ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
19.03.2011 / Газета: Одесские известия / № 30(4157) / Тираж: 18386

Одеса

Додатковий вагонопотік до Євро-2012

Готуючись до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, Одеська залізниця планує забезпечити курсування додаткового вагонопотоку.

Про це йшлося на засіданні техніко-економічної ради магістралі. Передбачається також виконання значного обсягу будівельно-ремонтних робіт з метою підвищення швидкості руху поїздів – до 160 км/год. У зв’язку зі створенням єдиного транспортного пасажирського коридора Львів – Київ – Харків – Донецьк відбудуться змі­ни маршрутів та умов пропуску пасажирських і вантажних поїздів.

Всього на Одеську залізницю буде перенаправлено 11 пар вантажних та 7,5 пар пасажирських поїздів (1 па­сажирський поїзд курсує тільки в парному напрямку). Перенаправлення поїздів відбудеться на дільницях Гребінка – Т. Шевченка, Бурти – Користівка, Користівка – П’ятихатки, Т. Шевченка – Миронівка.

Для безперешкодного пропуску додаткових вагонів працівники служби колійного господарства модернізують 73,2 км колії, капітально відремонтують 2,5 км, замінять 19 комплектів стрілочних переведень новими на залізобетонних брусках та відремонтують 3 комплекти. Фахівці служби локомотивного господарства залізниці підготують не менше 117 електровозів у робочому парку станції Знам’янка.

Новий керівник федерації

Звітно-виборна конференція Одеської обласної федерації вітрильного спорту збіглася з 15-річчям з часу її створення.

Сьогодні федерація нараховує у своїх лавах близько 600 яхт­сменів, які мають у розпорядженні понад п’ятдесят суден різного класу. Усі ці роки провадилася цілеспрямована робота з організації всеукраїнських та міжнародних вітрильних змагань, у яких, крім вітчизняних, брали участь екіпажі, що представляли Росію, Велику Британію, США, Молдову. Традиційними, наприклад, стали регати «Кубок портів Чорного моря», крейсерських яхт, «Кубок Одеської області» та інші.

Цього року однією з головних подій спортивного календаря стануть перегони, присвячені пам’яті академіка Юрія Воробйова, який беззмінно очолював федерацію протягом десяти останніх років.

На звітно-виборній конференції новим президентом обласної федерації вітрильного спорту обрано першого заступника голови Одеської облради Миколу Тіндюка, віце-президентом переобрано яхтового капітана, майстра спорту СРСР та України Сергія Черв’якова. До складу президії увійшли яхтові капітани Ю. Казаков, Ю. Кисельов, М.Гонопольський, С. Грозь, С. Баскаков.

Очікують на перших туристів

На поточний рік до Одеського порту заявлено суднозаходи німецької круїзної компанії «AIDA Cruises». Про це «ОВ» повідомив начальник морського вокзалу Микола Маковецький.

В Одесі свого часу відбулася робоча зустріч представників адміністрації порту з менеджером щодо планування маршрутів компанії Кай-Уве Мароссом, у результаті якої були підтверджені заходи лайнерів «AIDA Cruises» у 2011-2012 роках в межах нової для Чорноморського регіону круїзної лінії.

– Чотири суднозаходи планується цього року, а на наступний рік уже заявлено шість. Ця фірма працює не тільки з літніми пасажирами, але й з пасажирами середнього віку – від 40 років. У фірми неординарні екскурсійні програми, і ми досить успішно співпрацюємо із цими партнерами. Додам, що два роки тому судна компанії вже заходили до Одеси, – підкреслив Микола Маковецький.

Чари форм і барв

Учора у музеї особистих колекцій імені О. Блещунова відкрилася фотовиставка «Калейдоскоп», присвячена пам’яті Віталія Афанасопула.

Вона поєднує понад сорок найкращих робіт трьох одеських майстрів жанру: Віталія Афанасопула, Ангеліни Тарасенко та Сергія Гуменюка. Це – фотопейзажі, портрети, натюрморти і просто сюжетні фрагменти нашого багатоликого, різнохарактерного буття.

Як відзначає Ангеліна Тарасенко, дивитися, спостерігати, помічати – це якості, без яких фотохудожникові ніяк не обійтися. Не менш важливо з побаченої мозаїки створювати образи, вибираючи певні ракурси, комбінації гри світла й тіні, відкриваючи для глядача чари форм і барв.

Іллічівськ

Кава по-українському

У місті почав працювати новий завод з виробництва української кави.

Загальні інвестиції до проекту склали 120 мільйонів гривень. Максимальна потужність підприємства – до 2 тисяч тонн кави на рік. Випущено пробну партію продукту в обсязі 20 тонн. Орієнтовна ціна за 100 грамів іллічівського напою – від 16 до 20 гривень.

Саратський район

Для майбутнього врожаю

Весна для трудівників сільгосп­підприємств району почалася в період «лютневих вікон». Уже тоді в багатьох СВК та фермер­ських господарствах було виконано агротехнічні заходи, від яких залежить майбутній урожай.

На сьогодні підживлення озимих проведено в СВК «Дружба», «Сергіївка», КФК «Балкани» та інших господарствах. Усього в ра­йоні заготовлено понад 6,5 тис. тонн мінеральних добрив. Їх закупівля триває й досі.

Щоб уникнути втрат через мишовидних гризунів, здійснюється хімічне протруєння посівів. У деяких господарствах уже вдруге. Наприклад, у СВК «Рассвет», «Родина», «Прогрес», «Дружба», «Сергіївка», імені Кірова, ТОВ «Успенівське».

Болград

Буде житло для сиріт

На сесії районної ради розглянуто питання соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки.

За інформацією начальника служби у справах дітей Валентина Сарсакова, питання захисту житлових прав сиріт поки що залишається гострим у зв’язку з відсутністю фонду соціального житла в районі. Однак ця проблема перебуває на контролі міської та районної влади: підготовлено проектно-кошторисну документацію на переустаткування під квартири для цієї категорії дітей вільного корпусу Болградської загальноосвітньої школи № 3. Рішенням сесії Одеської обласної ради з обласного бюджету розвитку на реконструкцію цього приміщення виділено понад мільйон гривень – уже цього року квартири одержать діти-сироти та діти, позбавлені батьківської опіки.

Овідіопольський район

Маючи чіткі установки

Згідно з моніторингом Головного управління економіки ОДА за результатами діяльності ра­йонних державних адміністрацій за минулий рік, овідіопольці увійшли до п’ятірки лідерів.

Підрахунки провадилися за 52 показниками. Високе місце району стало можливим завдяки чітко визначеним завданням у сферах інвестицій, ринку праці, промисловості, сільського господарства, будівництва й підприємництва.

Красноокнянський район

Навчитися заробляти гроші

Наповнення районного та місцевих бюджетів, легалізація робочих місць, приведення заробітної плати до середньообласного рівня були і залишаються пріоритетними завданнями обох гілок влади.

За словами голови райдержадміністрації Миколи Лемищука, зміни в бюджетному законодавстві та прийняття місцевих бюджетів на новій правовій основі спрямовані на те, щоб задіяти всі можливості та ресурси і нарешті навчитися заробляти кошти самотужки. А основний ресурс тут – земля.

Затвердження ж районних програм «Тваринництво – 2011 – 2015 роки» та «Зерно – 2011 – 2015 роки», безперечно, призведе до збільшення поголів’я худоби та валових зборів зерна.

Савранський район

У аграріїв до школи посилена увага

Адміністрація ТОВ імені Кірова клопочеться не лише виробничими справами. Керівництву господарства не байдуже, якою дорогою їздять сільчани, за якими партами сидять учні.

До потреб місцевої школи взагалі ставляться з особливою увагою. За останні роки господарство подарувало школі меблеву стінку в кабінет української мови та літератури, нові сучасні парти, чимало різного обладнання, при потребі підсобляє з ремонтом. А ось зовсім нещодавно в усіх десятьох кабінетах працівники господарства встановили сучасні навчальні аудиторські дошки, їх теж придбано за кошти товариства. Втішені і вчителі й учні. Адже подібні дошки є навіть не в усіх міських школах.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. КІТІК, Є. НИЗОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, Т. МИХАЙЛОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. ПІВТОРАК

Запрацювала «Єдина приймальня»

В межах угоди між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку триває реалізація проекту «Підвищення ефективності управління реформою соціального захисту в Україні». Він спрямований на ефективне подавання соціальної допомоги людям, які її потребують, шляхом впровадження в місцевих органах праці та соціального захисту населення єдиної, спрощеної технології прийому громадян. Для облаштування та забезпечення роботи «Єдиної приймальні» у Любашівці на реконструкцію приміщення свого часу надійшло понад 300 тисяч гривень. І ось роботи завершено.

На урочистостях з нагоди відкриття дбайливо реконструйованої будівлі начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяна Зелінська наголосила, що відтепер понад п’ять тисяч сімей та ряд пільговиків, котрі отримують різні види державної допомоги і субсидії на житлово-комунальні послуги, отримуватимуть повний комплект якісних послуг з максимальною зручністю та мінімальними затратами, а спеціалісти працюватимуть у належних умовах ефективніше.

Голова райдержадміністрації Олексій Вовк у своєму виступі відзначив, що вирішення соціальних проблем – головне завдання нинішнього уряду. Місцева влада бере на себе зобов’язання надалі допомагати цій установі, щоб вона була забезпечена всім необхідним. Долучилися до привітань голова райради Євдокія Байдиш і Любашівський селищний голова Геннадій Павлов. А обіцянку останнього встелити тротуарною плиткою доріжку, що веде до оновленої будівлі, співробітники установи та гості зустріли бурхливими оплесками.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Працюючи швидко та без метушні

Котовськ – станція вузлова. Вдень і вночі через неї в різні напрямки України, близького і далекого зарубіжжя проходять десятки вантажних і пасажирських поїздів. Про те, що цим видом транспорту користуються люди з різним здоров’ям, усім відомо.

…Жінка, що страждає на гі­пертонію, очікувала прибуття електрички з Балти. Відчула себе погано. Із собою в неї не виявилося ліків, та й тиск потрібно було виміряти. Паса­жири, що сиділи поруч, помітили її стан і порекомендували звернутися до медпункту, розташованого у приміщенні вокзалу.

Фельдшер Юрій Матвєєв одразу виміряв тиск, запитав про медичні препарати, що їх вживає пацієнтка, зробив укол. І тільки після того, як тиск став нормалізуватися, відпустив її з медпункту. Досвід роботи в цій сфері у фельдшера вже чималий. Він вміє швидко визначити стан хворого. Після закінчення Котовського медичного училища тривалий час працював в амбулаторії села Станіславки, звідки сам родом. На станції трудиться понад три роки.

– Випадки звертання пасажирів по медичну допомогу особливо частішають при зміні погоди. Доводиться подавати долікарську допомогу людям із хронічними захворюваннями, серцевою недостатністю. Бувають звертання з переломами, травмами, ударами. Наше завдання – швидко та якісно подати допомогу, добре що препаратами першої необхідності медпункт забезпечений цілком, – говорить Юрій Анатолійович.

Анна СТЕПАНОВА

Гуляли подоляни

На Масницю центральна площа Балти перетворилася на суцільний концертний майданчик. Пісні, розваги, конкурси проходили у веселій атмосфері, яка зігрівала серця присутніх, незважаючи на мороз, яким наостанок «частувала» зима.

Усі пригощалися млинцями, варениками та гарячим чаєм, приготовленими з любов’ю та щирістю працівниками сільських закладів культури та сільрад.

Веселили глядачів учасники народного козацького хору «Будьмо», творчі колективи Центру позашкільної дитячої творчості та районного Будинку культури.

В рамках свята відбувся вибірковий тур «Караоке на майдані», і його переможниця Олена Білоус з Чернечого демонструвала потім свої вокальні здібності в Одесі.

Наш кор., м. Балта

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту