![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Історія, що воскресла у піснях
Позавчора в Одеському академічному театрі музичної комедії імені Михайла Водяного під патронатом народного депутата України Сергія Гриневецького відбувся святковий вечір, приурочений до Дня народження області.
Сергій Рафаїлович у своєму виступі відзначив, що всі присутні у залі мали можливість за допомогою пісень, що пролунали, простежити історію нашого багатого, працьовитого краю.
Глядачі гідно, дуже щиро і тепло оцінили майстерність народної артистки України Ольги Оганезової та заслуженого артиста України Сергія Лукашенка, які виконували пісні різних років.
Яскраві костюми, танцювальні номери та відеосупровід композиції створили у глядачів ефект присутності у кожному номері. Вони підспівували артистам, підтанцьовували, раділи, співпереживали.
У цьому видовищному, яскравому заході взяли участь Одеський міський голова Олексій Костусєв, заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков та заступник голови облради Олексій Гончаренко.
Тільки поєднавши зусилля
Позавчора в Одесі відбувся міжнародний семінар «Сучасні технічні та економічні напрями розвитку ліфтового парку в Україні».
Представники цієї галузі з України, Росії, Білорусі та Молдови обговорили сучасні тенденції розвитку ліфтового господарства, обмінялися досвідом впровадження нових управлінських, економічних та технологічних рішень.
Ключовим питанням порядку денного стало обговорення ініціативи наукових та виробничих кіл Одеси, Києва та Донецька щодо розробки національного проекту «Ліфт України».
Україна, яка має потужний машинобудівний потенціал, є імпортозалежною країною. У той же час створення вітчизняного енергоощадного ліфта з встановленим терміном служби не менше 50 років може не лише допомогти розв’язати проблему оновлення парку у житловому секторі, але і стати стимулом розвитку виробництва продукції та послуг у посткризовий період.
Зміна законодавчої бази дозволить віднести частину житлового фонду (ліфтів, шахт, диспетчерських пунктів тощо) до основних засобів обслуговуючих спеціалізованих організацій з застосуванням механізму прискореної податкової амортизації. Це дозволить формувати ресурси для модернізації та ремонту ліфтового парку.
Науково-методичне обґрунтування включення ліфтового господарства до інфраструктури міста розробляють фахівці науково-технічної асоціації «Піднімальні споруди» (м. Одеса), Інституту проблем ринку та еколого-економічних проблем НАН України, Донецького державного університету управління, Підйомно-транспортної Академії наук України із залученням фахівців з інших регіонів країни.
Модернізація триває
Автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ) задіяно на Одеській залізниці.
Робота над її створенням тривала майже дев’ять років. Акт про введення в експлуатацію підписали розробники системи з Харкова та постачальники електроенергії з Херсонської, Кіровоградської, Одеської, Вінницької, Черкаської та Миколаївської областей, котрі входять до зони обслуговування магістраллю, а також суміжники – представники Центральної, Дніпровської, Південної та Південно-Західної електроенергетичних систем.
АСКОЕ – це понад 300 приладів обліку, розміщених у шести областях України. Усі вони пройшли метрологічну атестацію і відповідають вимогам та стандартам оптового ринку електроенергії в Україні.
Рідною мовою
«Подорож до країни рідної мови» здійснили дорослі і діти, які прийшли до універсальної читальної зали центральної міської дитячої бібліотеки ім. А. Гайдара. Так тут відзначили Міжнародний день рідної мови.
Учасниками програми стали наймолодші читачі, об’єднані у групу «Почитайки», учні одеських шкіл та ліцеїв, діти-біженці з Афганістану, представники національно-культурних товариств. Юні артисти виконали українські, російські, молдавські, афганські пісні і танці, прочитали твори своєю рідною мовою. Співробітники читальної зали підготували книжково-ілюстративну виставку «Подорож до країни мов».
Міжнародний день мови відзначається з ініціативи ЮНЕСКО з 1999 року «з метою сприяння мовній та культурній розмаїтості та багатомовності». Збереження «багатомовності» особливо актуально для Одещини, де живуть представники понад ста тридцяти національностей.
Можна ознайомитися
з психоаналітичним кіно
Сьогодні в кінозалі «U-Cinema» стартує проект «Психоаналіз та кіно».
У його межах передбачається регулярний (1 раз на місяць) показ рідкісних артхаусних фільмів з наступним обговоренням мистецтвознавчого та психоаналітичного аспекту твору.
О 13.00 розпочнеться показ картини режисера Кароліна Лінка «Ніде в Африці» (Німеччина, 2001 р.), що одержала премію «Оскар-2002».
Організатором проекту виступили Південноукраїнське психоаналітичне товариство, Одеське обласне наукове психоаналітичне товариство, Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква в Україні, Ґете-Інститут (м.Київ), БФ «Баварський дім Одеса», кінозал «U-Cinema».
Сплюндровано
пам’ятник поету
Невідомий вандал розмалював пам’ятник О.С. Пушкіну, встановлений біля літературно-меморіального музею великого російського поета.
Це сталося в ніч на 22 лютого або ж рано-вранці.
– О п’ятій вечора цього не було, отже, хтось це зробив вночі або рано-вранці. Ми не знаємо, хто б це міг бути, жодних листів з погрозами або дзвінків до нас не надходило, а вранці, прийшовши на роботу, ми побачили, що пам’ятник розмальовано білою фарбою – підведено очі, а на сюртуку написано свастику, – повідомив працівник музею.
Наразі правоохоронці встановлюють особи зловмисників. «Кримінальної справи з цього факту поки що не порушено», – сказала керівниця ЦГЗ міськУВС Тетяна Хмельницька.
Начальник управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міськради Володимир Мещеряков запевнив, що «фахівці незабаром відновлять зовнішній вигляд статуї».
Кілька років тому невідомі особи були викрали бронзовий ціпок, що його скульптор вклав до рук фігури Пушкіна. Викрадену деталь тоді відновили, але зловмисників так і не знайшли.
Кодимський район
У пошуку дієвих
форм роботи
Засідання колегії райдержадміністрації, що пройшло нещодавно, мало характерні фінансові ознаки. Адже будь-яке з питань, винесених на обговорення, стосувалося проблеми надходження коштів до районного бюджету.
Присутні, зокрема, обговорили можливості забезпечення планових показників щодо наповнення Пенсійного фонду. Адже торік ця важлива складова сягнула лише 94,11%. А заборгованість платників склала близько восьмисот тисяч гривень. Управління ПФ у районі взяло курс на виконання плану власних надходжень, пошук дієвих форм роботи з неплатниками та на подолання проблем, які постали перед ним.
Фрунзівський район
Згідно з визначеними завданнями
При голові районної ради створено координаційний орган з питань місцевого самоврядування і затверджено положення, план роботи на поточний рік та склад цієї ради.
На її наступні засідання виносяться питання проведення районного конкурсу з розвитку інфраструктури та благоустрою територій; вдосконалення роботи з багатодітними сім’ями, залучаючи досвід Павлівської та Перехрестівської сільрад; підготовки навчально-виховних закладів до нового навчального року; предметного вивчення та реагування на звертання громадян до органів місцевого самоврядування.
Засідання Координаційної ради планується провадити двічі на квартал.
Котовський район
Артсвердловини
та водопроводи
передано громадам
Відбулася третя сесія шостого скликання Котовської районної ради, яка розглянула тридцять п’ять питань.
Депутати, зокрема, заслухали звіт районної державної адміністрації щодо виконання Програми соціально-економічного розвитку району у минулому році, з яким виступив 1-й заступник голови РДА Леонід Чирка.
Про виконання районного бюджету розповіла начальник фінансового управління Ірина Погоріла.
Депутати затвердили Програму соціально-економічного розвитку району на поточний рік та низку галузевих програм.
Також ухвалено рішення про створення комунального підприємства «Котовський райкомунгосп», яке займатиметься водопостачанням району. До власності територіальних громад передано артсвердловини і водогінні мережі.
Ананьївський район
Сезонними вакцинами
не обділені
За рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету 25 тисяч гривень виділено райлікарні наприкінці минулого року на придбання вакцини проти грипу і бормашини для стоматологічного відділення.
Як поінформувала лікар-епідеміолог санепідемстанції Надія Завалюк, щороку на грип та ГРВІ хворіє близько 14% жителів району, що становить понад 90% усіх випадків інфекційних захворювань. Багато людей звертається до лікарів з ускладненнями після перенесеної респіраторної інфекції. Найбільш ефективним заходом профілактики захворюваності є захист сезонними вакцинами та дотримання протиепідемічних заходів. Тож передусім було щеплено учнів школи-інтернату, вихованців дитячого будинку-інтернату та громадян, які живуть в будинку «Милосердя». Головний лікар ЦРЛ Анатолій Койчев з цього приводу сказав, що ставлення людей до цієї протигрипозної процедури неоднозначне. Проте всі щеплені почуваються добре. В лікарні є достатній запас засобів, зокрема таміфлю, парацетамолу, арбідолу, амізону тощо на весь епідсезон 2010-2011 років.
Ізмаїльський район
Впроваджується
інтернет-проект
Думай про вибір професії заздалегідь. Так вважають у районі. У школах провадиться акція «Обери професію». Цьому ж послужить впроваджуваний зараз інноваційний інтернет-проект «Професійний термінал».
У першому півріччі нинішнього року буде встановлено дев’ять інтернет-порталів – так званих мотиваційних терміналів розвитку зацікавленості у виборі професії. Першими щасливчиками, які зможуть випробувати термінали, стануть школярі селища Суворового, сіл Броски, Кам’янки, Комишівки, Кирничок, Матроски, Озерного, Утконосівки, Саф’ян.
Під час акції, яка зараз відбувається, разом з представниками міськрайонного Центру зайнятості вже організували близько 20 заходів щодо профорієнтації. Дано 130 індивідуальних консультацій щодо можливостей працевлаштування та пріоритетів ринку праці міста, району та області. Школярам пояснюються правила прийому до навчальних закладів різних рівнів акредитації в Ізмаїлі, Одесі, інших містах країни.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, І. Голяєва, Є.Низов, Л. Кузьменко, О. Харченко, А. Степанова, Ю. Федорчук, Є. Маслов, А. Бондарева, В. Єрьоменко
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 229/2011
Про відзначення державними нагородами України
з нагоди Дня захисника Вітчизни
За мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, вагомий особистий внесок у патріотичне виховання молоді, багаторічну плідну громадську діяльність постановляю:
Нагородити орденом «За заслуги» III ступеня
ДОБРОВОЛЬСЬКОГО Вячеслава Авксентійовича – голову громадської організації «Військово-наукове товариство», м. Одеса.
Нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня
ЛЯТОХУ Сергія Миколайовича – ветерана Великої Вітчизняної війни, члена громадської організації «Об’єднання ветеранів-підводників, ветеранів флоту та ветеранів Великої Вітчизняної війни, військової служби міста Одеси імені Героя Радянського Союзу контр-адмірала М.О. Луніна».
Президент України В. ЯНУКОВИЧ 23 лютого 2011 року
Створюють умови
для інвесторів
За останні три роки в економіку району залучено понад 45 млн грн та близько 4,5 млн доларів капіталовкладень.
Перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Пташенчук переконаний, що фінансування аграрного сектору і переробної промисловості повинно бути значно потужнішим. Хто хоче працювати і заробляти, повинен запрошувати інвесторів і створювати їм, як то кажуть, сприятливий клімат. Прикладом цьому є відродження Троїцького молочного заводу, де почали випускати різноманітну продукцію. Нові власники підприємства виношують плани спорудження молочнотоварної ферми на тисячу голів, щоб забезпечити виробництво власною сировиною. А цьогоріч прийшов потужний інвестор і на Заплазький цукровий завод, що дасть змогу відродити цукрову галузь та буряківництво. У перспективі – проект будівництва свинокомплексу на 24 тисячі голів, приватного елеватора, технопарку.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
«Я збагнула, що забуття не суджено мені»
Таку назву має огляд літератури, підготовлений бібліографом методичного відділу Савранської центральної районної бібліотеки Ольгою Григориною, присвячений 140-річчю з дня народження Лесі Українки.
Не оминули цієї події і в дитячій районній бібліотеці. Завідувачка відділу обслуговування старшокласників Валентина Шпитко підготувала книжкову виставку «Славна дочка України». Вона буде корисною багатьом учням, які нині готують реферати, пишуть твори, присвячені цій даті. Тут школярі знаходять як біографічні дані про видатну нашу співвітчизницю, так і її твори, критичні розробки.
У відділі молодших класів та дошкільнят Валентина Волошина підготувала тематичну поличку «Леся Українка –дітям». А ще при потребі бібліотекарі проводять бесіди, розповідаючи дітям, особливо молодшого шкільного віку, про життя та творчість видатної письменниці.
Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.022Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |