ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Архітектурні страждання
24.02.2011 / Газета: Одесские известия / № 21(4148) / Тираж: 18386

На чергове засідання містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування Одеської міської ради було винесено 5 проектів. Зупинимося на трьох із них.

Найтривалішим вийшло обговорення містобудівного обґрунтування розташування медично-реабілітаційного центру за адресою: вул. Ак. Заболотного, 26 (територія обласної клінічної лікарні).

Справа в тому, що в останні роки ця установа активно розвивається. Старих площ і відділків бракує для розміщення нових високоспеціалізованих служб, зокрема відділків для виконання найсучасніших втручань при серцево-судинних порушеннях і гострих порушеннях мозкового кровообігу. Крім того, після таких операцій особливо важливо правильно доглянути пацієнта. Саме тому й постала потреба в будівництві нового корпусу, з’єднаного зі старим будинком перехідною галереєю. Аналогічна галерея з’єднує корпуси обласного онкологічного диспансеру, роблячи дуже зручним рух по них.

Розробник – ПП «Моноліт» – запропонував проект із 6- та 5-поверхового будинків, двоповерхової прибудови та галереї. В 6-поверховому розмістяться операційний блок, реанімаційна зала, палата інтенсивної терапії, відділок дитячої та дорослої кардіології.

Діагностичний та реабілітаційний відділки, рентген-кабінет, кабінети переливання крові та лікувальної фізкультури, лабораторії, будуть розташовані в 5-поверховому корпусі. Басейн і лікувальні ванни, незамінні на реабілітаційному етапі, запроектовані в 2-поверховій прибудові.

У членів містобудівної ради викликала сумніви поверховість двох нових будинків, яка нібито суперечить вимогам безпеки за сейсмостійкістю. А також потрібність переносення автостоянки на 180 місць (вона розташована на місці планованого будівництва), що ускладнить транспортну ситуацію. Але тоді, як же поруч стоять старий, 9-поверховий лікувальний корпус і 5-поверховий пологовий будинок? І невже важливість забезпечення нормальних умов для проведення надскладних операцій може переважити транспортна проблема?

Зрештою проект відправили на доопрацювання. Це означає, що до появи нового корпусу частина пацієнтів, як і раніше, будуть змушені їздити на лікування до Києва. Звичайно ті, хто виявиться здатним витримати подібну подорож.

На засіданні ради розглянули також містобудівне обґрунтування реконструкції стадіону «Чорноморець» у парку ім. Т.Г. Шевченка. Замовником проекту є футбольний клуб «Чорноморець». Спортивну споруду, яка вже будується, передано в оренду клубові на сорок дев’ять років. Вона включатиме футбольний стадіон, спорткомплекс, тенісні корти та баскетбольний майданчик.

Трибуни вмістять 34 тисячі 186 уболівальників. 80% із них під час матчів перебуватимуть під навісом. Під трибунами стадіону з’являться ресторан, кафе, закусочні, боулінг, фітнес-клуб і СПА-салон.

Як повідомив віце-президент ФК «Чорноморець» Сергій Сиволап, експертизу УЄФА стадіон пройшов і буде сертифікований за європейськими стандартами. Після реконструкції зелена зона парку збільшиться на 3 гектари. ФК «Чорноморець» також упорядкує головну алею парку та фонтан.

Поданий проект був досить гостро розкритикований. Його порівнювали й із громадською закусочною, і зі стилем нових будинків «Привозу» та Грецької площі. Загалом, порівняння з «Донбас-Ареною» виявилося явно не на користь «Чорноморця». Проект схвалили, однак порадили розробникам подумати над образом стадіону, який у будь-якому разі стане візитною карткою Одеси. Хотілося б, щоб вона виявилася зрештою яскравою та сучасною.

Члени містобудівної ради схвалили надбудову одноповерхового флігеля над готелем «Моцарт» (вулиця Ланжеронівська,13). Це дасть готелю змогу одержати 12 додаткових номерів.

Начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради Володимир Мещеряков порадив узяти за основу аналогічні об’єкти класичної архітектури, а не фантазувати. Тоді новий вигляд будинку краще впишеться в перетин вулиці Ланжеронівської з Театральною площею.

Автор: Світлана КОМІСАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту