ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Вільний університет пропонує...
26.02.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 18(21188) / Тираж: 8525

Минулого четверга Український клуб Одеси запросив городян до Єврейського культурного центру Beit Grand на відкриття Вільного університету.

Першу лекцію прочитав Ярослав Грицак, директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. Івана Франка, завідувач кафедри світової історії Українського католицького університету, професор Центрально-Східного інституту (Будапешт).

У залі був цілковитий аншлаг — люди сиділи і стояли навіть у проходах та обіч сцени. Серед присутніх можна було побачити істориків та філософів, журналістів, працівників культури, літераторів, студентів — молоді було таки чимало, людей, котрі активно цікавляться новітньою історією України та сучасними тенденціями в її дослідженні. Помічено було навіть політиків «місцевого розливу», зокрема й представників далеко не проукраїнської орієнтації — як засвідчив одразу ж по тому Інтернет, зовсім не випадкових там гостей.

Лекція називалась дуже популярно: «Хто такі українці і чого вони хочуть». Попри несподіваність запитання (по двох десятках літ незалежності), на яке чимало українців мають тверду відповідь, та попри неослабну увагу авдиторії, деякі висновки відомого історика все ж викликали певні суперечливі думки у багатьох. Цілком можливо, що ми ще повернемося до цієї теми.

Наразі ж — коротко про новий проект Українського клубу в Одесі. Його, так би мовити, гасло — «Через громадянське суспільство — до політичної нації», проблема, що «об’єднує всі етнічні спільноти України із збереженням національних культурних цінностей» (цитата з «Візитівки»). І далі: «Місія Вільного університету: пробудження громадянської активності в українському багатонаціональному суспільстві через просвітництво, приєднання до загальноєвропейських процесів усвідомлення історичних та культурних надбань, через звільнення від нав’язаних суспільству ідеологічних догматів та стереотипів».

Лекції відбуватимуться щомісяця. У березні завідувачка кафедри Києво-Могилянської академії, провідний науковий співробітник НАН України, професор Наталя Яковенко розповість про концепцію нового підручника історії України.

Загалом організатори обіцяють зустрічі з відомими істориками, політологами, філософами, публіцистами, політичними діячами України, Росії, Центральної Європи.

Автор: Роман КРАКАЛІЯ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту