ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Епопея про солдатських героїв
03.03.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 19(21189) / Тираж: 8525

Цими днями відомий український публіцист, учасник бойових дій, партизан у роки Великої Вітчизняної війни Борис Дубров у штабі Південного оперативного командування презентував книжку своїх вибраних документальних творів «Лицарі Перемоги», яка побачила світ в останні дні минулого, 2010 року.

Презентацію 22-ї книжки автора відкрив вступним словом командувач військ Південного оперативного командування генерал-лейтенант П. М. Литвин, адже саме його передмовою-зверненням до читачів, молоді й ветеранів, починається це видання, присвячене 65-річчю Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками у Великій Вітчизняній війні. Командувач підкреслив, що зібрані в книжці «Лицарі Перемоги» документальні повісті й нариси — то квітесенція сорокарічного творчого пошуку публіциста Бориса Дуброва, який видав дев’ять томів у циклі «Солдатська слава», що змалювали подвиги всіх повних кавалерів ордена Слави — уродженців України. Ці наші звитяжці стали уособленням героїзму мільйонів солдатів на фронтах Великої Вітчизняної.

Борис Дубров, виступаючи перед учасниками презентації, пригадав, що епопея про видатних солдатських героїв починалася з «Повісті про хоробрих», спершу надрукованої на сторінках популярної одеської обласної газети «Чорноморська комуна» (нині — «Чорноморські новини»), а потім виданої окремою книжкою, яку благословив легендарний генерал (згодом — маршал) А. Х. Бабаджанян, чий барельєф тепер зустрічає кожного біля головного входу до штабу Південного оперативного командування. Командувач військового округу тоді порадив Борисові Івановичу неодмінно поширити пошуки содатських героїв на всю Україну. Пораду журналіст сприйняв як бойовий наказ молодому лейтенантові у відставці, ветеранові війни. Той бойовий наказ і до сьогодні не втратив для публіциста своєї сили: зараз триває робота над документальною повістю «Батальйони прориву» — завершальною в книжковому серіалі «Солдатська слава» (в ній змальовується бойовий шлях одного батальйону від боїв під час оборони Москви — через Сталінград, Курську дугу, Дніпро, Віслу — до Берліна. На Віслі за прорив оборони фашистських військ батальйон у повному складі був нагороджений орденами Слави й дістав почесне найменування «Батальйон Слави»).

Борис Дубров відповів на численні запитання присутніх і передав книжку «Лицарі Перемоги» з автографами бібліотекам військових частин, розташованих на території відповідальності Південного оперативного командування, військовим комісаріатам восьми областей та Автономної Республіки Крим.

Автор: Іван АРТЕМЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту