![]() |
|
![]() |
![]() |
Чергове засідання виконкому Одеської міської ради, яке відбулося у четвер, почалося з виступу заступника начальника головного управління статистики в Одеській області Людмили Котвицької. Вона доповіла про демографічну ситуацію в обласному центрі та про підготовку до другого Всеукраїнського перепису населення, який відбудеться у 2012 році.
Людмила Котвицька відзначила, що в адміністративно-територіальному поділі міста існує певна плутанина, яка виникла після того, як у 2002-у з восьми районів Одеси було утворено чотири. Незважаючи на те, що вже минуло майже 10 років, офіційний Київ і досі надає дані про вісім районів, і через це можуть виникнути певні труднощі. Йшлося у виступі і про те, що Одеса — одне з чотирьох найбільших міст в Україні, разом з Києвом, Дніпропетровськом та Харковом. Станом на 1 січня 2011 року в Одесі проживає 1 мільйон 9 тисяч 100 осіб, за 2010-й населення зменшилося на 3,5 тисячі осіб, а приріст склав 2 тисячі 319 осіб. Місто тримає позицію мільйонника, хоча в запасі — лише 9 тисяч осіб. За показниками щільності населення наш обласний центр посідає перше місце в країні: на квадратний кілометр у нас припадає 6 тисяч 214 жителів, у Києві — 3333, що майже вдвічі менше.
Населення міста має тенденцію до «старіння», відзначила Людмила Котвицька. Питома вага одеситів віком понад 60 років — 20%. До речі, якщо цей показник перевищує 18%, у статистиці вважається, що населення має надто високий рівень демографічної старості. Демографічна ситуація в Одесі свідчить про подальше зменшення чисельності населення, що відбувається винятково за рахунок природного скорочення. Статус мільйонного міста підтримується лише завдяки міграції населення, тому для нас важливе достовірне врахування міграційних процесів, зазначила Людмила Котвицька. Коефіцієнт життєвості, тобто кількість народжених на 100 померлих, у 2010 році в Одесі склав 73,4 людини. Середній вік городянина — 40 років.
На такі не надто оптимістичні статистичні дані, міський голова Олексій Костусєв відреагував, що, мовляв, не в змозі змусити одеситок народжувати більше дітей, але запропонував депутатському корпусу подати гідний приклад, аби не випасти з числа міст-мільйонників.
Заступник начальника міського управління внутрішніх справ Іван Ястремський відзначив, що необхідно активно прописувати студентів одеських вишів, які мешкають у гуртожитках, — це може покращити ситуацію з чисельністю населення у місті.
Говорилося і про те, що п’ята частина городян проживає на території СОНів, яку обслуговують 18 паспортисток. Однак, починаючи з цього року, у міському бюджеті не знайшлося коштів на оплату їх праці. Секретар міської ради Олег Бриндак запропонував виділити гроші на обслуговування СОНів.
Спілкуючись із журналістами, мер відзначив, що дані перепису в жодному разі не будуть сфальсифіковані, дописувати кількість жителів ніхто не збирається. Але він переконаний, що одесити зроблять усе можливе, щоб, у нас більше народжувалося і менше помирало.
І ще одна деталь, пов’язана з наближенням другого Всеукраїнського перепису. Людмила Котвицька зазначила, що, у зв’язку з цією подією державної ваги, перейменування вулиць, будь-які зміни на карті міста можливі лише до жовтня цього року.
Член виконкому Руслан Чорнолуцький інформував присутніх про виконання рішення щодо надання ТОВ «МІРА» дозволу на проектування і спорудження багаторівневого будинку з вкрапленими громадсько-торговельними приміщеннями, підземним паркінгом та комплексним благоустроєм за адресою Велика Арнаутська, 26, 28, 30. Як з’ясувалося, ділянка площею 0,356 гектара була передана ТОВ «МІРА» під забудову ще у 2005 році. До сьогодні це товариство не виконало своїх зобов’язань щодо відселення мешканців. У виконком надійшла колективна скарга від жителів аварійного будинку. Впродовж п’яти років мешканці дев’яти квартир просять захистити їх від бездіяльності забудовника, який порушує цілу низку законодавчих актів. Зношеність споруди становить 74%, і ще у 2009 році колишній заступник міського голови Михайло Кучук порушував питання щодо позбавлення ТОВ «МІРА» прав на забудову. Звернення мешканців направлені до прокурорів міста і Приморського району. Руслан Чорнолуцький попросив міського голову взяти це питання під особистий контроль. Заступник міського голови Олексій Орлов зазначив, що із забудовником ведуться перемовини. Впродовж місяця зобов’язання перед мешканцями будинку мають бути виконані.
Заступник начальника управління розвитку інфраструктури міста Дмитро Ляшенко доповів про затвердження заходів щодо підготовки житлово-комунального господарства для роботи у весняно-літній період 2011 року. Навесні відбудеться двомісячник з благоустрою Одеси і приведення її у належний санітарний стан. У квітні — травні КП «Міськзелентрест» посадить 620 дерев. На площі понад 15 тисяч квадратних метрів будуть висаджені квітники, причому третина з них — весняні квіти, решта — літні. Райадміністраціям доручено облаштувати 6,2 гектара газонів, посадити 462 дерева та кущі, підрізати багаторічні насадження. КП «Сервісний центр» має подбати про належний вигляд бюветів, фонтанів та водойм у парку Перемоги. До поминальних свят впорядкують території міських кладовищ. До днів визволення Одеси та Перемоги райадміністраціям доручено привести в порядок військові поховання, братські могили, меморіальні комплекси. Заплановано ремонт 406 дитячих і спортивних майданчиків. Міський голова відзначив також, що на порядку денному — питання про придбання спеціальної машини для вкладання асфальту і ремонту дорожнього покриття. Щоправда, про обсяги таких робіт наразі не говорили.
Новопризначений начальник управління реклами міськради Лілія Рогачко представила присутнім концепцію міського дизайну та зовнішньої реклами. За її словами, ця сфера була заполітизованою і монополізованою. Віднині старі рекламні конструкції будуть поетапно замінювати на нові (у скільки це обійдеться — окрема тема). На свій лад планують переоформити і зупинкові комплекси, які також є носіями реклами у місті. Несанкціонованій рекламі пообіцяли оголосити війну.
На засіданні виконкому планувалося розглянути питання про звільнення мешканців аварійних та ветхих багатоквартирних будинків від оплати за послуги з утримання споруд і прибудинкової території.
Начальник управління розвитку інфраструктури Дмитро Ляшенко розповів, що в Одесі 625 ветхих будинків і 309 аварійних, у яких мешкають 9300 сімей, а це 13976 осіб. Починаючи з 1993 року мешканці таких будинків були звільнені від комунальних оплат, але у торік травні їх почали нараховувати знову, що викликало незадоволення людей. Під це рішення у бюджеті міста виділено 5,6 мільйона гривень. Але доповідь Дмитра Ляшенка викликала чимало запитань. У рішенні виконкому передбачили компенсацію лише за аварійні будинки, не представили і списку мешканців. У зв’язку з цим проект рішення відправили на доопрацювання.
Активне обговорення викликало питання про затвердження містобудівного обґрунтування житлового будинку на Французькому бульварі, 29, на території Науково-дослідного інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, розташованого між кіностудією та стадіоном «Динамо». Як розповів начальник управління архітектури та містобудування Борис Бровін, ВАТ «ЗАРС» уклало договір про спорудження 99-квартирного будинку площею приблизно 14 тисяч квадратних метрів. За рахунок інвестицій буде також зведено новий корпус НДІ. Депутат Олександр Іваницький запропонував, щоб забудовник узяв на себе облаштування схилів, які йдуть до моря, їх освітлення та прокладання доріжок.
Під час традиційної розмови з журналістами Олексій Костусєв розповів, що, скоріше за все, фунікулер на Приморському бульварі буде платним — щоб заощаджувати бюджетні кошти, хоча це питання ще не вирішене остаточно.
Відповідаючи на запитання, мер зазначив, що в Одесі — близько 100 об’єктів незавершеного будівництва. Місто має намір допомогти забудовникам завершити довгобуди, але з кожним з об’єктів питання вирішуватиметься індивідуально. Насамперед допомагатимуть добудувати ті, де є потерпілі інвестори. Міський голова підписав спеціальне розпорядження про створення електронних паспортів усіх довгобудів Одеси.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |