ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
05.03.2011 / Газета: Одесские известия / № 25(4152) / Тираж: 18386

Одеса

Поїзди до 8 Березня

З учорашнього дня введено до­датковий пасажирський поїзд, що курсує між Одесою та Києвом.

Крім того, ще один додатковий поїзд на Одеській залізниці доводить до Києва 3 – 8 березня жителів Миколаєва. У цілому по Україні до свята призначено 18 додаткових пасажирських потягів. Вони курсують з метою забезпечення пікових перевезень пасажирів.

Тримають марку

За підсумками минулого ро­ку, Одеська залізниця повніс­тю виконала фінансові зобов’язання перед державою.

До бюджетів та цільових фондів перераховано 1,7 мільярда гривень.

На сьогодні це найбільше підприємство далі працює та стабільно виконує всі зобов’язання щодо відрахувань, а також вчасно сплачує заробітну плату залізничникам.

Мадам року назвуть сьогодні

Сьогодні у залі Одеського національного музично-драматичного театру імені Василя Василька пройде традиційний, вже чотирнадцятий за ліком, конкурс «Мадам Одеса». Його засновник – жіноча громадська організація «Афіна».

Конкурс приурочено до Між­народного жіночого дня 8 Березня.

У конкурсі беруть участь одеситки незалежно від віку, зросту, ваги та професії з почуттям гумору, умінням триматися на сцені, фантазією, цікавими естетичними уподобаннями.

Журі визначить абсолютну переможницю, а також лауреаток у кількох номінаціях, серед них і глядацька премія «Мадам Симпатія».

Поїдуть до Гааги

На базі Одеського апеляційного господарського суду відбувся Національний раунд європейського конкурсу з міжнародного публічного права імені Бена Телдерса. Його співорганізаторами виступили Центр міжнародного права та правосуддя і Ліга студентів Асоціації юристів України.

За право репрезентувати Україну в Гаазі (Нідерланди) змагалося по­над 50 кращих студентів вузів юридичного профілю. У результаті 1-ше місце посіла команда університету «Одеська національна юридична академія» у складі Марини Назарян (капітан команди), Катерини Гайдай, Вікторії Письменної та Юлії Зайченко. Другого і третього місця удостоєні представники Київського міжнародного університету та національного університету «Києво-Могилянська Академія».

Метою заходу є розвиток та вдосконалення навичок участі в судових дебатах, стимулювання інтересів студентів-юристів до проблем міжнародного права, активізація пошукових і аналітичних здібностей учасників шляхом вирішення справи з міждержавних суперечок, вдосконалення в юридичній англійській мові, ознайомлення із тонкощами процедури розгляду справи в Міжнародному суді ООН.

Як відзначається, «Telders Inter­national Moot Court Competition» – європейський конкурс, у якому щороку змагаються команди понад 20 країн Європи, а фінал проходить у Гаазі у приміщенні Міжнародного суду ООН.

Виставка Лицаря фотографії

2 березня в Одесі відкрилася персональна виставка робіт фотохудожника Ромуалдаса Пожерскіса – яскравого представника литовської школи фотографії, яка є авангардом, сполучною ланкою і, водночас, класикою цього виду мистецтва.

У колекції репрезентовані відомі серії робіт: «Литовське паломництво», «Старі міста Литви», «Сади пам’яті», «Лиха й радощі маленького Альфонса», «Спекотне літо».

Художника добре знають і цінують не лише на батьківщині, а й у широкому колі шанувальників фотомистецтва Росії, Польщі, Болгарії, Латвії, Естонії, Чехії, Словаччини, Німеччини, США, Австрії, Японії, Нідерландів, де відбулися персональні виставки Ромуалдаса Пожерскіса. Глядачі Франції, Фінляндії, Данії, Аргентини, Італії, Угорщини, Швейцарії, Норвегії, Швеції познайомилися із творчістю маестро завдяки його участі в групових виставках литовських фотохудожників та міжнародних салонах фотографії.

Р. Пожерскіс – заслужений працівник культури Литви, член Спілки фотохудожників Литви та міжнародної федерації FIAP. У 2004 році нагороджений премією Alfred Toefler за внесок у розвиток та збереження культурної спадщини країн Центральної та Західної Європи. У 2005 році удостоєний Лицарського хреста за заслуги перед своєю країною. Із 1993 року читає лекції з історії та естетики фотографії в Каунаському університеті.

Виставку відкрито в галереї музею арт-клубу «ВИХІД» за адресою: м. Одеса, вул. Буніна, 24.

Котовськ

Щоб не стало гірше

Шоста сесія Котовської міської ради шостого скликання розглянула основні програми, за якими місто житиме та працюватиме у 2011 році.

Так, згідно з програмою соціально-економічного розвитку міста, яку представила заступниця міського голови Наталя Власюк, 50% виділюваного бюджету піде на підтримку соціальної сфери, передусім дошкільних установ. Заплановано поліпшення матеріально-технічної бази дитячих садків, будівництво нового корпусу в дитячому садку № 13.

Начальниця фінансового управління міської ради Олена Балан винесла на розгляд депутатів питання виконання бюджету за 2010 рік, встановлення місцевих податків і зборів та інші.

Всі питання, які було винесено на обговорення, докладно розглядалися на засіданнях профільних і загальних комісій, а тому сесія пройшла за ділових і конструктивних обставин. Винесено відповідні ухвали.

В інтерв’ю для ЗМІ міський голова Анатолій Павлович Іванов наголосив, що пріоритетним напрямом ухваленої на сесії Програми буде освіта. Цього року тут склалася непроста фінансова ситуація. А тому всі заощаджені кошти в результаті оптимізації управлінського апарату бюджетних організацій підуть на утримання цієї сфери. Крім того, установлені в бюджетних організаціях лічильники на оплату комунальних послуг теж принесуть певне заощадження коштів.

– Одне слово,– сказав на завершення міський голова, – зробимо все можливе, щоб ані якість освіти, ані якість життя котовчан не стали гіршими.

Болград

Військовики повертаються

Військовослужбовці окремої механізованої бригади, що дислокується в Болграді, поступово облаштовують територію для розміщення основного складу.

Військова частина тимчасово розташовується на території колишнього медсанбату. Тут зроблено косметичний ремонт приміщень, де розташувалися штаб, устатковано класи для занять особового складу, гуртожиток.

Одночасно провадяться відбудовні роботи на території колишньої 45-ї бригади, на базі якої й буде розгорнуто військове формування. Відновлюються КПП, штаб, казарма. Допомогу у провадженні робіт надають Болградська райдержадміністрація та міська рада. За планом повне розміщення механізованої бригади має закінчитися до 2015 року.

Іванівський район

Перевірили ціни

Державна інспекція з контролю за цінами в Одеській області здійснила перевірку суб’єктів господарювання у семи населених пунктах району з питання додержання граничних рівнів торгівельних надбавок. Встановлено, що роздрібні ціни на пшеничне борошно вищого сорту, соняшникову олію, курячі яйця, цукор-пісок, макаронні вироби, крупи, м’ясо птиці формувалися із застосуванням торгівельних надбавок до цін посередників, замість встановленого граничного рівня до оптово-відпускних цін виробників.

Внаслідок завищення роздрібних цін на продукти харчування суб’єктів господарювання торговельники отримали додаткову виручку. До порушників застосовані економічні санкції у розмірі дев’яти тисяч грн. Їм надіслані приписи щодо приведення рівнів роздрібних цін на основні продовольчі товари у відповідність з вимогами чинного законодавства.

Відділ економіки райдержадмі­ністрації продовжив роботу з аналізу динаміки цін на хліб та основні види продовольчих товарів.

Балтський район

За ключовими напрямами

На пленарному засіданні четвертої сесії Балтської райради було заслухано звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за минулий рік і про бюджет на поточний.

Депутати також затвердили програми «Зерно» на 2011 – 2015 рр., реалізації Конвенції ООН про права дітей у період до 2016 року, «Архів-захист історичних пам’яток» на 2011 – 2015 роки та інші.

Крім того, ухвалено рішення щодо затвердження документації з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок водного фонду та ділянок несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів і затверджено розміри ставок єдиного та фіксованого податку для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність.

Перед депутатами виступив голова РДА Василь Бабанський, який зупинився на актуальних завданнях депутатського корпусу та органів виконавчої влади в районі.

Ізмаїл

Створено туристичний кластер

На жаль, потенціал щодо розвитку різних видів туризму. Який досі ще є у Придунав’ї й, зокрема в Ізмаїлі, був і залишається в зародковому стані. Так, до міста заїжджають туристи, які прямують до Вилкового. Але хіба цього задосить? Звичайно, візит планується лише як оглядова екскурсія, що не дає повного уявлення про унікальні історичні та архітектурні пам’ятки, красу природних куточків, різноманіття національних культур.

Причина на поверхні – порівняно слабка інфраструктура для приймання туристів, невміння залучити сюди гостей і організувати для них змістовний відпочинок. Говориться ж про це багато, є й відповідні програми. Але вони залишаються на папері. Одна з причин – розрізненість дій різних сфер та структур, які могли б працювати спільно.

Цими днями в Ізмаїлі саме й відбулося подібне об’єднання. Першим кроком до встановлення тіснішої співпраці організацій, зацікавлених у розвитку туризму, стало проведення установчих зборів нової громадської організації «Туристичний кластер «Буджак».

Ініціаторами виступили Одеське обласне відділення «Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні», Придунайський центр громадських ініціатив, Агенція сталого розвитку та європейської інтеграції «Єврорегіон «Нижній Дунай», громадська організація «Європейська Бессарабія» та Ізмаїльська федерації молодіжних організацій. На установчих зборах затверджено статут туркластера, обрано його правління.

Роздільнянський район

Лиман рятуйте, селян поважайте

У селі Хоминці Єреміївської сільради відбулася сходка, на якій жителі та дачники обговорили спільні дії на нинішній рік.

Адже подумати є над чим. Що­літа населення цього та інших сіл, розташованих на берегах Хаджибеївського лиману, страждає від смороду зацвілої води. Трапляється це через самовільно перегороджену водойму на окремих її ділянках.

Жителі Хоминки надіслали своє звертання до відповідних обласних служб для реагування.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, А. Михайленко, Є. Низов, Т. Михайлова, Л. Токар, А. Степанова, Є. Маслов

Шановні читачі!

19 березня виповнюється рівно рік від дня призначення на посаду голови Одеської облдержадміністрації Едуарда Леонідовича Матвійчука. У зв’язку із цим «ОВ» відкривають нову рубрику «Лист губернатору». Просимо вас надсилати їх нам до редакції. Листи будуть йому передані. А відповіді на ваші запитання ви прочитаєте в газеті в інтерв’ю з Едуардом Леонідовичем.

Кордон охороняють спільно

Добрі взаємини налагодилися між прикордонниками та керівництвом Красноокнянського району, райвідділом МВС.

Як поінформував начальник прес-служби Котовського прикордонного загону Максим Бояр, за останні роки прикордонниками затримано 18 тисяч порушників законодавства, вилучено контрабандних товарів на суму понад 30 млн гривень, близько 100 одиниць зброї та 10 кілограмів наркотиків. Це цифри, за якими – напружена праця колективу правоохоронців, мешканців Дубівської, Цеханівської, Довжанської сільських рад.

На підставі Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» на ділянці відділу прикордонної служби «Ткаченкове» створено три громадські формування, що взаємодіють з правоохоронними органами, прикордонною службою, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Сьогодні до їхнього складу входять 47 добровільних помічників, які працюють в різних організаціях. Вони беруть активну участь в охороні державного кордону, надають інформацію про можливі порушення, підозрілих осіб.

Так, протягом минулого року міліцією разом з членами формувань проведено 86 рейдів з охорони громадського правопорядку і державного кордону, службу несло 38 спільних з прикордонниками нарядів.

Микола МЕЛЬНИК, Красноокнянський район

Свято Масляної

Відбулося свято у Фрунзівці.

Із самого ранку на центральній площі селища розгорнувся святковий ярмарок. Яскраве оформлення торговельних павільйонів, пишне національне вбрання колоритних продавчинь приваблювали до себе фрунзівчан та численних гостей. Але наймасовіше скупчення людей спостерігалося біля саморобних куренів, що майже добу майстрували та прикрашали трудові колективи району. Чого лише не було в імпровізованих українських подвір’ях – плетені тини, дерев’яні криниці та вулики, вишиті рушники та ікони, предмети старовини, горщики... А столи просто вгиналися від м’ясних страв, млинців найрізноманітніших форм, паруючих самоварів, казанів з юшкою, міцних напоїв тощо. Смачні справи могли безкоштовно куштувати всі бажаючі.

У результаті тривалого обговорення виступів трудових колективів члени журі розподілили місця між всіма учасниками. Почесне перше місце справедливо дісталося Фрунзівському професійному ліцею та центральній районній лікарні. Колективу ліцею також доручено почесну місію представляти район на святі в Одесі.

Свято Масляної вдалося на славу і, незважаючи на мороз, принесло масу задоволення всім, хто брав у ньому участь.

Автор: Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», Фрунзівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту