ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Депутати обирають червоне
03.03.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 19(21189) / Тираж: 8525

Останнього зимового дня на Думській площі було велелюдно, як на вокзалі. Депутатів, що поспішали на чергову сесію міської ради, зустрічали підприємці одеських ринків, працівники комунальних підприємств і молодь з валізами. Вони прийшли, щоб донести до обранців своє невдоволення тим, що відбувається у місті.

Підприємці одеських ринків вимагали припинити незаконне збирання грошей. «Мере, переходь від обіцянок до справ», — закликали мітингувальники Олексія Костусєва. За їхніми словами, на ринках практикується висока орендна плата, ніяких талонів не видають і невідомо куди йдуть ці гроші, й це при тому, що з 1 березня обіцяють підвищити ставки. Скажімо, підприємці з «Привозу» скаржаться, що гроші за оренду збирають колишні охоронці, які не мають на це жодних повноважень. Люди не розуміють, чому після роботи комісії з Києва, яка проводила перевірку та інвентаризацію на ринку, працювати стало ще важче.

Одеська молодь, сидячи «на ва­лізах» під будівлею міської влади, проводила свою акцію. Управління сім’ї та молоді закрите, і 300 молодіжних організацій залишилися без даху. На валізах були вказані назви тих заходів, які юнь ініціювала впродовж минулого року. Серед них — благодійна акція «Від серця до серця», «Вишиванковий фестиваль» та інші.

Мітингувальники наполегливо вимагали, щоб до них вийшов міський голова Олексій Костусєв. Але ні мер, ні депутати не поспішали до відкритого контакту з одеситами. Більшість не зголосилася вислухати протестувальників і в сесійній залі. До тих, хто залишився на Думській, міський голова вийшов лише після сесії і, як завжди, пообіцяв допомогти.

А на самому засіданні досить довго депутати «утрясали» остаточний склад управлінь та департаментів міської ради. Окремо голосували за кожну поправку, з якими у них не було часу ознайомитися, — більшість з них побачили просто перед сесією. За словами депутата від «Сильної України» Дмитра Танцюри, останнім часом у міській раді склалася практика прийняття закритих рішень. Викликала суперечки заміна слів у назві департаменту «європейської інтеграції» на «міжнародний». На заяву Костянтина Ржепішевського про те, що євроінтеграція — ініціатива, схвалена Президентом Віктором Януковичем, Олексій Косьмін заявив, мовляв, не варто інтегруватися лише в Європу — можна ще в Росію, Японію та США.

На посаду віце-мера з питань ЖКГ, яку добровільно звільнив Валерій Матковський, мали призначити Миколу Рублю. Однак міський голова зняв з порядку денного це питання, оскільки «іде сніг». Нехай, сказав, закінчиться зима, тоді повернемося до цього.

Депутати прийняли рішення про обов’язкове використання червоних прапорів під час святкування Дня Перемоги та Дня визволення міста-героя Одеси. Мотивуючи «червоний вибір», голова фракції Партії регіонів Геннадій Труханов, згадавши 70-річчя початку оборони нашого міста та подвиг полеглих захисників, договорився до такого: «Уже 10 квітня цього року Одеса повинна виглядати так, як вона виглядала 10 квітня 1944-го». «Регіонали» запропонували виготовити необхідну кількість червоних прапорів за позабюджетні кошти. Всім серцем підтримав це рішення міський голова Олексій Костусєв. За його словами, обранцям ще багато чого потрібно зробити у сфері ідейності та духовності.

На продовження ідеологічної теми. Депутати скасували рішення своїх попередників про встановлення пам’ятника останньому кошовому отаману Петру Калнишевському, який мав постати на розі вулиці Гагаріна та проспекту Шевченка. «Регіонально-родинська» більшість не побачила необхідності увічнити гідний приклад незламного українського козацького духу. Успішні військові операції, проведені козаками на чолі з восьмидесятилітнім кошовим Петром Калнишевським поблизу турецької фортеці Хаджибей, тобто на місці Одеси, під час російсько-турецької війни, на думку цієї більшості — не привід встановлювати йому пам’ятник.

Від ідеології перейшли до релігії. Одеській єпархії Української православної церкви виділили під будівництво та експлуатацію храму ділянку розміром 0,4 гектара на території Першого християнського кладовища. Ще одну ділянку, площею 11,6 гектара, надали іудейському товариству «Хабад-Шомрей шабос» на території Другого єврейського кладовища для будівництва та подальшої експлуатації меморіального комплексу.

Більшістю голосів ухвалили рішення «Про заходи з переобладнання горищ у мансардні поверхи і надбудови». За програмою «Мансарди Одеси» виконавчі органи міської влади виступають замовником переобладнання горищ у місті, яке здійснюватиметься винятково за умови участі замовника у реставрації фасадів будинків та конструкцій, над якими створюються додаткові поверхи. Наразі виконком взяв на себе підбір та визначення будинків, які, можливо, потребують переобладнання.

Перед депутатами виступив прокурор міста Анатолій Коваленко. За його словами, КРУ незадовільно провело перевірку діяльності органів виконавчої влади Одеської міськради минулого скликання. Олексій Костусєв запропонував написати на ревізорів скаргу до прем’єр-міністра Миколи Азарова. Ймовірно, до наступної сесії таку скаргу складуть і винесуть на обговорення.

Фото прес-служби облорганізації ПСПУ.

НА ЗНІМКУ: один з плакатів, з якими зустрічали мітингувальники депутатів перед початком сесії.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту