![]() |
|
![]() |
![]() |
Проблема поширення онкологічних захворювань — надзвичайно актуальна для Одещини: сьогодні на кожні 100 тисяч жителів нашого краю припадає 370 хворих на цю важку недугу. Це дуже високий показник.
Найчастіше люди страждають на рак шкіри, що обумовлено високою сонячною активністю в умовах південного клімату. Ця хвороба добре лікується, якщо вчасно звернутися за консультацією до онколога і в разі необхідності виконувати всі його призначення. Складніше з раком молочної залози, який за кількістю недужих на другому місці. І хоча в нас створено регіональний мамологічний центр, проводиться велика агітаційно-пропагандистська та профілактична робота, в тому числі з виїздами фахівців у райони, чимало пацієнток приходять із запущеними формами хвороби, що ускладнює процес лікування. Зрозуміло, й здорожчує його. Профілактика та раннє виявлення онкопатологій, як і повноцінне подальше лікування та реабілітація, не втомлюються повторювати медики, залишаються основними умовами одужання пацієнтів.
У четвер голова обласної ради Микола Пундик відвідав комунальну установу «Одеський обласний онкологічний диспансер» (вул. Нежданової, 32), де зустрівся з колективом цього закладу. Обласна влада, наголосив Микола Володимирович, обізнана з проблемою поширення онкопатологій в регіоні, як і з успіхами медиків, котрі кваліфіковано виконують свою роботу. Всі знають, що наша одеська школа онкологів — чи не найавторитетніша в Україні.
Сьогодні у профільній комісії обласної ради розглядається регіональна Програма профілактики та лікування онкологічних захворювань до 2016 року, прийняття якої дозволить значно покращити роботу онкологічної служби. Це дуже серйозний документ, тому вивчається й аналізується без поспіху.
На утримання обласного онкодиспансеру, оснащеного сучасною апаратурою та обладнанням, щороку виділяється 20 мільйонів бюджетних гривень, однак це лише половина від потрібного. Лікарі радять пацієнтам докупляти ліки, яких час від часу бракує у відділенні. Погодьтеся, що людині важливо купити необхідне за дешевше, адже комерційні аптеки правлять часто безбожну ціну, оббираючи тих, кому нині найтяжче.
Вихід, нехай і пробний, нібито знайдено. Микола Пундик взяв участь у доволі скромній церемонії відкриття на території диспансеру нової аптеки, однієї з цілої мережі аптек комунального підприємства «Одесаоблфарм». Став і її першим покупцем, придбавши для когось з родини серцеві краплі. Й одразу, отримавши чек, зауважив, що тут вони набагато дешевші.
КП «Одесаоблфарм» якраз і було створене для того, щоб задовольнити потреби державних установ, організацій та громадян, насамперед незахищених верств населення, якісними й дешевшими ліками та медичними засобами. На противагу приватним аптекам, де торговельна надбавка наближається до 40 відсотків від вартості ліків, тоді як у мережі соціальних аптек, згідно з укладеними домовленостями, не може перевищувати 10 відсотків. І чи не найголовніше: тут реалізовуватимуть винятково сертифіковані ліки, якісні.
Перша аптека мережі з’явилася при обласній клінічній лікарні. Цього року в Одесі та в районах планується відкрити ще десять таких закладів. Соціальний проект обійдеться обласному бюджету в два мільйони гривень, однак вигода очікується чимала: люди купуватимуть у цих аптеках необхідні ліки дешевше, що змусить конкурентів знижувати ціни. Два мільйони стануть стартовим капіталом, а далі, за задумом, мережа почне розвиватися вже на самостійно зароблені гроші.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |