![]() |
|
![]() |
![]() |
Відбулася розширена колегія управління освіти і науки Одеської облдержадміністрації. На ній фахівці управління, начальники районних та міських відділів освіти, керівники методичних кабінетів, ректори вузів, директори навчальних закладів і голови профспілкових комітетів підбили підсумки своєї роботи за 2010 рік. У засіданні взяв участь заступник голови Одеської облдержадміністрації Дмитро Волошенков.
На сьогоднішній день система освіти області – це 764 дошкільні заклади (зокрема 143 навчально-виховні комплекси), у яких виховуються понад 67 тисяч дітей. А також 902 загальноосвітні заклади комунальної, 2 – державної та 29 – приватної форми власності, де здобувають освіту близько 230 тисяч учнів.
У регіоні також діють 56 вузів різних рівнів акредитації, з них дев’ять мають статус національних. У них здобувають освіту близько 136 тисяч студентів.
Крім того, первинну професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здійснюють 139 навчальних закладів, включаючи вищі та середні професійно-технічні училища та ліцеї.
До речі, тільки торік у районах було відкрито 2 нові та відновлено роботу ще 8 дошкільних установ, створено 18 груп короткотермінового перебування дітей і 15 навчально-виховних комплексів. Загалом на розвиток і зміцнення матеріально-технічної бази освітньої інфраструктури області було спрямовано понад 50 мільйонів гривень, з них 10 мільйонів – на виконання тих же заходів у закладах освіти обласного підпорядкування.
Масштабні плани подальшого вдосконалювання цієї системи визначено в обласній «Комплексній програмі «Освіта Одещини» на 2011 – 2014 роки», затвердженої 18 лютого обласною радою.
За словами начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Андрія Ткачука, вона акумулювала у собі всі регіональні освітні програми, що діяли до цього.
Головне ж полягає у тому, що пріоритетні напрями підкріплені фінансами, а отже, їх неодмінно буде втілено в життя.
– Ви знаєте, що цього року з обласного бюджету виділено великі кошти на розвиток освіти, – далі веде Андрій Ткачук. – Зокрема 30 мільйонів гривень – на завершення будівництва 7 шкіл, 15,5 мільйона гривень – на закупівлю 47 нових шкільних автобусів, близько 10 мільйонів гривень – на реалізацію інших напрямів, зокрема тих, що стосуються дошкільної, загальної та професійно-технічної освіти.
Як зазначено у Програмі, головними її завданнями є модернізація дошкільної та загальної середньої освіти, досягнення вищої якості освітніх послуг і результатів навчання та виховання, забезпечення доступу до якісної позашкільної освіти, приведення системи професійно-технічної освіти до потреб регіонального ринку праці, а також підвищення ефективності роботи педагогічних кадрів та органів управління.
Крім того, великі надії покладають на інноваційні проекти у сфері освіти. Зокрема на впровадження електронного щоденника, що дозволяє школі вести журнал успішності в мережі інтернет. Зокрема, завдяки цій новації батьки зможуть постійно бути в курсі шкільних подій, дізнаватися про успішність своєї дитини в режимі «on-line», тобто за допомогою мобільного телефону або комп’ютера. Такою послугою вже користуються в багатьох школах Одеської області. За словами фахівців, впровадження цього проекту значно поліпшує успішність учнів.
Комплексна програма «Освіта Одещини» розрахована на чотири роки. Це широкомасштабний проект. Досить сказати, що тільки цього року треба втілити в життя майже тридцять основних пріоритетних напрямів розвитку галузі. І це, як то кажуть, тільки початок.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |