ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Завтра – День народження Одеської області — На порозі 80-річчя
26.02.2011 / Газета: Одесские известия / № 22(4149) / Тираж: 18386

27 лютого 1932 року поста­новою ІV позачергової сесії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету ХІІ скликання Одеську область було утворено як адміністративно-територіальну одиницю у складі Ук­раїнської Радянської Соціалістичної Республіки. Хоча має ця територія сиву-пресиву історію, що сягає своїм корінням великих переселень народів Євразійського континенту. Завдяки морю, Дунаю, Дністру, Південному Бугові та Дніпру вона споконвіку була та залишається центром перетину водних і сухопутних шляхів (передусім торговельних) між Сходом і Заходом, Північчю та Півднем. Лише за недавніх часів СРСР (особливо у 60-ті – 70-ті роки минулого століття), коли бурхливо розвивалося торговельне мореплавство, а найбільше тоді в країні Чорноморське пароплавство ледь не щомісяця поповнювалося новими багатоцільовими суднами власної та закордонної побудови, морські та річкові шляхи поєднували Одещину із Західною та Північною Європою, Південно-Східною і Центральною Азією, Північною та Південною Америкою, Африканським і Австралійським континентами. Та й сьогодні ці шляхи на логістичних картах світу зберігаються, діють, розвиваються. Наш регіон, що займає сьогодні 5,5 відсотка території держави Україна, володіє потужними і далеко не використаними можливостями у розвитку логістично-транспортної ін­фраструктури, сільськогосподарського, промислового, туристично-рекреаційного секторів еко­номіки. Сім крупних портів області перероблюють до 80 відсотків усіх вітчизняних експортних та імпортних, а також транзитних вантажів. Одещина має багатий науковий та культурний потенціал.

Наш регіон впродовж остан­нього де­сятиліття впевнено посідає місце провідної житниці країни, забезпечуючи валові збори хліба від 2,5 до 4 мільйонів тонн щорічно.

Наявність 300-кілометрового мор­ського узбережжя від гирла Дунаю до Тилігульського лиману, сприятливі при­родно-кліматичні умови дають змогу й надалі розвивати лікувально-оздоровчі ресурси.

Усі чинники матеріального і природного характеру дають підстави сподіватися на впевнений розвиток регіону у найближчій та віддаленій перспективах, подолання проблем, породжених кризовими явищами в економіці.

Автор: Віктор КОЗЮРА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту