![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Почути кожного споживача
Захист прав громадян, які є споживачами товарів і послуг, має глибоке коріння. Першим цю проблему порушив Президент США Джон Кеннеді, який 15 березня 1962 року затвердив «Білль про права споживача». Цей документ виділив 4 основні права: на безпеку, на інформацію, на вибір – і ще визнавалося право бути почутим. 1983 року цей день уперше був відзначений як Всесвітній день споживача.
Про це повідомив начальник управління у справах захисту прав споживачів в Одеській області Павло Пастушенко.
Торік управління розглянуло понад 1300 звертань від населення, із яких задоволено понад дев’яносто відсотків.
Щонайменше, споживачеві потрібно зберігати чек на придбаний товар, щоб потім можна було аргументовано протистояти порушенню.
П. Пастушенко відзначив наявність конфліктів через несумлінну рекламу. Потребує пильного контролю споживче кредитування, пов’язане з одержанням позики цільового призначення. Нерідко доводиться зустрічатися й зі зміною умов кредитування, коли споживача завчасно не інформують про підвищення ставок.
92 тисячі гривень, виділені для проведення експертиз на автозаправних станціях, – недостатня сума для ґрунтовного контролю над якістю палива. Але вже й це дає змогу перевіряти документи про безпеку та якість бензину. Рейди здійснюються працівниками управління майже щодня.
Про освіту в усіх її спектрах
Завтра у виставковому комплексі Одеського морвокзалу відкриється дводенна Міжнародна виставка-презентація освітніх та навчальних програм, головними організаторами якої є Міністерство освіти та науки України й Одеська міськрада.
Її головні завдання – привернення громадського зацікавлення до освіти, інформування молоді щодо можливості одержання додаткових знань, консультації, що стосуються проблем працевлаштування. Тут можна буде ознайомитися з потенціалом навчальних закладів України, можливостями одержання освіти за кордоном, визначитися у виборі професії, підшукати підходящі підготовчі курси для досягнення поставленої мети.
Тематичні розділи експозиції ознайомлять відвідувачів з різними вітчизняними та закордонними освітніми системами, які діють сьогодні в мережі вищої, середньої спеціальної та професійно-технічної шкіл.
Нових тарифів не уникнути
На сьогоднішній день діюча оплата за паркування автотранспорту в Одесі є нерентабельною. Про це під час прес-конференції заявив виконувач обов’язків директора комунального підприємства «Парксервіс» Валентин Гапуніч.
За його словами, в Одесі діє тариф, що дорівнює гривні за годину.
– А одне місце паркування в місті обходиться експлуатуючій організації в 7 гривень 25 копійок, – підкреслив він і повідомив, що на сьогодні провадиться робота щодо розрахунків нових цін за паркування.
– Ми подали пропозицію до управління економіки міськради із цими розрахунками, і вони перебувають у стадії обговорення, а потім будуть винесені на розгляд виконкому та сесії міськради, – відзначив Валентин Гапуніч.
При цьому в.о. директора КП не назвав вартості розроблюваного тарифу.
– Я не готовий на сьогоднішній день озвучити суми, тому що є багато чинників, які впливають на формування ціни.
За даними чиновника, на сьогоднішній день в Одесі нараховується 78 денних паркувань на 3096 машино-місць і 354 цілодобові стоянки.
Весняна зустріч із французькою культурою
Цими днями в Одесі проходить Міжнародний фестиваль франкофонії. У його межах у літературно-меморіальному музеї О.С. Пушкіна за підтримки Французького культурного центру в Україні та громадської організації «Альянс Франсез» м. Одеси відкрилася виставка фотографій Робера Дуано «Свято», а в кінотеатрі «U-cinema» демонструються короткометражні фільми.
Відверті й часом кумедні роботи Робера Дуано присвячені весняному Парижу 30-50 рр. Герої композицій – звичайні люди, які кохають і розважаються. Виставка протриває до 31 березня.
Завтра й післязавтра на любителів франкомовної культури та мистецтва очікують «Дві ночі французького короткого метра». З 22.30 до 6.00 у кінотеатрі «U-cinema» на Одеській кіностудії будуть демонструватися короткометражки. Програма складається з анімації та різножанрових стрічок, знятих у Марокко, Канаді, Бельгії, Швейцарії, Єгипті, Румунії, Алжирі, Сенегалі. Одна з найцікавіших робіт – призер минулорічного Каннського фестивалю «Собачі історії» (режисер Серж Аведікян).
Міжнародний фестиваль франкофонії проходить одночасно в десяти містах України.
Білгород-Дністровський
Аварія на колекторі
Два дні тому, після нічної аварії на центральному каналізаційному колекторі, до Дністровського лиману потрапили нечистоти.
Їхні обсяги становили від 100 до 120 кубометрів за годину. До моменту локалізації аварії в лимані опинилося близько півтори тисячі кубометрів стоків. НП відбулася через порив старої залізобетонної труби самопливного колектора діаметром 600 мм.
Силами спеціальної бригади КП «Білгород-Дністровськводоканал» стікання припинили через кілька годин. Водопостачання міста при цьому не припинялося.
Після пориву труби в декількох місцях по вул. Кишинівській з’явилися провали ґрунту. У плані ліквідації аварії було вирішено здійснити першочергові роботи з прокладання тимчасової нитки колектору довжиною 220 метрів. Для цього з резервного фонду міського бюджету виділено 47 тисяч гривень. Загалом буде потрібно замінити 900 метрів аварійної ділянки. За попередніми підрахунками, вартість робіт складе понад 10 млн грн.
Складність ситуації полягає у глибині залягання самопливного колектора, що становить від 3 до 4 метрів. У декотрих місцях трубу прокладено на 1,5-2 метри нижче ґрунтових вод. У зв’язку із цим ситуація ускладнюється, оскільки потрібне проведення дренажних робіт.
Білгород-Дністровський район
Медалі вручили, а тридцять питань зняли з порядку денного
Під час чергової сесії райради планувалося розглянути 72 питання.
Однак, за пропозицією голови постійної комісії з земельних відносин, агропромислового розвитку, екології та рекреації Кирила Швеця, з розгляду зняли понад 30 земельних питань. У зв’язку із цим, найближчим часом очікується позачергове засідання сесії.
Кошти обласного фонду розвитку цього року будуть спрямовані на завершення будівництва Бритівської школи – 2 млн гривень, ремонт двох бритівських КНС – 2 млн 600 тисяч гривень, музичної школи в Старокозачому – 1 млн 463 тисячі гривень.
Депутати схвалили створення дитячого оздоровчого закладу «Дельфінчик» при Приморській школі. Як підкреслила голова райради Валентина Орлова, відтепер з’явилася можливість оздоровлювати не лише дітей району, а й міських учнів.
Перед сесією вручалися депутатські посвідчення та значки, а також медалі «Захисник Вітчизни» восьми заслуженим людям району: учасникам бойових дій та партизанам, воїнам-інтернаціоналістам, колишнім військовослужбовцям.
Іллічівськ
Для зручності учасників перевезень
Цими днями усі чорноморські поромні судноплавні лінії, до обслуговування яких причетні вітчизняна компанія «Укрферрі» та пароплавство «Болгарський морський флот» (Іллічівськ – Деріндже – Варна – Іллічівськ, Керч – Поті – Керч, Варна – Поті – Варна та Іллічівськ – Батумі – Іллічівськ), переходять на новий режим роботи за фіксованим загальним розкладом.
Сполучення між Болгарією та Україною стане набагато зручнішим. Адже пором раз на два тижні йтиме з Варни прямо на Іллічівськ, витрачаючи на перехід 18 – 20 годин. Також з’являється можливість прямих рейсів у зворотному напрямку.
Ширяївський район
У ситості й теплі
В овечій отарі господарства «Новоандріївське» нині йде окіт. Торік тут одержали від ста вівцематок сто ягнят.
Нині теж сподіваються на вагомий результат. На фермі сьогодні утримується 570 вівцематок. Значна частина їх уже окотилась. Мають понад 400 ягнят. Клопочуться цим виробничим відділком чабан-бригадир Ілля Федорович Балджі, його син Віталій та вівчар Ілля Афанасійович Георгіш.
Саме завдяки їхній сумлінній, майже цілодобовій праці у тваринницькому приміщенні чисто та тепло, поголів’я вчасно та сито нагодоване. Адже про це подбали завчасно. Торік, скажімо, заготовили 100 тонн сіна, стільки ж запашного різнотрав’я. Крім того, в раціоні овець є ячмінь, а ягнятка одержують ще й горох.
Миколаївський район
Над розв’язанням проблем
Завдяки виваженій діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у вирішенні економічних та соціальних питань та зусиллям, спрямованим на забезпечення функціонування народногосподарського комплексу і об’єктів соціальної сфери, постійній роботі з наповнення бюджету, забезпечується стабільна суспільно-політична ситуація в районі.
Проблемними залишаються питання, пов’язані із завершенням будівництва газовідводу до райцентру, очисних споруд ЦРЛ та придбанням обладнання для хірургічного відділку райлікарні, створенням нових робочих місць тощо.
Значна увага надається заходам щодо легалізації заробітної плати та приведення її до середньомісячного рівня на всіх підприємствах. Скажімо, торік вона складала близько 1600 грн. Задля підвищення доходів населення і в поточному році, зокрема податківцями, здійснюються подальші кроки щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення.
Роздільнянський район
На відродження Палацу культури
Понад десять років у районному Палаці культури не звучить пісня. Через аварійність великої концертної зали його було закрито. Грошей на ремонт не віднаходилося. Усі святкові заходи провадилися або у фойє, або на вулиці, виключаючи можливості запрошення відомих творчих колективів.
Нещодавно Роздільну з робочим візитом відвідав губернатор області Едуард Матвійчук. З його виступу працівники культури та самодіяльні артисти довідалися, що на ремонт РБК із обласного бюджету виділено півтора мільйона гривень. Ця новина потішила людей, вселила надію, що через певний час зазвучить пісня зі сцени Палацу культури, тішачи слухачів.
Фрунзівський район
Об’єкт пильної уваги
Об’єктом пильної уваги керівників району стала ситуація з дітьми, які живуть в неблагополучних сім’ях. З таких родин постійно вилучають малечу. На сьогодні притулок тимчасового перебування діточок заповнений.
У зв’язку з цим створено комісію під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Раїси Мятиги, до складу якої увійшли представники відповідних служб щодо роботи з неблагополучними сім’ями, правоохоронних органів та районної газети. Комісія провадить ретельне обстеження умов проживання, виховання та навчання дітей, застосовуючи заходи впливу на горе-батьків з тим, щоб примусити їх виконувати свої головні обов’язки.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Кітік, Є. Низов, Т. Гурічева, Л. Півторак, Ю. Федорчук, О. Харченко
Заслужена відзнака
Ім’я Ольги Хіль відоме читачам «Одеських вістей» вже не один рік, бо вона є активною дописувачкою нашого видання. Ольга Володимирівна у своїх матеріалах порушує актуальні теми, а ще вона вміє з особливою душевністю розповідати про людей свого краю. Тож публікації за її підписом не залишають байдужими читачів.
Працює Ольга Хіль у Савранській районній газеті «Сільські новини» вже сьомий рік. За цей період зарекомендувала себе людиною, небайдужою до всього, що відбувається довкола. Її визнано переможницею обласного конкурсу «Жінка року» в номінації «Засоби масової інформації». З лауреатством привітав Ольгу голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук (на знімку).
Лариса Півторак, власкор «Одеських вістей»
…Ще й ділова
Лише рік працює на посаді голови Ширяївської РДА Наталія Вікторівна Куртогуз, та встигла довести мешканцям району, що вболіває за кожне село, дбає, аби підвищувався рівень життя всіх верств населення. Регулярно проводить виїзні прийоми, зустрічі із жителями глибинки, вивчає проблеми і намагається їх якнайшвидше вирішувати. Тому, коли в районі дізнались, що Наталія Вікторівна стала переможницею обласного конкурсу «Жінка року» в номінації «Державне управління», не здивувались, а тільки пораділи за свого керівника.
– Цілком справедливо, – говорять її колеги, – людяна, розумна, ділова.
Лариса АЛЕКСЄЄВА, Ширяївський район
Об’їхати закон… на автобусі
Завдяки спритній махінації чотири прибуткові автобусні маршрути спливли в руки депутата Одеської міськради.
Як з’ясували оперативники СБУ, передання йому права на володіння пасажирським транспортом, що обслуговує в Одесі ці міські лінії, відбулося всупереч закону. Депутат одержав маршрути без проведення обов’язкового в таких випадках конкурсу. Об’їхати закон удалося завдяки афері, проведеній посадовцями Департаменту транспортного комплексу та зв’язку Одеської міськради. Формальною підставою для перерозподілу маршрутів було висунуто висмоктані з пальця порушення з боку колишнього перевізника.
З’ясувалося також, що махінатори організували перевірку, під виглядом якої внесли в акти інформацію про незадовільний технічний стан автобусів і про невідповідність пакету дозвільних документів установленим вимогам. Дані виявилися завідомо неправильними. Процес фальсифікації довершила підробка підписів матеріально відповідальних осіб Департаменту.
Тим часом маршрути, що сполучають житломасив ім. Таїрова із центральною частиною міста та пролягають по найжвавіших вулицях, могли б дати депутатові змогу чимало заробити на перевезенні численних пасажирів. Проте радість від нечесної наживи потьмарила кримінальна справа, порушена органами міліції за матеріалами СБУ.
Наразі слідство встановлює й інших осіб, причетних до цієї транспортної колізії.
Владлен КАРБАЧОВ
Урядова телефонна «гаряча лінія»
0-800-507-309
Урядова «гаряча лінія» 0-800-507-309 – телефонний центр спілкування уряду з громадянами. До нас звертаються із запитаннями, проблемами, які турбують людей у повсякденному житті і потребують реагування органів виконавчої влади.
Всі дзвінки від громадян приймають фахівці Урядового контактного центру та невідкладно надсилають на опрацювання відповідним органам виконавчої влади, які розглядають звернення та надають письмові відповіді заявникам.
«Гаряча лінія» працює з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 21.00, в суботу з 8.00 до 19.00, неділя та святкові дні – вихідні.
Дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України – безкоштовні, дзвінки з мобільних телефонів абоненти оплачують відповідно до тарифів оператора мобільного зв’язку.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |