ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Лікарня водників: планів щодо ліквідації немає, але проблеми медустанови треба розв’язувати
03.03.2011 / Газета: Одесские известия / № 24(4151) / Тираж: 18386

В обласному бюджеті поточного року на утримання Одеського обласного медичного центру (популярною мовою лікарні водників) закладено 17 мільйонів гривень, і ліквідація цієї медичної установи поки що не планується. Про це керівники Одеської обласної ради повідомили під час нещодавньої прес-конференції.

Втім, як зізнається голова облради Микола Пундик, це питання досить непросте, і воно створює певну соціальну напруженість.

– З одного боку, понад 17 мільйонів гривень на рік (це прямі субвенції) з обласного бюджету йдуть на утримання цієї лікарні. Водночас менше 25% пацієнтів, які обслуговуються в останні роки, – це жителі області. Здебільшого медичну допомогу тут одержують жителі Одеси. З другого боку, там працює серйозний і професійний колектив медиків, у якого теж свої претензії. По-третє, місце розташування лікарні водників і сам її будинок постійно породжують різні розмови та чутки, – відзначив Микола Володимирович.

Насправді сьогодні лікарня водників працює в колишньому режимі, її працівники вчасно одержують зарплату. Як підкреслив заступник голови облради Олексій Гончаренко, який очолює робочу групу з вивчення цього питання, на сьогодні цю медустанову утримує винятково облрада. При цьому залишається неврегульованою юридичний бік питання. Держава від лікарні відмовилася, але на баланс її не взяли ні місто, ні область.

– По суті, цієї лікарні як такої немає. Але фактично вона існує, і хтось її повинен утримувати. Так тривати довго не може, й нам треба шукати шляхів розв’язання всіх соціальних, економічних і юридичних проблем лікарні водників. Також зрозуміло, не буває так, щоб абсолютно всі були задоволені. Але ми будемо вирішувати питання максимально безболісно, – додав Микола Пундик.

За словами голови облради, варіантів зарадити ситуації може бути декілька. Але від ідеї створити на базі Одеського обласного медичного центру лікарню швидкої допомоги довелося відмовитися через її територіальне розташування. До лікарні підходить лише одна вулиця, а за нормативами мусить бути не менше чотирьох варіантів можливості під’їзду машин швидкої допомоги до неї.

– Ми нікуди не квапимося. Ми ретельно й уважно аналізуємо ситуацію, із залученням міських служб і, по можливості, Міністерства охорони здоров’я, шукаємо способів максимально ефективного використання цієї медичної установи в мережі лікувально-профілактичних установ, які існують в Одеській області. Крім того, в Україні планується масштабне реформування сфери охорони здоров’я – можливо, що ситуація з лікарнею водників розв’яжеться за допомогою цієї реформи, – відзначив Олексій Гончаренко. – До речі, ви не знайдете іншої області в країні, де існують одразу дві обласні лікарні. Одеська область є винятком. До речі, багато хто з тих, що на словах ратують за лікарню, справою нічого для неї не робить. Зокрема, ні в бюджеті міста Одеси, ні в бюджеті якихось інших органів не виділено ні копійки на утримання цього об’єкта,– додав заступник голови облради.

Автор: Марія Григор’єва


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту