![]() |
|
![]() |
![]() |
У четвер Президент України з робочим візитом перебував в Одесі
Відкриття обласного центру перепідготовки спеціалістів — одна з цілей його приїзду. Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти» (вул. Іцхака Рабіна, 18а) загальною площею понад двадцять тисяч квадратних метрів, з гуртожитком, навчальними кабінетами, лабораторіями, виробничими майстернями, конференц-залом, бібліотекою та сучасним технічним обладнанням — «модель майбутнього», на думку Віктора Януковича. Причому «найближчого», оскільки згодом у країні запрацюють ще «сім-вісім» подібних закладів. За словами глави держави, їх планують відкрити в рамках реформи, спрямованої на відродження в Україні системи професійно-технічного навчання.
Одеський центр, де безробітні зможуть отримати професійну перепідготовку та підвищити кваліфікацію за різними професіями будівельної галузі (штукатур, лицювальник-плиточник, муляр), професіями, затребуваними в промисловості (фрезерувальник, токар, слюсар-ремонтник, електрозварник), деревообробці (столяр, паркетник), сфері послуг (робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків), а також торгівлі (касир торговельного залу, контролер-касир), покликаний стати «зразковим» для інших.
Натомість «зразок того, як можна створювати соціальні організації за допомогою бізнесу та небайдужих людей», в Одещини вже є. Так Президент відгукнувся про Одеський обласний благодійний фонд реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє». Центр Бориса Литвака, впевнений Віктор Янукович, «має стати прикладом для всієї країни». Глава держави пообіцяв, що уряд підтримуватиме програму реабілітації дітей, хворих на церебральний параліч (ДЦП), та передав «Дому з ангелом» три тренажери для подолання цієї важкої недуги.
Згідно з планом візиту, Віктор Янукович взяв також участь у розширеному засідання регіонального комітету з економічних реформ. Одне з питань, порушених там, — пенсійна реформа, яка, за словами Президента, «дозволить перейти до справедливого нарахування пенсій». Він запевнив, що в країні більше не буде шаленої різниці між максимальною та мінімальною пенсіями (шістдесят тисяч та шість сотень гривень відповідно). «Нема жодної країни, де б до пенсіонерів ставилися так несправедливо, як в Україні, — продовжив Президент. — Тому сьогодні мова може йти про максимальну пенсію в межах семи-восьми тисяч гривень». Окрім цього, на думку Віктора Януковича, необхідно підвищити мінімальну пенсію, «щоб кожен пенсіонер в нашій країні зміг жити нормально».
Не тільки пенсійною реформою опікується найвища влада держави. «Минулого року ми почали кардинальні реформи у семи напрямках. Найближчим часом я озвучу ще чотирнадцять реформ, які будуть здійснені нинішнього року. Таким чином ми реформуємо двадцять одну сферу життєдіяльності країни», — розповів Віктор Янукович. А ще зазначив (чи, з огляду на неприйняття тієї ж пенсійної реформи значною частиною суспільства, — налякав?): ці реформи — не одноразова акція і не гра в популізм, «це той шлях, з якого Україна вже не зверне»…
На засіданні також порушувалося питання адміністративної реформи. Скоротити кількість районних адміністрацій глава держави вважає за необхідне, адже «в Україні забагато чиновників, що породжує корупцію та бюрократію». Адмінреформа сильніше вдарить по регіонах, де в райцентрах мешкає по три-п’ять тисяч осіб. Бо, за словами Президента, «районний центр — це районна адміністрація, райвідділи міліції, різні управління», тобто місця, де працюють чиновники. «Ці районні центри необхідно об’єднати з сусідніми, скоротивши таким чином бюджетні кошти на утримання районних адміністрацій».
Після питань державного масштабу — до питань регіонального значення. Звернути увагу на стан питної та морської води — одне із завдань, яке поставив перед керівниками Одеської області Віктор Янукович: «Потрібно розібратися з питаннями водовідведення, щоб стоки не забруднювали море». Глава держави висловив упевненість, що «в залі нема людини, яка користується водою з водопроводу», але що робити основній масі населення? Відтак закликав покращити якість питної води до європейського рівня.
Чи почули гаранта очільники області — питання, яке вирішить час. А наразі вони вели мову про наболіле. Так, міський голова Олексій Костусєв сказав з трибуни про борги Одеси перед іноземними фінансовими організаціями. До Президента він звернувся з проханням домогтися конвертації валютного боргу міста — переведення його з швейцарських франків у нашу гривню.
…Не обійшлося того дня й без казусів. Відкриваючи центр професійно технічної освіти, Президент обурився, що його прихильників — десятки людей з синьо-жовтими прапорами та лозунгами — не пустили за огорожу будівлі. Перебивши самого себе, Віктор Янукович звернувся з-за трибуни до голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука: «Я ж казав пустити людей! Чи ти вже нічим тут не керуєш?» Після цих слів «губернатор» миттю кудись дівся, а перед натовпом за хвилину відкрилися ворота.
Пізніше, на засіданні комітету з економічних реформ, порушуючи проблеми Одеси, Віктор Янукович запитав: «Де мер міста?» Побачивши Олексія Костусєва в залі, він наказав: «Дайте меру стілець!» Так міського голову пересадили у президію…
Візит гаранта Конституції до Одеси мав щільний робочий графік. Щоправда, встиг Віктор Федорович у нас і відпочити… від державної мови: всі переговори та виступи велися російською.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |