![]() |
|
![]() |
![]() |
Перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк взяв участь у засіданні президії НАН України під головуванням академіка Бориса Патона. Миколу Андрійовича Тіндюка запросили до Києва для участі в обговоренні результатів діяльності Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за 2004 – 2010 роки.
Представляючи Одеську область, Микола Тіндюк акцентував увагу на «регіональному компоненті» роботи Інституту. Зокрема – на розробці його фахівцями стратегічних напрямів соціально-економічного розвитку південно-західної частини Одещини (в подальшому ця робота знайшла своє відображення у державній Програмі комплексного розвитку Українського Придунав’я на 2004 – 2011 роки).
– У рамках координації робіт щодо виконання цієї Програми Інститут провадить велику роботу з експертно-аналітичної оцінки режиму використання лиману Сасик на півдні області, – наводив конкретні приклади Тіндюк. – Йдеться про об’єктивний і неупереджений облік багатьох економіко-екологічних негативних явищ, що склалися в басейні цього унікального водного об’єкта за останні десятиріччя, вони прогнозувалися спеціалістами Інституту ще у 80-х – 90-х роках минулого століття. Не менш гостро стоять сьогодні питання щодо розробки та формування антикризових заходів управління економіко-екологічною безпекою морегосподарського об’єкта у Придунайському регіоні – функціонування нафтотерміналу в селищі міського типу Джурджулешти (Республіка Молдова), розвиток якого погрожує екологічній безпеці України.
Крім сказаного вище, у межах розв’язання економіко-екологічних проблем природокористування і рекреації Причорномор’я, фахівцями Інституту виконані розробки, пов’язані з інтегрованим управлінням природоохоронною діяльністю у морській береговій зоні України. Головні науково-прикладні результати економіко-екологічної проблематики знаходять своє втілення на найвищому державному рівні.
З початку створення Інституту його фахівці беруть безпосередню участь у розв’язанні регіональних економіко-екологічних проблем міста Одеси. Останнім часом цей заклад ініціював розробку «Екологічної доктрини м. Одеси», «Концепції розвитку курортно-рекреаційного і туристичного комплексу м. Одеси». Вчені Інституту брали участь у роботі над «Стратегічним планом сталого розвитку м. Одеси». Проводяться економіко-екологічні експертизи та екологічний аудит територій. Зокрема, такі дослідження виконані на міській промисловій зоні поліфункціонального призначення «Пересип – Лузанівка».
Інститут активно продовжує реалізацію наукових досліджень з проблем формування спеціальних економічних зон. Вченими розроблені проекти законів України: «Про спеціальну (вільну) економічну зону «Ахилия» (2008) і «Про спеціальну (вільну) економічну зону «Буджак» (2010) з відповідними пакетами нормативно-правових документів.
У своїй промові Микола Тіндюк також приділив увагу питанням конкурентоспроможності регіональної економіки.
– Одним із пріоритетів регіональної економіки визначено розвиток і функціонування портово-промислових комплексів з розвитком виробничої складової та інфраструктури обслуговування товарних потоків, – відзначив він. – Дослідження регіональної конкурентоспроможності були використані під час розробки Стратегії економічного і соціального розвитку Одеської області до 2015 року, Програми розвитку зовнішньоекономічної діяльності Одеської області до 2015 року, рішення про затвердження яких уже прийняте депутатським корпусом обласної ради, а також щорічних програм соціально-економічного розвитку Одеси, складання плану розвитку Одеського морського порту до 2017 року.
Вченими Інституту розроблено концепцію формування регіональних виробничо-логістичних комплексів, котра базується на залученні логістичного потенціалу для розв’язання проблем розширення ринків збуту продукції для депресивних районів, апробована у Балтській районній державній адміністрації.
Сучасне життя ставить перед нашим суспільством безліч проблем. Більшість з них, так або інакше, пов’язані з регіональним економічним розвитком. Заслужено позитивно оцінюючи внесок вчених Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень у їх розв’язання, ми покладаємо великі надії на подальший розвиток і поглиблення співробітництва Інституту з регіональною управлінською системою.
Як підкреслив Микола Андрійович Тіндюк, Україна сьогодні перебуває в стадії активного входження у режим системних багатогранних реформ економіки, соціального середовища, сфери життєзабезпечення і таке інше. Тому він висловив надію на якісно нову партнерську модель співробітництва економічної науки, в особі колективу Інституту, регіональної влади і бізнесу, направленого на подальший розвиток як нашого регіону, так і України в цілому.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |