![]() |
|
![]() |
![]() |
Депутати Одеської обласної ради від Фрунзівського району – С. Бринза, О. Пресман та Л. Акімова – провели ініційований ними кущовий семінар-нараду за підсумками роботи за сто днів від виборів. Двері районного Будинку культури широко розчинилися перед керівниками, депутатами місцевих рад, селищними головами та лідерами районних організацій Партії регіонів Ананьївського, Великомихайлівського, Іванівського, Красноокнянського, Любашівського, Миколаївського, Савранського, Ширяївського районів і, звичайно ж, Фрунзівського.
У засіданні також взяли участь голова Одеської обласної ради Микола Володимирович Пундик, депутат обласної ради, керівник фракції Партії регіонів Віктор Якович Волков, секретар експертної ради фракції Партії регіонів Олександр Семенович Кравець.
Промовці відзначали, що за 100 днів, попри необхідність вирішувати безліч організаційних питань, вдалося зробити головне – створити чітку та дієву вертикаль влади, як на державному, так і на місцевих рівнях.
В обласній раді депутатський корпус на 60% складається з представників Партії регіонів, а по області депутатів від цієї політичної сили налічується понад 4 тисячі. І це, звернули увагу промовці, – не лише велика довіра, але й не менша відповідальність. Тому в організації роботи такої армії народних обранців переважає системний, плановий підхід. В області не залишилося жодного населеного пункту, за яким би не був прикріплений конкретний депутат обласної, районної, селищної чи сільської ради. Всі вони несуть відповідальність за певну ділянку роботи. Регулярно (згідно з оприлюдненими графіками) провадитимуть прийом виборців і звітування.
Але водночас доводиться констатувати, що близько 30% обранців не поспішають виконувати взяті на себе зобов’язання. Та й на них знайдуться важелі впливу. Щоб робота була пліднішою та ефективнішою, планується найближчим часом створити так званий соціальний паспорт кожного населеного пункту. Це буде не фіксація інформації, скільки там людей і які виробничі ресурси, а зазначатимуться наявні проблеми. І кожен представник депутатської вертикалі відповідатиме не лише за створення такого паспорта, але й постійне щомісячне його оновлення. Це, зокрема, дасть змогу враховувати нагальні потреби при формуванні бюджету на наступні роки.
Велика увага надається й ролі засобів масової інформації в об’єктивному інформуванні людей. Наступного місяця стартуватимуть три депутатські проекти. Перший стосується громадянської освіти. Депутати роз’яснюватимуть суть реформ, подій в державі, тих чи інших кроків Президента та його команди. Другий проект – «Народний контроль» – дасть змогу від самих низів контролювати рівень цін. Третій – «Дороги Одещини».
Своїм баченням шляхів розв’язання проблем із присутніми поділилися депутат облради, голова Фрунзівської райдержадміністрації Сергій Іванович Бринза, депутати облради: від Ананьївського району – Володимир Геннадійович Фадеєв, від Миколаївського – В’ячеслав Володимирович Маркін, від Любашівського – Олег Олександрович Вахрушев. Про проблеми та досягнення своїх громад також розповіли керівники Ширяївського, Савранського, Красноокнянського районів. Про роботу фракції Партії регіонів у районній раді розповів її керівник Олександр Володимирович Хасанов. А досвідом залучення громадян до місцевого самоврядування з присутніми поділилася Великомихайлівський селищний голова Тетяна Володимирівна Жарська.
Підбиваючи підсумки, голова Одеської обласної ради М.В. Пундик зазначив, що подібне «кущове» зібрання – перша ластівка, за ним будуть і звіти інших депутатів облради перед своїми виборцями. Говорячи про реформування різних галузей, він підкреслив, що ніхто бездумно не провадитиме жодних оптимізацій. Кожен крок влади буде ретельно виважений, враховуватимуться індивідуальні особливості територій та побажання місцевих мешканців. Коротко аналізуючи виступи щодо проблем наповнення місцевих бюджетів, зокрема бюджетів розвитку, Микола Володимирович наголосив на тому, що ми ще не навчилися в повному обсязі використовувати ті багатства, якими володіємо. На глибоке переконання М. Пундика, не існує безперспективних і депресивних районів, бо у нас є головне багатство – родюча земля та працьовиті люди.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |