![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Додатковий шанс на одужання
Другу за рахунком «Аптеку низьких цін» відкрито в обласному центрі у присутності голови облради Миколи Пундика. Вона розташована в холі центрального корпусу обласного онкодиспансеру.
Перший же подібний підрозділ комунального підприємства «Одесаоблфарм» почав функціонувати минулого року на базі обласної дитячої лікарні.
В обох аптечних установах торговельна надбавка не перевищує десяти відсотків від дистриб’юторської або заводської ціни, у той час як у приватних аптеках цей показник коливається в межах 25 – 40 відсотків. Крім того, в «Аптеках низьких цін» реалізуються винятково якісні, сертифіковані медикаменти.
Як відзначив голова облради, усього цього року на території Одеси та області планується відкриття десяти аналогічних аптек. Для цього в обласному бюджеті закладено два мільйони гривень. Це – своєрідний стартовий капітал. Надалі ж мережа буде розвиватися вже за рахунок коштів, самостійно зароблених «Одесаоблфармом».
Лист студентів – губернатору
З недавнього часу кожний студент вищого навчального закладу може у письмовій формі поскаржитися на низький розмір стипендії, погані умови в гуртожитку, відсутність роботи та інші проблеми, надіславши листа на адресу голови облдержадміністрації Едуарда Матвійчука.
Акція «Лист губернаторові» стартувала цими днями у приміщенні Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. У межах заходу, організованого за ініціативою молодіжного губернатора Одеської області Павла Зелінського та управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, серед студентів було проведено соцопитування на тему «Актуальні проблеми молоді». Мета анкетування – окресливши коло питань, позначити основні напрями роботи місцевих органів виконавчої влади щодо реалізації молодіжної політики.
У перший день акції було заповнено понад п’ятдесят анкет. Опитування проведуть і в інших вузах міста, після чого думки студентів опрацюють і передадуть голові облдержадміністрації.
Ринковими методами
З 15 березня Куліндорівський комбінат хлібопродуктів почне переробку зерна на борошно, згідно з підписаним договором із Державною агенцією резерву України.
Такої угоди досягнуто ще з двома КХП – Дунаєвецьким та Охтирським, які також входять до структури відомства. Усього планується переробити 18 тисяч тонн зерна з Держрезерву. Мета акції – стабілізація цін на вітчизняному ринку борошна.
«Ремондіс» повертається
Позавчора до обслуговування одеських Черемушок приступила сміттєзбиральна компанія «Ремондис», яка замінила тут підрозділ комунального підприємства «Одескомунтранс».
Як відзначає генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю «Ремондіс Україна» Штефан Крессе, поновлення операторської діяльності в Одесі було б неможливим без конструктивної позиції та готовності до діалогу з боку міської ради та мера Олексія Костусєва.
Експертну підтримку компанії також надало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Відтепер «Ремондіс Україна» обслуговує в Одесі 950 контейнерів для твердих побутових відходів. Послугами цього підприємства мають можливість користуватися в цілому 115 тисяч жителів міста. В одеському структурному підрозділі працюють 25 досвідчених операторів.
До речі, «Ремондіс» на сьогодні є світовим лідером у сфері поводження з відходами. Підприємства німецької групи надають послуги більш ніж 20 мільйонам людей у 27 країнах. В Україні її підрозділи працюють у семи містах.
Червона картка від Держміськпромнагляду
Територіальне управління Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду заборонило в Одесі експлуатацію трьох автозаправних станцій та чотирьох газозаправних пунктів «Лукойл-Україна», а також трьох трансформаторних підстанцій на АЗС цього підприємства.
Основне порушення, що призвело до такого кроку, – відсутність дозволу від органів Держміськпромнагляду на експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки. До адміністративної відповідальності притягнуто п’ять чоловік.
Фрунзівський район
Задля позитивних зрушень
На одній з недавніх нарад під керівництвом голови районної державної адміністрації Сергія Бринзи було детально обговорено перспективи розробки Програми благоустрою територій сільських та селищних рад на наступні 5 років.
Голова районної ради Павло Шестопалюк визначив основні її пріоритети. Це – освітлення населених пунктів, облаштування дитячих майданчиків, озеленення територій, ремонт доріг, розчищення узбіч тощо.
Голова райдержадміністрації порадив сільським та селищним головам активніше залучати підприємців та громадян до участі у справі благоустрою територій. Адже, зрештою, все робиться для покращення життя односельців і лише спільними зусиллями громада зможе домогтися реальних позитивних зрушень.
Ізмаїл
З’явиться відділок променевої діагностики
Як вже повідомляли «ОВ», до Дунайської басейнової лікарні надійшов сучасний комп’ютерний томограф. На його придбання із державного бюджету було виділено 5 млн гривень.
Цими днями головний лікар ДБЛ Олександр Верба повідомив, що вишукані кошти на реконструкцію приміщень, де розміститься нове обладнання та буде створено відділок променевої діагностики. Назустріч пішли керівництво Ізмаїльського морського торговельного порту, ВАТ «Українське Дунайське пароплавство» та деякі підприємницькі структури. Необхідні кошти знайдено, роботи з підготовки приміщення провадяться дуже активно. За попередніми даними, приміщення буде готове в березні.
У новому відділку встановлять і два апарати ультразвукової діагностики виробництва фірм «Тошиба» і «Філіпс», отримані у грудні минулого року, закуплені за рахунок обласного бюджету. У перспективі також придбання та встановлення нового сучасного рентгенівського апарата.
Роздільнянський район
Дорого обійшлося
Збиток майже на мільйон 130 тисяч гривень завдала своїми діями державі директор одного з комунальних підприємств району, повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.
Як було встановлено, порушниця, зловживаючи своїм службовим становищем в особистих інтересах, допустила незаконний видобуток води з підземних джерел загальним обсягом 77 тисяч кубічних метрів. У зв’язку із цим, прокуратурою було порушено кримінальну справу за ознаками порушення встановлених правил використання надр та незаконного видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, а також зловживання владою або службовим становищем. Досудове слідство у справі триває.
Савранський район
Багатодітна довгожителька
Дев’яностий день народження відзначила Єлизавета Захарівна Ангелова. Вона народилась і прожила майже все своє життя в Кам’яному. Тепер мешкає біля синів у Саврані.
Крім поважного віку, ця жінка має ще й високу урядову нагороду. Вона одна із ста мешканок району, удостоєних почесного звання «Мати-героїня». Єлизавета Захарівна народила і виростила трьох синів і сімох доньок. Нині має 19 онуків та правнуків. Та не тільки домашніми справами і дітьми клопоталась Є.З. Ангелова, вона ще й трудилася в колгоспі. Кожен день її життя був сповнений важкої праці та турбот. Тепер жінка переконана, що саме тому, що все робила з радістю і любов’ю, будь-яка справа була їй до снаги. А зрештою, у постійній праці і любові навіть не відчула, як дев’яносто років промайнуло.
Ренійський район
Дві тисячі «олімпійців»
Понад 2 тисячі учнів взяли участь у першому відбірковому турі предметних олімпіад, які були проведені у школах району.
Найвищі результати показали учні Ренійської гімназії, Ренійського ліцею та загальноосвітньої школи у селі Котловині. На обласних предметних олімпіадах Ренійський район репрезентуватимуть 73 школярі.
Іванівський район
Долучилися до скарбниці
Музей називають скарбницею історичної мудрості. Познайомитися з такими скарбами другокласникам Іванівської школи допомогла їхня вчителька Ольга Бондаренко.
Екскурсію провів Ілля Поляк, що є директором музею, його хранителем. У кожній розповіді про експонат є частина його життя, адже переважну більшість предметів, документів він зібрав сам або на його прохання це зробили знайомі і друзі. Експонати, що потребували того, він полагодив власними руками. Кожен предмет під склом чи на полиці має свою історію, по крихтах зібрану Іллею Яковичем. Щира любов до Батьківщини спонукала його до створення краєзнавчого музею в райцентрі.
Для кожної групи відвідувачів музею – молодших школярів чи старшокласників – знаходить І.Я. Поляк відповідні теми для розповідей. Минулого року тут проведено 42 екскурсії. Найбільш активними відвідувачами стали школярі Іванівської, Бузинівської, Коноплянської, Білчанської та Баранівської шкіл.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Х. ВІЄР, Л. Мельничук, О. Харченко, Є. Маслов, А. Михайленко, Л. Півторак, А. Бондарева
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 274/2011
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня
За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність постановляю:
Нагородити орденом княгині Ольги III ступеня
МАЙГЕР Людмилу Афанасіївну – начальника відділу апарату Одеської обласної державної адміністрації
Присвоїти почесні звання:
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»
ШЕВЧЕНКО Тетяні Іванівні – піаністці, професору, завідувачеві кафедри спеціального фортепіано Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової;
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»
РОТАРЬ Людмилі Петрівні – завідувачеві відділення комунальної установи «Міська лікарня № 8», м. Одеса.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ 4 березня 2011 року
Розпорядження
Зареєстровано в Головному
управлінні юстиції в Одеській області
24.02.2011 за № 3/1024
Про затвердження стандартів адміністративних послуг, що надаються Одеською обласною державною адміністрацією
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2009 року № 737 «Про заходи щодо упорядкування адміністративних послуг», з метою забезпечення необхідного рівня доступності і якості надання адміністративних послуг:
1. Затвердити такі, що додаються:
1.1. Стандарт адміністративної послуги з державної реєстрації іноземних інвестицій.
1.2. Стандарт адміністративної послуги зі складання актів обстеження спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їхніх приймальних пунктів.
1.3. Стандарт адміністративної послуги з видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
1.4. Стандарт адміністративної послуги з реєстрації статутів релігійних громад.
1.5. Стандарт адміністративної послуги з ліцензування господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення.
1.6. Стандарт адміністративної послуги з ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії.
1.7. Стандарт адміністративної послуги з ліцензування господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами.
1.8. Стандарт адміністративної послуги з ліцензування господарської діяльності з постачання теплової енергії.
2. Розпорядження набирає чинності з дня опублікування в газеті «Одеські вісті».
Голова обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК м. Одеса, 14.01.11, № 15/А-2011
Сьогодні – День землевпорядника
Шановні друзі!
Прийміть найщиріші привітання із професійним святом!
Ваша праця спрямована на подальше вдосконалення земельних та майнових відносин і служить запорукою для успішного функціонування галузей економіки, вивчення та освоєння природних ресурсів, вирішення питань охорони навколишнього середовища, відвернення та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, забезпечення обороноздатності та безпеки нашої держави.
Земельні ресурси – основа національного багатства України. Навчитися цінувати та берегти землю, правильно організувати її використання, зберегти для майбутніх поколінь живою та квітучою – основне завдання не лише землевпорядників області, але й кожного рядового жителя.
Від усієї душі бажаю всім землевпорядникам, геодезистам, картографам, реєстраторам, оцінювачам, працівникам сфери майнових відносин здоров’я, успіхів, добробуту, нових трудових звершень.
Голова Одеської обласної ради М. ПУНДИК
Шановні працівники та ветерани землевпорядної служби Одещини!
Від щирого серця вітаю вас із професійним святом – Днем землевпорядника!
Земля – це наше найбільше національне багатство, безцінний скарб, який ми покликані охороняти, відтворювати, берегти і розумно ним розпоряджатися.
Земельне реформування й утвердження нових земельних відносин торкаються інтересів чи не кожної української родини. Саме від наших дій і рішень часто залежить душевний спокій людей, їхня віра у справедливість, добробут.
Від вашого сумління, фаховості, принциповості, наполегливості залежить, як будуть захищені конституційні права та інтереси громадян, як сприйматиме й оцінюватиме народ ваше служіння йому.
Впевнена у тому, що землевпорядна служба області з честю справиться з тими завданнями, які перед нею ставить керівництво держави, внесе свою вагому частку в справу економічного зростання України.
Бажаю нових творчих успіхів, щастя, міцного здоров’я, любові й пошани, успіхів у роботі, весняного настрою, добра й благополуччя вам і вашим родинам.
З повагою,
начальниця Головного управління Держкомзему у Одеській області Л. ТАНОВА
По допомогу – до депутата
Депутати Одеської обласної ради постійно виїздять до своїх виборчих округів, де проводять прийоми громадян. В Любашівському районі, наприклад, переймаються проблемами своїх виборців Олег Вахрушев і Анатолій Артеменко.
До них приходять люди, щоб поділитися своїми бідами, вирішити ту чи іншу проблему. Здебільшого звертаються по матеріальну допомогу пересічні громадяни, які, отримуючи жалюгідні зарплати та пенсії, не можуть звести кінці з кінцями, щоб вирішити земельні питання, віднайти кошти на лікування тощо. Депутати, уважно вислухавши відвідувачів, занотовують звертання та клопотання і, по можливості, одразу ж їх вирішують.
Ветеранка з Любашівки, інвалід ІІ групи Тамара Сергіївна Юрковська, обтяжена побутовими проблемами, якось завітала на прийом до Олега Вахрушева. Згорблена віком 82-річна бабуся розповіла, що працювала санітаркою у військовому госпіталі. Після війни з відзнакою закінчила семирічку, трудилася на різних підприємствах…
А прийшла вона з проханням допомогти з придбанням газового таганка. Депутат не гаючись придбав за власний кошт плиту, і цього ж дня її було встановлено.
Та не всім так таланить. Часто на прийом приходять виборці з проблемами, які вирішити значно складніше. Люди й самі це розуміють, але їм стає легше й від того, що розкажуть про наболіле, сподіваючись у перспективі на депутатську допомогу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |