![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Можливий рекорд
На поточний рік до Одеського порту заявлено 78 заходів іноземних круїзних лайнерів. Про це «ОВ» повідомив начальник морського вокзалу Микола Маковецький.
Серед них – 27 суден довжиною понад 200 метрів. Це на 5 більше, ніж минулого року.
Як відзначає начальник морвокзалу, кількість заходів іноземних круїзних лайнерів до Одеси з року в рік зростає.
– У 2011-му ми можемо встановити рекорд за 10 останніх років за цим показником, – підкреслив він і додав, що вже надійшло 42 заявки на 2012 рік.
Рені
«Роблять гроші» комерційні структури
Збитки Ренійського порту минулого року склали близько 12 млн грн.
Цю цифру озвучив на останній сесії районної ради голова райдержадміністрації Дмитро Макосій.
– У цьому треба розібратися, – сказав Дмитро Іванович. – З 1,5 млн тонн, які порт переробив минулого року, дві третини вантажів залучили 5 комерційних структур, які працюють на території цього державного підприємства. Чи слід дивуватися тому, що докери одержують такі низькі зарплати?
Д. Макосій заявив про необхідність розглянути питання щодо становища та перспектив порту Рені із залученням чиновників найвищого рівня, адже це державне підприємство може переробляти як мінімум 10 млн тонн на рік. Керівник району додав, що без стабільної роботи порту не буде й бюджету розвитку.
Іванівський район
Богунове – з водою
У селі Богуновому капітально відремонтовано систему водопостачання. Також пробурена артсвердловина в селі Конопляному, з якої подається вода до Богунового, встановлена накопичувальна місткість, прокладено 4,5 км водогону. Підрядником виступило ТОВ «Агрошляхбуд».
Як повідомив сільський голова Олександр Волошин, половина населення Богунового раніше була забезпечена технічною водою, решті мешканців вода ж взагалі не подавалася.
Завдяки спільній турботі райдержадміністрації, районної ради та Коноплянської сільської ради за рахунок коштів районного бюджету (170 тисяч гривень), бюджету сільської ради (20 тисяч гривень) та населення (25 тисяч гривень) вдалося під’єднати 80 дворів. У поточному році залишається охопити водопостачанням ще 35% населення Богунового.
Ананьїв
На допомогу дільничним
Вагомий подарунок отримав колектив Ананьївського РВ УМВС. Згідно з наказом начальника обласної міліції районному відділу вручено новий автомобіль ВАЗ-2107.
– За останній час наш районний відділ міліції безкоштовно отримує другий автомобіль, – говорить начальник Ананьївського РВ УМВС полковник Георгій Дерманжи. – Нам приємно, що керівництво області цінує нашу працю щодо захисту громадського порядку в районі. Це спонукає працівників виконувати свої професійні обов’язки ще ретельніше. Отримання нового автомобіля поза сумнівом вплине на оперативність а, відповідно, і на якість роботи дільничних інспекторів.
Ширяївський район
Без інвестицій не обійтися
На недавній сесії Ширяївської районної ради обговорено багато питань. Найважливішим був звіт РДА про виконання районного та місцевих бюджетів за минулий рік.
Депутати усебічно проаналізували виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району у 2010 році. При затвердженні аналогічної Програми на поточний рік врахували всі недоліки та прорахунки, що мали місце.
У документі визначено основні пріоритети розвитку району та шляхи вирішення проблемних питань. Зокрема, головним завданням визначено створення умов для активізації інноваційно-інвестиційної діяльності виробничої сфери. Накреслено також шляхи стабілізації та зростання агропромислового виробництва. Враховуючи, що район сільськогосподарський, це питання має виняткове значення. Адже від його позитивного вирішення залежить рівень життя людей і, врешті-решт, збереження та розвиток самих населених пунктів.
Балтський район
Активні діалоги із громадами
Вже стали традиційними виїзні прийоми, проведені за графіком керівниками райдержадміністрації в усіх населених пунктах району.
Лише за останній час вони пройшли в Оленівській, Білинській, Лісничівській та Чернеченській сільських радах.
На прийомах люди одержали вичерпні відповіді на хвилюючі їх запитання від голови РДА Василя Бабанського, його заступників Олександра Нечипорука, Ірини Балагули, Ігоря Гогу. Йшлося про перспективи соціально-економічного розвитку, реформування освіти та медичного обслуговування, ефективне ведення сільськогосподарського виробництва, наповнення бюджетів сільських рад.
Роздільна
Про «паперову» автостанцію та багато іншого
Понад шістдесят питань було винесено на порядок денний чергової сесії міської ради.
Про виконання програми соціально-економічного розвитку міста за минулий рік поінформував міський голова Валерій Шовкалюк. Він повідомив, зокрема, що із запланованого було виконано менше тридцяти відсотків. Основні статті та плани їх реалізації, із внесенням додаткових, перенесені на поточний рік. Наприклад, реконструкція водонасосної станції с. Степанівки, яка живить більшу частину міста водою, мощення тротуарів, капітальний ремонт комунальних міських доріг, поліпшення освітлення вулиць, закупівля прибиральної техніки, ремонт дахів та фасадів багатоповерхових будинків та інше.
Пожвавлення в залі викликало питання будівництва автостанції. Роздільна, напевно, єдине в області місто районного значення, яке не має такого об’єкта. Вірніше, на папері вона є й начальник теж. Але на місці, відведеному під будівництво станції, виріс двоповерховий будинок, у якому розмістився бар з «Живим пивом», аптека, страхова компанія тощо. Виявляється, це власність людини, яка свого часу мала доступ до розв’язання земельних питань у місті. А пасажири, очікуючи на свій рейс, змушені сидіти на вулиці на лавах, взимку – у заметах, влітку – знемагаючи від палючого сонця…
Депутати підтримали також рішення щодо виготовлення документації на сапорудження нового дошкільного закладу. У Роздільній катастрофічно не вистачає дитячих садків.
Овідіопольський район
Підтримують ветеранів
Понад 13 тисяч чоловік нараховує сьогодні районна ветеранська організація. Кожний сотий з них – учасник Великої Вітчизняної війни.
Фінансову допомогу надає ветеранам керівництво району, щороку передбачаючи в бюджеті для цього від 50-ти до 65-ти тисяч гривень. Крім того, люди похилого віку одержують продуктові набори, медикаменти, на пільгових умовах забезпечуються паливом.
Білгород-Дністровський
Споруджується новий храм
Унікальною пам’яткою історії та культури, що охороняється державою, є підземна церква Іоанна Нового Сочавського у Білгороді-Дністровському, споруджена в ХIV та добудована в ХІХ столітті. Багато хто шанує цього святого не лише як заступника торгівлі та усього Бессарабського краю, але і як захисника прадавнього міста.
Православні храми в Білгороді-Дністровському не споруджувалися протягом 150 років. Рік тому було підписано церковне прохання щодо спорудження сучасного храму Іоанна Нового Сочавського. Міська влада виділили для цього земельну ділянку. Оскільки п’ять існуючих православних храмів розташовані в старій частині міста, нову церкву вирішено будувати в густонаселеному мікрорайоні по вул. Перемоги. Роботи почалися.
Згідно із проектом, культова двоповерхова споруда матиме в довжину 24, завширшки – 7 м. По фасаду буде споруджено великий церковний будинок з арковим входом, де розмістять малий храм, хрестильню та крамницю. На другому поверсі розташуються недільна школа, конференц-зала та музей «Православ’я Південного регіону». Територію навколо мають намір упорядкувати та озеленити.
Ізмаїл
Весна в музеї
На календарі весна. Відчути її в Ізмаїлі найбільше можна в музеях. В історико-краєзнавчому музеї Придунав’я, наприклад, відкрилася друга виставка із циклу «Пори року».
Експозицію назвали «Весняний настрій», і його, справді, передають роботи таких майстрів образотворчого мистецтва, як Петро Чакир, Володимир Дудник (йому належать ідея та ініціатива створення виставки), Олександр Кара, Іван Коцофляк, Павло Македонський, Віктор Короневський. Весна в душах та в роботах В’ячеслава Гуменного, Андрія Ципи, Олександра Осадчого. Увесь спектр весняного настрою виразили два диптихи відомих графіків – Михайла Пейкова та Віктора Семенова. Перший передає хвилюючий романтичний дух природи, що пробуджується. Другому належить кумедне «Весняне побачення» за участю пари худих березневих котів.
Із приходом весни активізувалися й художниці. Свій весняний настрій у Тетяни Соколової (її «Рожеві мрії» музей побажав залишити собі у подарунок), Нонни Патенко, Тетяни Митаки, Катерини Лемешевої, Тетяни Акимової, Раїси Ушій, Лілії Майдебури.
Тим часом в Ізмаїльській картинній галереї удвадцяте відкрилася традиційна виставка «Краса, створена жінкою». Приурочена до Міжнародного жіночого дня, вона демонструє новітні творчі досягнення талановитих ізмаїльчанок – живописців та графіків, майстрів прикладного мистецтва (цілу залу відведено рукодільницям з міського клубу аматорів вишивки «Майстриня»).
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Є. Низов, А. Бондарева, Р. Кір’як, Л. Півторак, А. Степанова, Т. Гурічева, Н. Ожогова
У день народження Кобзаря
Учора на честь 197-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Одесі керівники області та міста, представники громадських організацій, духівництва, Збройних сил віддали данину пам’яті великому поетові, чия доля була взірцем щирої любові до своєї Батьківщини – України.
Анатолій ВАКУЛЕНКО
Рада молодих лідерів
Для участі молоді в громадському і політичному житті району при Ананьївській райраді створено Раду молодих лідерів. Теплими напутніми словами благословили молодіжних лідерів на добрі справи голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін, заступник голови райради Олександр Станков, голова районної організації ветеранів Валентина Тамалюнас.
Делегати першого установчого засідання Ради молодих лідерів затвердили Положення та обрали своїм головою десятикласника Ананьївської ЗОШ І – ІІІ ступенів-інтернату Миколу Ошовського, його двох заступників – учнів десятого класу НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів-гімназія» м. Ананьєва Катерину Мацак і Артема Шаповалова. А секретарем – педагога-організатора Гандрабурівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Вікторію Рибалку.
Ініціатором створення молодіжної організації став голова Громадської ради при райдержадміністрації Володимир Сєдов.
Враховуючи те, що членами Ради молодих лідерів можуть бути люди від 16 до 30 років, діяльність активної і небайдужої до проблем свого міста чи села молоді спрямовуватиметься на ліквідацію і недопущення негативних явищ в молодіжному середовищі. Молодь братиме участь в реалізації програм соціального розвитку району тощо.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Ананьївський район
Столітні фото для музею
Важливим артефактом для Кодимського історико-краєзнавчого музею став несподіваний подарунок – портрет пані Розенфельд, що колись володіла маєтком, в якому сьогодні власне і розташовано музей.
Як розповідає його директорка Зінаїда Василівна Севастьянова, донині про життя господарів маєтку було мало відомостей. Привідкрити завісу таємничості щодо родини Розенфельдів допоміг випадок. Під час екскурсії музейними кімнатами колишня жителька Кодими, а нині киянка Олена Анатоліївна Кім згадала, що її прабабуся Тетяна Гнатівна Чуба з 13 років працювала покоївкою у пані Писаревської (дівоче прізвище господині маєтку), пізніше – економкою, а дідусь Василь Федорович Чуба – садівником. За розповідями, пані не цуралася спілкування з простими селянами. Вона була навіть хрещеною їхнім дітям. Про це свідчать фотографії з підписами самої пані Марії (так звали власницю помістя), які переслала електронною поштою Олена Анатоліївна. Зберегла ці фотографії Любов Іванівна Грабар – внучка Тетяни Чуби.
Ще одна цікава знахідка надійшла від краєзнавця О.О. Таскіна з м. Балти. Це знімок священика Дем’яновича і його родини з с. Лабушного. Він купив маєток перед революцією 1917 року. Ці фото збереглися у його онучки, яка мешкає в Балті.
Любов Кузьменко
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |