ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Кетамінова катавасія
05.03.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 20(21190) / Тираж: 8525

У четвер відбувся «круглий стіл» на тему «Використання кетаміну у ветеринарній (і не тільки) медицині». В обговоренні проблеми взяли участь заступник начальника управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків підполковник міліції Андрій Бурячок, начальника відділу УБНОН підполковник міліції Дмитро Молчанов та кандидат ветеринарних наук, практикуючий хірург, завідуючий ветеринарною клінікою Олег Ушаков.

Андрій Бурячок нагадав, що на початку цього року постановою Кабміну перелік психотропних речовин значно розширився, в тому числі за рахунок внесення до нього певних кактусів, грибів, кори екзотичних дерев і… кетаміну. Разом із внесенням останнього до «чорного списку» змінилися й умови його зберігання та використання. Наразі ті, хто має справу з ке­та­міном, отримали від уряду певну відстрочку на 3 — 6 місяців, аби створити умови для зберігання і використання препарату такими, що відповідатимуть вимогам закону. Детальніше про нововведення щодо отримання ліцензії на використання препарату та його зберігання можна прочитати на сайті МВС.

У свою чергу Дмитро Молчанов підкреслив, що суворі вимоги до використання цього препарату, а особливо до звітування щодо використання, були й раніше. Однак кетамін все одно потрапляв на чорні ринки. Тож людський фактор у цих питаннях відіграє чи не головну роль: лікарі повинні чесно звітувати щодо кількості використаного препарату.

За словами Андрія Бурячка, кетамін не так важко замінити, як про це говорять деякі ветеринари. Підтвердив ці слова й Олег Ушаков. Хірург зазначив, що кетамін — препарат хороший і недорогий, однак не незамінний. Практика оперування тварин разом із внесенням кетаміну до переліку психотропних речовин, зауважив він, не зупиняється. Єдине — замінники цього препарату дещо дорожчі. Стосовно ж нових умов зберігання кетаміну, то Олег Ушаков вважає їх здебільшого виправданими. А от прокоментувати ситуацію щодо галасу, піднятого ветеринарами, йому було важко. Фахівець зазначив, що кілька днів після рішення Кабміну в медичних колах панувала невизначеність, однак все тече, все змінюється, а люди і тварини потребують допомоги, тож довелося перелаштуватися і розпочати роботу з іншими препаратами.

На думку Андрія Бурячка, кетамін з переліку сильнодіючих речовин в психотропні «перекочував» не спроста. «Виявлено досить багато фактів, коли особи, які вживають одурманюючі речовини, використовують кетамін як засіб для отримання ефекту ейфорії», — розповів підполковник. Ампула цього препарату, за його словами, на чорному ринку коштує десь сто гривень, тоді як її офіційна ціна — близько трьох гривень. Андрій Олександрович розповів, що кетамін — препарат галюциногенний. У разі тривалого вживання він також призводить до певних змін психіки: людина стає небезпечною не лише для себе, а й для оточуючих.

Оскільки вже торкнулись цієї теми, Андрій Бурячок розповів про результати роботи управління у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків за перші два місяці 2011-го. За його словами, завдяки певній зміні напрямку роботи нинішнього року виявлено вдвічі більше наркопритонів, аніж за аналогічний період торік. За останні два місяці на Одещині було виявлено і ліквідовано 8 каналів, якими наркотичні речовини сюди потрапляли. Вилучено такі препарати, як героїн та амфітамін. Підполковник сподівається: той факт, що ці наркотики не дійшли до споживача, врятував чиїсь життя.

Автор: Людмила ОНОПРІЄНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту