підприємств, працівники яких одержують заробітну плату нижчу за мінімальну. Таких суб’єктів господарювання в Одесі 8 тисяч, де працюють майже 47 тисяч чоловік.
Підмогою для бюджету стане і прийняття нової нормативно-грошової оцінки землі. За період з листопада по лютий уже було укладено 60 договорів оренди на 18 мільйонів гривень.
Виконком скасував прийняте у 2009 році рішення про видачу дозволів на право використання місцевої символіки з комерційною метою, оскільки це заборонено новим Податковим кодексом. Тепер підприємства і фірми, на етикетках продукції яких фігурують назви «Одеський» або зображення відомих символів нашого міста, не будуть за це платити.
Тривала дискусія розгорнулася на засіданні виконкому щодо питання про затвердження положень про виконавчі органи міської ради. По суті справи – про нову структуру управління містом, яка повинна набути чинності з 1 березня 2011 року і припускає скорочення третини чиновників.
За пропозицією виконувачки обов’язків заступника міського голови Світлани Фабрикант, слово дали координаторові акції «Молодь кинули» Олексієві Чорному. Він звинуватив міську владу у тому, що молоді не приділяється належної уваги, зажадав не скорочувати управління молодіжної та сімейної політики (хоча йдеться про його об’єднання з управлінням щодо фізкультури та спорту на новий департамент), виділити приміщення під ресурсний центр, провести вибори молодіжної ради.
Виступ мав ультимативний характер. І у разі невиконання заявлених вимог О. Чорний погрожував початком акцій протесту, включаючи мобілізацію молоді на проведення страйків.
Олексій Костусєв справедливо нагадав: більшість з перерахованих проблем накопичувалися давно, але його попередникам ніхто ультиматумів чомусь не висував. Та і якість роботи з молоддю визначається не наявністю або відсутністю відповідного управління, а тим, чи є цей напрям пріоритетним для влади. Крім того, молодіжне управління не повинно перетворюватися на форпост націоналістичних організацій, як це було раніше.
На неприпустимість ведення діалогу в ультимативній формі звернула увагу Світлана Фабрикант, а ігуменя Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря матінка Серафіма закликала до толерантності у сприйнятті усіх точок зору.
У підсумку було вирішено створити робочу групу, яка детально розбереться в ситуації.
Враховуючи численні скарги громадян, виконком скасував цілодобовий режим роботи кафе-бару «Арена» (вул. Дерибасівська,12). У зв’язку з невірогідністю поданої інформації, скасовано дозвіл на розміщення й іншого бару – на Дерибасівській,17. Оскільки більшість некапітальних пунктів дрібнороздрібної торговельної мережі в гідропарку «Лузанівка» з’явилися без дозволів на встановлення, їх було вирішено демонтувати.
Виконком визначив управління капітального будівництва замовником щодо проведення консервації та поточного ремонту фасадів будинків, де ці роботи було почато й не завершено. Поки що, враховуючи зимовий час, на консервацію 55 фасадів виділяється 1,4 мільйона гривень.
На думку Олексія Костусєва, в умовах кризи треба всебічно підтримувати розвиток бізнесу в Одесі. Виходячи з цього, були затверджені містобудівні обґрунтування розміщення об’єктів автосервісу по Миколаївській та Овідіопольській дорозі, уздовж проспекту Маршала Жукова (від вулиці Левітана до проспекту Академіка Глушка). Журналісти припустили, що йдеться про АЗС.
З’являться в Одесі й два нові готелі. Дозвіл на це одержали ТОВ «Фортиус» (на об’єкт по вулиці Канатній,15) і ТОВ «Карнавал-Юг» (вул. Гоголя, 23).
Під час розгляду даного питання Олексій Костусєв доручив своєму заступникові Олександру Орлову розглянути ситуацію з будівництвами у прибережній зоні.
В Одесі припинила існування прийомна сім’я Турик-Бургун. А в дитячому будинку сімейного типу Закорченних стало на одного вихованця менше. І не тому, що дорослі не впоралися з обов’язками вихователів. Просто вони всиновили своїх підопічних. Частіше б долі сиріт складалися саме так.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |