![]() |
|
![]() |
![]() |
З ініціативи голови Громадської ради при райдержадміністрації Володимира Сєдова 25 лютого відбувся круглий стіл на тему: «Ананьївський район у світлі майбутньої адміністративно-територіальної реформи». Головною причиною цього зібрання стала поширена в ЗМІ інформація, що облдержадміністрацією вже розроблено проект щодо адміністративного реформування, відповідно до якого кількість районів скоротять до 17, а також слова голови обласної ради Миколи Пундика, що адміністративно-територіальну реформу планується впровадити до 2015 року.
Передусім укрупнюватися будуть північні райони зі схожою економічною ситуацією. Перспектива опинитися придатком одного із сусідніх районів змусила активну громадськість Ананьївщини об’єднатися, щоб віднайти шляхи збереження цілісності свого краю. Тож, керівництво району, лідери районних партійних організацій та об’єднань громадян дружно сіли за круглий стіл, щоб відверто про це поговорити.
Відкриваючи зібрання, голова Громадської ради Володимир Сєдов закликав присутніх відкинути всі партійні амбіції і дійти компромісу щодо вирішення цього злободенного питання, висловити думки та подати слушні пропозиції. Головуючий, зокрема, наголосив, що у 1834 році царським указом був створений Ананьївський повіт, в який, крім міста, входило 515 населених пунктів. Його територія складала 7958 квадратних верств, де проживало 216995 жителів. В самому Ананьєві мешкало не менше 22 тисяч жителів, які працювали на багатьох заводах та підприємствах. Маючи таке історичне минуле, Ананьїв і тепер залишається значним культурно-освітнім центром.
Голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін та голова райради Микола Балан у своїх виступах підтримали реформи, що провадяться Президентом Віктором Януковичем, а також навели вагомі аргументи щодо збереження району як адміністративної одиниці. Передусім це рейтингові показники, за якими район посідає 5-те загальне місце в області. Сьогодні побудовано вертикаль влади, і керівництво активно працює над залученням інвесторів, що дасть змогу вже незабаром значно оздоровити економіку району, знизити напруження на ринку праці і наповнити бюджет.
Слушні зауваження прозвучали з вуст Бориса Драїма, Валентини Мудрик, Таїсії Зубкової, Івана Осадчого, Олександра Шалахова, Олега Дембицького, Олександра Плотянського, представників молодого покоління та багатьох інших учасників зібрання, які були одностайні: будь-якою ціною зберегти район. Вони побоюються, що після реформи може погіршитися життя людей. Старожили ще пам’ятають, як в радянські часи після укрупнення населених пунктів кануло в небуття чимало сіл, цей процес триває й досі. Яскравий приклад – село Долинське, колишній райцентр. після реформування увійшло до складу Ананьївського району. Нині це найвіддаленіша від Ананьєва глибинка з жахливими дорогами, багатьма нерозв’язаними проблемами, без власного Будинку культури. А мешкає там понад 3 тисячі жителів, які, до речі, не дозволили свою дільничну лікарню перетворити на амбулаторію…
Охоче підтримали всі без винятку присутні голову правозахисної організації «Рутенія» Анатолія Чміля, який запропонував ліквідувати райдержадміністрацію, райраду, міськраду та створити єдину владну структуру, котра ефективно керуватиме районом. А чиновницьку зарплату спрямувати на розв’язання соціально-культурних проблем. Адже мета укрупнення районів – економія бюджетних коштів за рахунок зменшення кількості держслужбовців.
Також було вирішено залучити всіх фахівців для розроблення дієвої програми розвитку району з урахуванням всіх місцевих особливостей.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |