ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Молодь потребує виховання
05.03.2011 / Газета: Одесские известия / № 25(4152) / Тираж: 18386

На жаль, останнім часом криміногенна ситуація в молодіжному середовищі стає усе більш невтішною. Це засвідчив інцидент у кафе з неповнолітнім Г., про який розповідалося у «Одеських вістях».

Зважаючи на тривожну тенденцію зростання дитячої злочинності, відбулося широке обговорення даної ситуації з напрацюванням дієвих заходів щодо вдосконалення виховної роботи з дітьми на засіданні в райдержадміністрації.

Починаються проблеми з сім’ї, підкреслила заступник начальника Комінтернівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Департаменту виконання покарань Ірина Гайдаржи. Так звані неблагополучні сім’ї дають основну частку правопорушників. Тому контингент, з яким потрібно усім злагоджено працювати, відомий. Безпосередньо у щоденній практиці з такими сім’ями працює Катерина Ігнатьєва, старший інспектор сектору кримінальної міліції в справах дітей райвідділу міліції, старший лейтенант міліції. Її досвід свідчить про те, що без злагоджених зусиль різних ра­йонних служб важко виправити ситуацію. Так, якщо говорити про впорядкування роботи барів вночі та присутність в них неповнолітніх, то це потрібно робити спільними зусиллями правоохоронних органів, сільрад та інших зацікавлених служб. Ті заклади, які порушують законодавство, повинні нести адміністративну та матеріальну відповідальність. І тут багато залежить від позиції сільського голови. Так, у с. Олександрівці в 2010 р. відібрали дозвіл на торгівлю в одного з підприємців, в с. Петрівці також прийняли рішення заборонити торгову діяльність одному з закладів, а в Красносілці діють методом максимального штрафу на порушників. Багато проблем створюють і інтернет-клуби, які фактично легалізували азартні ігри, і туди діти носять батьківські гроші. Про виховання підлітків в цих клубах не йдеться. «Що нам робити з такими клубами?» – риторично запитала працівник міліції.

Завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами РДА Юрій Миза висловив солідарність з висловленими думками і сказав, що з його боку буде зроблено запит до виконкомів місцевих рад щодо інтернет-клубів.

Окремою категорією є неповні сім’ї (де один з батьків відсутній). Там діти часто також залишені без нагляду, не відвідують школу, йдучи шляхом правопорушень. А є діти, які залишилися взагалі без батьків. Є й зовсім нестандартні ситуації, коли діти вже досягли шкільного віку, а й досі не мають свідоцтво про народження. Як бути з цим?

Головний спеціаліст районного відділу освіти Валентина Харламбова, підтримуючи учасників «круглого столу», наголосила на тому, що вся профілактична робота по недопущенню правопорушень та злочинів має бути в єдності «сім’я – школа – служби по роботі із дітьми». Якщо цей ланцюг слабкуватий, то наслідками є спочатку недоліки у вихованні, а потім і правопорушення.

Вирішено провести семінар-практикум із секретарями сільських та селищних рад та тими працівниками, які відповідають за роботу з молоддю, заступниками директорів шкіл з виховної роботи з метою обміну досвідом.

Автор: Афанасій ГАЙДАРЖИ, Комінтернівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту