![]() |
|
![]() |
![]() |
Завдяки регіональному відділенню Фонду державного майна України в Одеській області до державного бюджету торік надійшло 42,35 мільйона гривень. У цьому році планка підвищена до 50 мільйонів. Втім, заступник начальника цього відділення Дмитро Оксамитний впевнений: такі гроші від оренди держмайна отримати вдасться.
За його словами, сьогодні регіональне відділення контролює 1234 договори оренди державного майна, з яких 300 — з бюджетними організаціями, що платять лише 1 гривню на рік. Інші договори укладені фондом з комерційними структурами. План у 50 мільйонів, на думку Дмитра Анатолійовича, вдасться реалізувати, зокрема, завдяки скасуванню антикризової норми, згідно з якою орендарі держмайна платили до бюджету з певними пільгами: малий бізнес — 45%, а великий — 80% орендної ставки. Нинішнього року всі повинно платити 100% оренди.
Звісно, не могли такі зміни пройти безслідно. Так, 18 орендарів в регіоні протягом січня розірвали договори з регіональним відділенням ФДМУ. Однак, за словами Дмитра Оксамитного, на наповненні бюджету це суттєво не позначиться — надто малий відсоток розірваних договорів. Він розповів, що 70% грошових надходжень іде від дрібного бізнесу, а 30% — це крупні орендарі, які, здебільшого, працюють у портах — експедитори, перевізники. Їм в оренду здаються обладнані ділянки для зберігання контейнерів.
Є і боржники. Як зазначив Дмитро Анатолійович, протягом 2010 року суди розглянули 32 справи щодо боржників з орендної плати. Усі рішення — на користь Фонду держмайна. «Найбільше заборгували дві організації: Одеське виробничо-хімічне об’єднання «Біостимулятор», з яким регіональне відділення судиться вже багато років, та приватне підприємство «Еврідіка». Заборгованість «Біостимулятора» складає 1,8 мільйона, а «Еврідіки» — 2,1 мільйона гривень», — розповів заступник начальника регіонального відділення фонду. За його словами, матеріали щодо останнього підприємства передані до обласної прокуратури, а от рішення у справі «Біостимулятора» Вищий господарський суд України ухвалив буквально цими днями, 9 лютого.
Попри це, зараз не йдеться про закриття «Біостимулятора». Скоріш за все, підприємство повернеться до власника — Міністерства охорони здоров’я. Цікавий той факт, що хоч із жовтня 2010-го виробничо-хімічне об’єднання не працює, наприкінці минулого року, за даними фахівця регіонального відділення, випустило близько 17 мільйонів ампул, і куди поділися гроші від їх реалізації — досі невідомо. Що ж до ПП «Еврідіка», то це шість договорів оренди на залізничному вокзалі в Одесі під так звані місця громадського харчування. Дмитро Оксамитний розповів, що «Еврідіка» розраховувалася за оренду лише три місяці, потім — перестала. За рішенням суду приватне підприємство з вокзалу «виселили», проте борги його власники так і не повернули.
Ще один заступник начальника регіонального відділення ФДМУ Світлана Бабченко розповіла журналістам про роботу щодо передачі гуртожитків у комунальну власність. За її словами, попри те, що в деяких районах Одещини таку роботу вже завершили, є й такі райони та міста, де передача гуртожитків відбувається вкрай повільно. На сьогодні в нашій області не передано в комунальну власність 109 гуртожитків, з них 34 — в Одесі.
Світлана Бабченко підкреслила: передача в комунальну власність гуртожитків, які раніше перебували на балансі підприємств, повинна завершитися до кінця року. За її словами, Фонд держмайна підтримує мешканців гуртожитків, навіть займає їхній бік у судах. Якщо в першому кварталі 2010-го надійшло лише дев’ять колективних звернень від мешканців гуртожитків, то впродовж тільки січня в регіональне відділення фонду звернулося 26 осіб. Це, на думку фахівця, свідчить про актуальність проблеми.
І все ж процес передачі гальмується. Іноді власниками, іноді комунальниками. В таких випадках мешканці гуртожитків самостійно, без державних дотувань, намагаються привести будівлі та свої помешкання в нормальний стан, замовляють на них необхідні документи (технічні паспорти). Адже тільки після передачі майна в комунальну власність вони зможуть приватизувати своє житло, стати його повноцінними власниками.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |