![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Початок покладено
Про старт спорудження кільцевої магістралі навколо Чорного моря цими днями повідомили турецькі та деякі інші засоби масової інформації.
Її загальна довжина – 7 тисяч кілометрів. Трансконтинентальна магістраль пройде територією 12 країн Причорномор’я і у завершеному вигляді з’єднає між собою такі основні міста Александропулос (Греція) – Стамбул (Туреччина) – Батумі (Грузія) – Новоросійськ, Таганрог (Росія) – Маріуполь, Одеса (Україна) – Кишинів (Молдова) – Бухарест (Румунія) з кільцевим виходом через Болгарію знову ж на Александропулос.
Країни – учасниці проекту планують допомагати одна одній у проектуванні, спорудженні, техобслуговуванні та експлуатації – дороги, а також в управлінні її розвитком. Передбачається, що увесь грандіозний проект фінансуватиметься за рахунок державних коштів. Можливе використання грошей з фондів Євросоюзу та позик міжнародних фінансових інституцій.
Мігранти допоможуть
зберегти статус
Першими на засіданні виконкому Одеської міської ради було розглянуто питання, які стосуються демографічної ситуації в місті та підготовки до Другого Всеукраїнського перепису населення.
Заступниця начальника Головного управління статистики в Одеській області Людмила Котвицька розповіла, що за підсумками 2010 року в Україні є 4 міста-мільонники – Київ (у ньому мешкають 2 мільйони 799,2 тисячі чоловік), Харків (1 мільйон 446,5 тисячі), Одеса (1 мільйон 9,1 тисячі), Дніпропетровськ (1 мільйон 7,2 тисячі чоловік). Два останні мають дуже невеликий «запас міцності» перед грудневим 2012 року переписом населення і легко можуть втратити статус мільонників. А разом з ним і переваги міст-мегаполісів.
На жаль, минулого року в Одесі смертність зросла на 4,5%, а народжуваність знизилася на 3,2% порівняно з 2009 роком. Ця обставина багато в чому й визначила зниження коефіцієнту життєздатності населення. Він розраховується як відношення кількості породжених на 100 померлих. Коефіцієнт цей дорівнює 73,4 (проти 79,3 в 2009 році).
На 1 січня 2010 року частка людей віком понад 60 років склала в Одесі 20,4%. Тобто наше місто тепер відноситься до міст із дуже високим рівнем демографічної старості.
Людмила Котвицька звернула увагу на важливу особливість Одеси: у ній живе та працює велика кількість людей з районів області, а також із Молдови, Росії, інших держав. Оскільки перепис мусить врахувати фактичне населення, то неодмінно треба порахувати й жителів районів, і мігрантів. Тоді місто залишиться мільонником.
Щоб уникнути різночитань у закупівлях за бюджетні кошти, які здійснюють управління міської ради та комунальні підприємства, створено управління закупівель. Воно виступатиме генеральним замовником в угодах щодо придбання всього потрібного для перелічених структур.
На думку виконувача обов’язків заступника начальника даного управління Віталія Лукашина, це дасть змогу виробити єдиний підхід до закупівель, уникнути завищення закупівельних цін та прозоро звітувати про витрати коштів.
Виконком також затвердив містобудівне обґрунтування розміщення житлового будинку на Французькому бульварі, 29 (це територія Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України). ТОВ «ЗАРС» спорудить там 99-квартирний житловий будинок, а також новий адміністративний корпус інституту, розширивши його можливості для подальшого розвитку.
Вивезуть пестициди
З Одеської області вивезуть пестициди та зроблять усе можливе, щоб поліпшити якість питної води. Про це журналістам повідомив перший заступник міністра екології та природних ресурсів України Микола Романов під час свого робочого візиту до Одеси.
Проблема вивезення та утилізації отрутохімікатів актуальна не лише для нашого регіону. Загалом у країні близько 17 тисяч тонн отруйних відходів. Більше того, уся ця отрута перебуває в складах і сховищах, здебільшого безгоспних.
– Природоохоронний фонд України становить 300 млн грн, – відзначив Микола Романов. – Для Одеської області на знищення пестицидів виділено 32 млн грн. Це досить велика сума для регіону.
Кошти, за словами першого заступника міністра, почнуть надходити у другому кварталі цього року. Назагал планується вивезти з нашого регіону 1900 тонн отрутохімікатів.
Другі в Україні
У Києві відбулося розширене засідання Колегії Державної інспекції з контролю за цінами щодо підбиття підсумків роботи за минулий рік та обговорення пріоритетних напрямів діяльності на найближчу перспективу.
Відзначалося, зокрема, що вагомий внесок до загальної справи контролю за цінами торік зроблено Державною інспекцією з контролю за цінами в нашій області.
Так, з питань дотримання чинного порядку формування і застосування регульованих цін і тарифів перевірено 737 суб’єктів господарювання, у 502 з них (68,1 відсотка) виявлено порушення. За матеріалами перевірок прийнято понад чотириста рішень про застосування економічних і фінансових санкцій на загальну суму близько 153 млн грн.
На 317 посадових осіб, з вини яких вчинені порушення, накладено адміністративні штрафи на суму 54,9 тис. грн, з яких переказано до бюджету 46,7 тис. грн.
Крім того, вилучено до бюджету та перебувають на виконанні у відповідних органах виконавчі листи Одеського окружного адміністративного суду на суму понад мільйон грн, а за рішеннями попередніх років – на 960,4 тис. гривень.
За приписами інспекції повернено споживачам понад 3,5 млн гривень. Неправомірно встановлені ціни і тарифи скасовано та приведено у відповідність до вимог чинного законодавства, чим попереджено обрахування споживачів майже на 77 мільйонів гривень.
За результатами роботи органів державного контролю за цінами за ІV квартал минулого року Державна інспекція з контролю за цінами в нашій області посіла друге місце в Україні.
ДАІ та SMS
Відкрито додаткову лінію зв’язку з Державтоінспекцією Одеської області: інформувати про неправомірні дії ДАІ можна у режимі SMS-повідомлень.
Це робиться з метою забезпечення дійового контролю за дотриманням співробітниками міліції прав і свобод громадян, посилення якості оперативного реагування посадових осіб Державтоінспекції Одеської області.
Віднині на території області діє додаткова система інформування громадянами посадових осіб Державтоінспекції щодо неправомірних дій ДАІ, інших ситуацій у режимі SMS-повідомлень, які можна відсилати за номером 33-22-410.
Одержати інформацію щодо ситуації на дорогах міста та області можна за телефоном «гарячої лінії ДАІ» 30-17-53.
Южне
Поповнення портофлоту
У Южненському морському торговельному порту почав працювати другий з серії однотонних буксирів-кантувальників посиленого криголамного класу «Евгений Яковцев», споруджений на верфі компанії «Damen Shipyards» у Галаці на кошти підприємства.
Наявність таких сучасних потужних суден дає можливість значно поліпшити безпеку мореплавання в акваторії та на підході до гавані, сприятиме збільшенню кількості суднозаходів, а отже – зростанню вантажопереробки.
І «Евгений Яковцев», і його попередник «Геннадий Савельев» мають двигуни потужністю 4,2 тисячі кінських сил кожен, високоманеврові, значно економічніші від старих типів буксирів. Вартість новинки – близько десяти мільйонів євро. Як підраховано спеціалістами, окупність буксира – близько п’яти років.
Білгород-Дністровський район
Головна увага була
приділена лікарням
Питання соціально-економічного розвитку району та пов’язані з цим проблеми сільського господарства обговорено під час робочої поїздки першого заступника голови облдержадміністрації Наталії Чегодар у район.
Також розглянута можливість об’єднання закладів районного відділу охорони здоров’я та міста Білгорода-Дністровського, розширення поліклініки за рахунок хірургічного відділення ЦРЛ.
Наталія Чегодар відвідала дитяче та ЛОР-відділення ЦРЛ, на ремонт яких планується виділення коштів з обласного бюджету розвитку. З виїздом на місце вивчено питання реорганізації Старокозацької лікарні, оглянуто її пологове, поліклінічне та інші відділення.
Перший заступник голови ОДА побувала у Маразліївській сільській дільничній лікарні, яка має сучасне медичне обладнання для надання допомоги громадам трьох сільських рад. Цей заклад планують реорганізувати в амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
Наталія Чегодар ознайомилася з роботою районного притулку, Маразліївської ЗОШ та дитячого садка. Школу і дитсадок планується перепрофілювати у навчально-виховний комплекс.
Миколаївський район
«Зроби добро, і воно
повернеться тобі сторицею»
Так називається доброчинна акція, що проходить з 1 по 18 березня з метою підтримки соціально незахищених дітей.
Завершиться вона на центральній площі Миколаївки проведенням ярмарку-продажу дитячих виробів та виробів народних умільців району. Також здійснюватиметься збір коштів, одягу та побутових речей для дітей-сиріт і дітей соціально незахищених категорій. За участю школярів пройде пісенний конкурс «Караоке на майдані».
Разом з тим, у райдержадміністрації обговорюється питання щодо облаштування соціального гуртожитку для дітей-безхатьків. Директорка Миколаївської школи-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку Лариса Шаранова, наприклад, зможе виділити для цього 10 ліжок, 10 матраців та 10 подушок.
Іванівський район
Великому Кобзарю
присвячується
Відбулися заходи, приурочені до 150-ї річниці пам’яті про Тараса Шевченка.
У закладах освіти пройшов районний етап конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», літературно-тематичні вечори, конкурси малюнків, книжкові виставки, пов’язані з життям поета. У бібліотеках району тривають книжкові виставки «Він рідній віддав Україні і душу, і серце своє», «Сповідне слово про Шевченка», бесіди та тематичні вечори «Геній великої епохи» із залученням учнів старших класів.
Фрунзівка
Між бібліотекою
та громадою
Рік тому в районній бібліотеці для дорослих, якою завідує Ольга Присяжнюк, створено клуб за інтересами «Правовий вісник». З його допомогою кожна людина може отримати відповіді на запитання з правової тематики.
Для цього періодично організовуються зустрічі жителів селища з фахівцями-правознавцями, під час яких селянам роз’яснюють незрозуміле у чинному законодавстві. Це зручна форма роботи є своєрідним містком між бібліотекою і громадою. Адже кожен має доступ не лише до необхідної літератури, а й можливість безкоштовно та без черги отримати актуальну інформацію правничого змісту.
Роздільнянський район
Штраф і конфіскація
Вироком Роздільнянського районного суду громадянина Республіки Молдова, визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України.
Встановлено, що наприкінці листопада минулого року іноземець періодично приїздив до України з метою придбання та подальшого контрабандного вивезення нумізматичних предметів.
Під час спецоперації на митному посту «Кучургани» співробітники СБУ спільно з митниками затримали зловмисника при спробі вивезти з України до Молдови 10 античних монет, які він приховав у кишенях власного одягу.
Згідно з висновком експертів, вилучені предмети контрабанди, серед яких 9 мідних монет часів існування м. Херсонес та м. Ольвія (IV-III ст.ст. до н.е.) та 1 срібна монета часів Російської імперії (1732 р.), становлять історико-археологічну цінність та не підлягають вивозу за межі України.
Суд призначив контрабандисту покарання у вигляді штрафу з конфіскацією предметів контрабанди.
Вилучені історичні знахідки після оформлення необхідних юридичних вимог поповнять експозицію одного із одеських музеїв.
Любашівський район
Затримано кілера
Як повідомляє прес-служба МВС, цими днями у Любашівському районі за підозрою в організації замовного вбивства було затримано 42-річного чоловіка.
Слідством попередньо встановлено, що затриманий – директор сільськогосподарського підприємства з обмеженою відповідальністю з Христинівського району Черкаської області – планував «усунути» свого конкурента у сфері, також керівника ТОВ. Для цього замовив убивство 52-річного чоловіка. «Гонорар» склав 20 тисяч доларів США.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, О. Харченко, А. Михайленко, Л. ВОЛІНА, Х. ВІЄР
Сьогодні – Всесвітній день споживача
Шановні споживачі!
Щорічно 15 березня світова спільнота під егідою ООН відзначає Всесвітній день споживача.
Курс реформ, визначений Президентом України, спрямований на побудову сучасної, сталої й конкурентоспроможної економіки, формування професійної й ефективної системи державного управління, підвищення добробуту громадян, поліпшення якості їх життя.
Захист споживчих прав – це складова частина захисту прав людини.
Конституцією України гарантовані захист прав споживачів, здійснення контролю за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт.
Державна політика захисту прав споживачів спрямована на задоволення потреб населення у продовольчих та промислових товарах, побутових, комунальних, послугах транспорту і зв’язку, здійснюється на основі безумовного дотримання вимог щодо якості та безпеки, постійного контролю за цим з боку держави.
Гарантом належного правового рівня захисту прав споживачів у нашому регіоні виступає управління у справах захисту прав споживачів в Одеській області – територіальний орган Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики.
Робота управління спрямована на упередження порушень прав споживачів, захист від неякісних, небезпечних товарів та послуг, запобігання реалізації споживачам продуктів сумнівної якості.
Все, що ми робимо та плануємо зробити у сфері захисту прав споживачів, направлено на задоволення ваших потреб, створення належного рівня споживання, недопущення неякісних товарів та послуг на споживчий ринок, підвищення якості життя.
Від колективу управління щиро вітаю зі святом – Всесвітнім днем споживача!
Бажаю добра, благополуччя, здоров’я, якісних товарів та послуг, вдалих та приємних покупок!
Ми завжди готові прийти вам на допомогу в захисті ваших прав та інтересів.
Наш девіз в роботі – «До високої якості життя разом!»
З повагою,
начальник управління у справах захисту прав споживачів в Одеській області П. ПАСТУШЕНКО
Письменник – «Людина року!»
Приємна звістка надійшла до редакції зі США. Рішенням експертної ради Американського Біографічного Інституту, наш земляк, відомий письменник та науковець, заслужений журналіст України, академік Богдан Сушинський визнаний «Людиною року – 2010» за міжнародним всесвітнім рейтингом. Це засвідчено спеціальною іменною пам’ятною медаллю та нагрудним знаком. При визначенні «Людини року» експертною радою враховуються всі ті досягнення, з якими претендент на титул підходить до визначеного терміну. А варто нагадати нашим читачам, що на сьогодні день Б. Сушинський є автором понад 90 книжок та двох тисяч публікацій в періодиці. Його твори перекладені п’ятнадцятьма мовами світу.
Упродовж дванадцяти років Богдан Іванович очолював Одеську обласну організацію Національної спілки письменників України (НСПУ), був членом правління та президії Ради НСПУ. Він є визнаним ідеологом сучасного Українського козацтва, має звання генерала козацтва і є членом редколегії журналу «Казаки» (Москва, на СНД).
Богдан Сушинський став лауреатом багатьох літературних премій: ім. О. Дюма, Д. Яворницького,
С. Олійника, О. Фадєєва (Москва), М. Трублаїні (за твори для дітей), отримав премію Українського козацтва «Лицарське перо» і удостоєний інших нагород.
Додамо, що письменник, журналіст Богдан Сушинський був членом редколегії та спеціальним кореспондентом нашої газети. А приємна подія, про яку йшлося вище, сталася напередодні 65-річного ювілею письменника. Творча та наукова громадськість країни відзначатиме ювілей уже найближчим часом – 10 квітня.
Христина ВІЄР, «Одеські вісті»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |