![]() |
|
![]() |
![]() |
Любі друзі!
Від імені депутатського корпусу регіону та від мене особисто прийміть щирі вітання з чудовим святом – 79-ю річницею утворення Одеської області!
Щирістю і теплотою така вагома, хоча і некругла дата, зближує усіх, хто називає цей край своєю домівкою, усіх, чия праця лежить в основі успіхів і досягнень Причорноморського краю.
День області – добрий привід сказати величезне спасибі усім вам – людям різних поколінь та професій – хліборобам і виноградарям, будівельникам і транспортникам, лікарям та вчителям, держслужбовцям та військовикам, діячам культури та спорту.
Особливі вітання і слова вдячності хочу адресувати ветеранам, тим, хто воював за Одещину у роки Великої Вітчизняної війни, а потім своєю героїчною працею перетворював її в один з найкращих регіонів країни. Ви і сьогодні – вагома підмога у роботі влади та у справі військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, за що вам низький уклін і шана.
Дивлячись на фотографії Одещини різних років, важко уявити, що це та сама земля. Не змінилося, мабуть, одне: дух творення. Саме тому я щиро вірю у найсміливіші перспективи регіону, їх втілення у життя нашими спільними зусиллями.
Бажаю кожній сім’ї, кожному жителеві Одещини міцного здоров’я, удачі у всіх справах, добробуту і щастя.
Зі святом, любі друзі!
Голова Одеської обласної ради М. ПУНДИК
Любі земляки!
Прийміть найщиріші привітання з нагоди 79-ї річниці утворення Одеської області. Сьогодні вона відноситься до регіонів-донорів України і лідирує з багатьох основних економічних показників. При цьому дуже важливо, що економічне зростання розглядається керівництвом Одещини не як самоціль, а як засіб розв’язання соціальних проблем.
Адже найголовніше багатство області – люди, творці вічного, творці майбутнього. Жителі Одещини, чия повсякденна діяльність сприяє примноженню національного надбання, можуть пишатися тим, що область є позитивним прикладом стабільності, динамічного розвитку економіки, науки, освіти та культури. Впевнений, що найближчим часом з’явиться ще чимало яскравих сторінок історії Одещини, написаних сильними та мужніми представниками нашого регіону, спроможними вирішувати найвідповідальніші завдання заради процвітання Вітчизни.
У цей знаменний день щиро бажаю всім жителям області успіхів у добрих починаннях, мудрості та витримки в усьому, оптимізму, міцного здоров’я та добробуту.
Голова Одеської обласної державної адміністрації Е. Матвійчук
Перші 100 днів:
термін невеликий, але показовий
Підсумкам 100 днів роботи Одеської обласної ради VI скликання було присвячено прес-конференцію голови облради Миколи Пундика, його першого заступника Миколи Тіндюка та заступника Олексія Гончаренка.
Відкриваючи її, Микола Пундик подякував представникам засобів масової інформації за увагу до повсякденної діяльності регіонального парламенту.
– Ви знаєте, що 31 жовтня минулого року відбулися місцеві вибори, за результатами яких до обласної ради обрано 132 депутати. Половина з них – це так звані «списочники», представники тих або інших політичних сил. Інших 66 членів депутатського корпусу обрано за мажоритарними округами Одеської області та міста Одеси.
У результаті ми одержали обласну раду, у якій репрезентовано 8 політичних сил. Найбільшою є фракція Партії регіонів, у ній 87 депутатів. Найменша – фракція партії «Родина» – складається з 3-х депутатів, – поінформував журналістів голова облради. – На сьогоднішній день вже відбулося п’ять сесій облради цього скликання, загалом розглянуто 126 питань. Перші дві сесії були організаційні. Створено 19 постійних комісій, на відміну від минулого скликання, коли їх було 23. Але це не означає, що якісь питання не потрапили до поля зору обласної ради. Ми просто переформатували комісії та об’єднали деякі напрями в межах цих комісій. Ви знаєте, що на останній, 5-й сесії ми затвердили нову структуру апарату облради. У зв’язку з тим, що обласна рада передала всі делеговані повноваження облдержадміністрації, відбулася його оптимізація. Це почали робити ще наші попередники. Назагал апарат скоротився майже на 40% – зі 106 до 67 штатних одиниць. Також ми дещо скоротили й управління з майнових відносин. На сьогоднішній день в обласній комунальній власності перебувають 852 об’єкти, права на управління 730-ма з них передано обласній державній адміністрації. Таким чином, на сьогодні створено практично всю працюючу структуру обласної ради. Планів у нас дуже багато, і ми намагаємося працювати максимально конструктивно та плідно.
– 100 днів для будь-якої управлінської структури, якою є обласна рада, – це дуже короткий, але, я б сказав визначальний період. Від нього залежить, як далі будуть розвиватися події і як у перспективі працюватиме цей орган. Справді, довелося вирішувати досить багато проблем, пов’язаних з організацією роботи, забезпеченням діяльності обласної ради як легітимного органу. Потрібно було обрати керівництво, постійні комісії, визначити їхні повноваження і якісь межі реалізації цих повноважень. Ми також утворили Погоджувальну раду. Такий орган не виписаний у Законі про місцеве самоврядування, але, з іншого боку, ми вважаємо, що він потрібен. Бо наявність 8 політичних сил в обласній раді потребує спільних скоординованих дій та розуміння механізмів вирішення всіх проблем, які стоять перед регіоном. За моїм переконанням, обласна рада, як територіальний орган місцевого самоврядування, має направляти свою діяльність на розв’язання, насамперед, питань та проблем соціально-економічного, фінансового характеру, взаємодії всіх структур влади і, в остаточному підсумку, забезпечити нормальне гідне життя кожного громадянина Одеської області. Але реалії такі, що при цьому не вдасться уникнути політичного моменту. Тому було створено таку політичну раду, – резюмує перший заступник голови облради Микола Тіндюк.
Він також відзначив, що у структурі керівництва функції голови, його першого заступника та заступника розподілені досить чітко. Сам Микола Андрійович, як і колись, у силу свого професійного досвіду курирує питання фінансово-економічної спрямованості.
– Це, звичайно, не означає, що кожен буде працювати у відведеній йому ніші. Звичайно, у нас є взаємозамінність, яку виписано законодавством та Регламентом обласної ради. Гадаю, мені є чого повчитися у молодого політика Олексія Гончаренка, як і йому є чого повчитися в мене та в Миколи Володимировича. І ми, як керівники, повинні забезпечити абсолютно прозору кваліфіковану діяльність обласної ради, – додав перший заступник голови облради.
– Звичайно, якісь системні зміни за такий короткий термін, як 100 днів, відбутися не можуть, – згоден зі своїм старшим колегою заступник голови облради Олексій Гончаренко, який курирує частину постійних комісій та питання соціально-гуманітарного напряму і міжнародної діяльності. – Але за цей час можна побачити стиль роботи того чи іншого органу або тієї або іншої команди, їхні пріоритети. Зупинюся на трьох, як мені здається, основних речах. Перше – це дуже серйозна увага, яку Одеська обласна рада цього скликання приділяє питанням освіти, охорони здоров’я, культури. І це не просто слова, а конкретні факти. В обласному бюджеті на 2011 рік закладено кошти на придбання 47 шкільних автобусів, і ми є лідерами в Україні щодо цього. Будуть виділені кошти і на будівництво 9 шкіл, шість із яких ми добудуємо цього року, на реставрацію та підтримання в належному стані одеських театрів, кожен із яких є ще й пам’яткою архітектури. Я сподіваюся, ми зможемо реалізувати дуже амбіційний проект щодо театру юного глядача. І ми хочемо не лише привести Одеський ТЮГ до ладу, а створити на його базі театральний культурний центр всеукраїнського масштабу.
По-друге, ми намагаємося йти в ногу з часом і використовувати якісь нові досягнення, інновації, починаючи з того, що сьогодні на сайті Одеської обласної ради можна знайти всі проекти рішень, які виносяться на сесії, і закінчуючи, наприклад, тим рішенням, яке ми ухвалили на останньому пленарному засіданні – про створення Одеського транспортного кластеру. Ми перші в Україні проініціювали створення такого кластеру, сьогодні провадиться робота щодо розробки його положень.
Ще один наріжний камінь роботи Одеської обласної ради – це те, що ми не закриваємо очі на проблеми в нашій області, незалежно від того, чи маємо ми повноваження розв’язати конкретну проблему. Як підтвердження цьому – наша позиція та депутатські запити, підтримані абсолютною більшістю депутатського корпусу, по Одеському припортовому заводу. І мені приємно вам повідомити, що буквально вчора прийшла відповідь із Державної екологічної інспекції України, яка підтверджує правильність наших позицій стосовно необхідності проведення екологічного аудиту цього підприємства до будь-яких дій щодо його продажу.
Інший приклад – депутатський запит, підтриманий абсолютною більшістю депутатського корпусу, щодо проблеми тарифів у нашій області. Це дуже актуальне та болісне питання, ми у такий спосіб звертаємо на нього увагу як місцевих органів влади (бо тарифи – це їхня компетенція) і готові обстоювати інтереси жителів регіону перед центральною владою. Це ті правильні підходи, які вже сьогодні виявилися у нашій роботі.
Під час прес-конференції керівники обласної ради також відповіли й на низку інших запитань журналістів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |