![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Для підживлення озимих
Як повідомив начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Панчишин, для одержання гарного врожаю озимих сільгоспвиробникам необхідно закупити 101 тисячу тонн мінеральних добрив, зокрема аміачної селітри та карбаміду.
Затримки з забезпеченням цієї важливої складової сільгоспвиробництва відбуваються через недостатність обігових коштів у виробників. Однак на початок березня в цілому по області вже заготовлено близько 90 тисяч тонн добрив.
Триває розробка статуту міста
Під керівництвом секретаря Одеської міської ради Олега Бриндака відбулося чергове засідання робочої групи, на якому було розглянуто концепцію Статуту територіальної громади, а також структуру першого та другого його розділів.
– Одеський міський голова перед робочою групою поставив завдання – до 1 червня поточного року винести на громадське обговорення проект Статуту міста. Ми хочемо, щоб городяни розуміли, що Статут – це документ, який, з одного боку, закріплює методи та форми щоденного впливу одеситів на владу, а з другого боку – визначає питання, що стосуються територіальної громади, не закріплені в загальнодержавних документах, – відзначив Олег Бриндак.
Мають намір розвивати туризм
Одеські залізничники розглядають можливість розробки маршрутів внутрішньодержавного туризму.
Фахівці магістралі вивчать, насамперед, пасажиропотік і визначать напрями, які запропонують вітчизняним туристам, оптимальне поєднавши місце проживання та бажане місце відпочинку. Довжина магістралі дозволяє подорожувати не лише у великі міста, але й у місцевості, де можна відвідати чимало історико-культурних об’єктів. Найпривабливішими для потенційних любителів подорожей можуть стати Національний дендрологічний парк «Софіївка» в Умані, заповідник «Асканія-Нова» у Херсонській області, Білгород-Дністровська фортеця та багато інших.
Туристам, які цікавляться історією залізничного транспорту, буде цікаво відвідати музей Одеської залізниці, який нараховує сотні експонатів, що мають історичну цінність.
Навчать берегти спадщину
Міжнародна служба молодіжної співпраці при Німецькому фонді охорони пам’яток запрошує одеситів для участі у проекті «Рік волонтерства у сфері охорони пам’яток», повідомляє офіційний сайт міста Одеси.
По всій Баварії на прямому зв’язку з Регенсбургом провадяться семінари на відкритих майданчиках, де молоді люди можуть зорієнтуватися і розпочати роботу в одному з напрямів збереження історичної спадщини. Це можуть бути музеї, будинки, які підлягають реставрації, археологічні установи тощо. Учасники одержуватимуть стипендію у розмірі 410 євро на місяць.
До участі у програмі допускаються особи віком від 17 до 26 років, які закінчили школу. Фахової освіти не потрібно. Тривалість проекту, який стартує 01.09.2011 р. – 1 рік, передбачається зайнятість на повний робочий день. Участь у проекті – безкоштовна.
Додаткову інформацію можна одержати на сайтах: www.iigd.de, www.denkmalschutz.de.
Іллічівськ
Розширення поромної складової
Суднозаходом теплохода «Sea Partner» до Іллічівського морського торговельного порту відкрилася нова автопоромна лінія SIA «SEA LINES LTD.» між Україною та Туреччиною.
Вона доповнює перелік регулярних залізнично-поромних ліній та ліній «ро-ро», які з’єднують Іллічівський МТП з портами Болгарії, Грузії, Туреччини, Греції, Іспанії, Румунії. Сервіс планується забезпечувати двома суднозаходами щотижня.
Роздільнянський район
Обрано нового голову райради
Голова Одеської обласної ради Микола Пундик взяв участь у черговій сесії Роздільнянської районної ради, яка обрала новим головою Сергія Крилова, 1969 року народження, представника фракції Партії регіонів.
Питання про обрання нового очільника райради було спричинене передчасною смертю Ігоря Сікачина, який двічі (у 2006-му та 2010 роках) обіймав цю посаду.
Нинішній керівник депутатського корпусу району до останнього часу працював першим заступником голови Роздільнянської районної державної адміністрації.
Вітаючи Сергія Крилова з обранням, Микола Пундик побажав йому міцного здоров’я, успіхів у роботі на новій посаді, натхнення і нових здобутків на благо територіальних громад району.
Болградський район
Лютують ГРВІ та грип
За інформацією головного державного лікаря району Михайла Курдоглова, за минулий тиждень граничний рівень захворюваності на ГРВІ та грип зріс на 15%, а у порівнянні із загальнообласним показником – на 10%.
РайСЕС змушена була закрити Новотроянівський навчально-виховний комплекс, де через хворобу не ходить на уроки третина учнів, а в класах початкової школи відсутні 35-60% дітей.
Савранський район
Триває активна підготовка
Доки на полях лежить сніг, аграрії району завершують підготовку до весняно-польових робіт. Для їх швидкого проведення потрібно 540 тонн дизельного пального. Нині забезпеченість пальним складає 73 відсотки.
Механізатори ж активно ремонтують техніку. До виходу в поле повністю готові 91 відсоток тракторів, 97 відсотків культиваторів та сівалок. Відремонтовані всі борони.
А фахівці тим часом обстежують посіви з метою визначення їх стану для виконання подальших агротехнічних заходів.
Ширяївський район
Там, де поголів’я збережено
За останній місяць у господарствах району середньодобовий валовий надій зріс на тисячу кілограмів.
Напевне, люди старшого покоління можуть сказати, що це невелика прибавка. Але ж слід врахувати, що за останнє десятиліття переважна більшість сільгосппідприємств позбулася молочного скотарства. Тепер лише декілька агроформувань утримують дійне стадо. На сьогоднішній день найбільше корів є в СТОВ «Новоандріївське», яким керує Віктор Лисенко, а найвищий середньодобовий надій від кожної корови – у ПСП «Маяк». Його упродовж багатьох років очолює Микола Захар’єв. Саме завдяки цим керівникам у господарствах збереглося тваринництво, що дає змогу забезпечувати значну кількість сільчан роботою.
Кодимський район
Безробітні не полишені напризволяще
Зі впровадженням реформ та оптимізації використання коштів легалізація робочих місць і заробітної плати стали ще вагомішими складовими подолання безробіття та наповнення місцевих бюджетів.
На цьому наголошує директор районного центру зайнятості Ольга Шпак. Вона повідомила також, що з метою зменшення напруження на ринку праці, сільські голови, керівники підприємств, де планується скорочення, провадять роботу з незайнятим населенням щодо працевлаштування, розглядаються різні варіанти.
Якщо торік з 1,5 тис безробітних, які зареєстровані центром зайнятості, працевлаштовано 630 чоловік, то у цьому році планується забезпечити роботою 850. На це кошторисом передбачено майже 500 тисяч гривень. Для працевлаштування 70 безробітних заплановано надати роботодавцям дотацій на 1,5 млн гривень. Для започаткування власної справи передбачено 350 тисяч гривень.
Ренійський район
Пенсія зросла на 59 грн
Протягом минулого року працівники управління Пенсійного фонду України в районі провели п’ять масових перерахунків пенсій, у результаті чого доходи пенсіонерів у середньому зросли на… 59 гривень.
Як повідомила начальник управління Пенсійного фонду України в районі Олена Азарова, середня пенсія на сьогоднішній день становить 941 грн.
Підприємствами району минулого року було перераховано до ПФ 46,8 млн грн, а пенсіонерам виплачено 119,4 млн грн, тобто власні надходження покривають виплати лише на 39%, – додала О. Азарова.
Комінтернівський район
Не забули про журналістів
Чергова V сесія районної ради VI скликання розглянула близько п’яти десятків питань. Не оминули депутати у порядку денному й тему участі у роботі ради засобів масової інформації.
Переважною більшістю голосів затверджено Положення «Про правила акредитації журналістів, технічних працівників ЗМІ та незалежних журналістів при Комінтернівській районній раді».
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Є. Низов, А. Михайленко, Т. Михайлова, Л. Півторак, Л. Кузьменко, А. Бондарева, О. Небогатов
Указ Президента України
Про відзначення державними нагородами України
За значний особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав постановляю:
Нагородити орденом “За заслуги” І ступеня
ЛУЦЕНКА Олександра Геннадійовича – голову громадської організації “Одеський комітет ветеранів війни в Афганістані”.
Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня
КАРДАШИНУ Людмилу Борисівну – члена громадської організації “Одеський обласний комітет ветеранів війни в Афганістані”.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 14 лютого 2011 року № 197 / 2011
Діалог з владою
З більш ніж 180 політичних партій, які функціонують у нашій країні, – 163 мають свої підрозділи в Одеській області. Крім того, у регіоні офіційно зареєстровано 1430 громадських організацій. Ці дані навела на прес-конференції заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Алла Іванівна Орлова.
Партійні ряди активно поповнюються напередодні виборів. Але в обласній раді, наприклад, представлено тільки вісім партій. В інших місцевих радах – трохи більше або менше.
А як визначити міру впливу масових громадських організацій? Виявляється, і тут існує своя одиниця виміру.
Вона визначається із співвідношення кількості цих самих організацій на 10 тисяч населення. Цей показник в Одеській області становить усього лише 5 організацій. У середньому по Україні індекс досягає 11 організацій, в Угорщині – 46, в Естонії – 201 тощо.
Але це, звичайно, досить умовне визначення міри активності і політичних партій, і масових громадських об’єднань. Головним залишається їхній конкретний вплив на життя суспільства, на розв’язання економічних та соціальних завдань, на зміцнення громадянських інституцій у країні.
І тут на передній план виступає взаємодія суспільства з владою.
Нинішня влада постійно виявляє готовність співпрацювати з громадськістю, радитися з нею при розробці чергових реформ або розв’язанні конкретних проблем. Свідчення тому – листопадова Постанова Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».
У ній, зокрема, йдеться про створення нового складу громадських рад при органах виконавчої влади. Така рада створена при облдержадміністрації 27 січня ц.р. у складі 128 чоловік, про що вже писали «Одеські вісті». Це рішення було затверджено розпорядженням губернатора Едуарда Матвійчука.
Сьогодні йде процес самоорганізації цієї ради, вироблення регламенту її роботи, удосконалення структури, пошук важелів ефективного впливу громадськості на діяльність тієї ж облдержадміністрації та її підрозділів.
Це нелегко. Але треба його пройти, щоб втілити в життя тезу про утворення суверенної і незалежної демократичної держави.
Олексій Степанов
«Сонечку» подарували піаніно
Дитячий садок у селі Новотарутиному відкрився після 10-річної бездіяльності. Його відкриття у передвиборній програмі сільського голови Юрія Миколайовича Бакарогло значилося під номером один. І назву йому знайшли дуже теплу, світлу – «Сонечко». На оновлення будинку загалом пішло понад 300 тисяч гривень. На капітальний ремонт кошти було виділено із обласного бюджету, а на придбання меблів, побутової техніки – з районного та сільського. До речі, меблі привезли із Сімферополя. Дуже зручні та гарні, вони прикрашають музичну залу, їдальню, спальні кімнати.
У садку тепло, затишно. Старша вихователька Неллі Тимофіївна Муцанханова з великою вдячністю відгукується про діяльність сільської ради та сільського голови. Каже:
– Якби не Юрій Миколайович, можливо, дитячого садка так би досі й не було. Бакарогло сюди заходить часто дізнатися, як ідуть справи. Тепер є в «Сонечку» і піаніно. Його подарував керівник місцевого господарства Родіон Миколайович Кіселар. Тож музичне виховання дітей стало теж реальністю.
Зараз відвідують дитячий садок 35 дітей. Хоча навесні їх число зросте. У штаті «Сонечка» два вихователі й два помічники, медична сестра. По суті, сьогодні дитячий садок ні в чому не має потреби. Залишилося до літа на ігровому майданчику встановити навіс. Бо нові дерева у дворі ще не підросли.
Таїсія БАРАНОВА, власкор «Одеських вістей», с. Новотарутине, Тарутинський район
«На світі запалає покинутий вогонь моїх пісень»
Такою була тема мистецького вечора, проведеного у читальному залі Кодимської дитячої бібліотеки і присвяченого 140-річчю з дня народження видатної поетеси Лесі Українки.
Вікторія Мураховська провела учнів 10 класу Кодимської школи-ліцею №1 сторінками творів і життєвого шляху Лесі Українки. Старшокласники ознайомилися з композицією за всією епістолярною спадщиною видатної дочки українського народу, розкривши її для себе як людину, люблячу доньку, сестру, подругу, патріотку, борця. Перечитувались і по-новому сприймалися її збірки «На крилах пісень», «Думи і мрії», «Відгуки».
Молодь засвідчила своє знання духовного храму Лесі, беручи за приклад її найкращі якості – вміння йти по життю, не здаватися, домагатися мети.
Вікторія Мураховська представила виставку творів поетеси: драми, оповідання, поезію.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |