![]() |
|
![]() |
![]() |
У Золотому залі Одеського літературного музею відбулася презентація 11-го випуску історико-краєзнавчого наукового альманаху «Південний Захід. Одесика». Зустріч з новою книгою проходила за участю головного редактора «Одесики», історика та письменника Віктора Савченка і народного депутата України Сергія Гриневецького.
Видань, що публікують історичні матеріали про Одещину, на книжкових поличках вдосталь, але альманах «Південний Захід. Одесика» зайняв впродовж років свою власну нішу. Адже, незважаючи на науковість збірника, статті написані для різних поколінь одеситів, для усіх тих, хто цікавиться, за словами Віктора Савченка, неофіційною історією Одеси. У матеріалах — факти та події, про які було мало відомо, розказані або ж очевидцями та учасниками подій, або ж викладені істориками.
Стаття Віктора Савченка стосується, зокрема, того періоду, коли у місті, попри протести та страйки, остаточно встановилася радянська влада.
Сергія Гриневецького, за чиєї підтримки впродовж багатьох років видається альманах, вразив матеріал про боротьбу між конфесіями православної церкви і ставлення до цього одеситів у двадцяті роки минулого століття.
— Сьогодні багато хто з політиків прагне бути релігійним. Хрестяться, моляться, свічки ставлять... Я б порекомендував їм керуватися однією простою істиною. Для політика шанувати релігію — вигідно, але дотримуватися вчення — згубно для кар’єри. Ніхто з них не дотримується вчення, — зазначив народний депутат. — Головна проблема нашого суспільства — відсутність внутрішньої культури і розуміння віри. Коли вони кажуть «ми зробимо порядок», я б рекомендував навести порядок, перш за все, у голові.
У збірці — статті про давно минулі дні і про недавню історію, наприклад спогади городян про спалах холери у 70-ті роки минулого століття. Адже, тривалий час про все говорилося потайки. Професор-історик Дмитро Урсу розповідає:
— Тоді, коли в місті була холера, ніхто нічого не знав. Просто постійно говорилося, що потрібно мити руки, фрукти з милом теплою водою.
Отже, хоча книгу адресовано передусім молодому поколінню для розширення знань про історію рідного краю, вона не менш цікава вченим-історикам та краєзнавцям.
Робота над наступними виданнями триває. Незабаром з’явиться й електронна версія альманаху, відтак читачів у «Одесики» буде ще більше.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |