![]() |
|
![]() |
![]() |
«Найдовшим днем» військові історики часто називають 6 червня 1944 року – день висадки союзних військ в окупованій німцями Нормандії, що поклав початок остаточному розгрому вермахту і поразці нацистської Німеччини. Для уряду Миколи Азарова, який відсвяткував 11 березня першу річницю на посаді Прем’єра, минулі 365 днів стали і довгими, і непростими.
Мабуть, головний підсумок першого року Прем’єра – нездатність опозиції відправити Кабінет Міністрів у відставку. Про це (як і звільнення самого Миколи Азарова) говорили із завидною регулярністю протягом року, але скорочення чисельності уряду відбулося у межах реформи влади, а позиції Прем’єра залишаються непохитними. Ініціативи Кабміну користуються підтримкою парламенту, і вперше за багато років уряд і Глава держави фактично діють єдиною командою. Сьогодні пріоритетним напрямом у роботі влади є, за твердженням Миколи Азарова, наведення ладу у питанні ціноутворення щодо вартості продуктів і житлово-комунальних послуг.
Під час прес-конференції, присвяченій річниці формування уряду і затвердження Миколи Азарова Прем’єр-міністром, він запевнив, що Україну більше не очікує повторення «гречаного колапсу». Стабільною буде ситуація і з іншими продуктами харчування. Треба сказати, що уряд Азарова зумів вирівняти ситуацію досить швидко: прийнявши країну з показниками спаду ВВП за підсумками 2009 року -20%, у 2010-му Кабмін зумів домогтися зростання ВВП на 4,2%. Безперечно, ця цифра була б вищою, якби нашій країні не доводилося при цьому розплачуватися за невигідними позиками минулих років. Тільки цього року Україні потрібно виплатити своїм кредиторам 80 мільярдів гривень. Ця астрономічна сума могла б живильним дощем пролитися на різні галузі економіки. Але реноме стабільного і передбачуваного партнера коштує дорожче.
Азаров не стомлюється дивуватися «чудовим газовим угодам», підписаним у січні 2009 року Юлією Тимошенко та Володимиром Путіним. Ці домовленості, як відомо, фактично закабалили Україну у частині постачань газу. Протягом року спроби Азарова та його команди домогтися перегляду ціни на газ натрапляли на стіну нерозуміння російського керівництва. Але Микола Янович, який визнав, що без 100-доларової знижки на газ Україна вже була б банкрутом, сповнений рішучості домогтися таки перегляду формули ціни «блакитного золота». Поки ж що уряду вдалося досягти стрімкого зростання товарообігу з Росією, який от-от вийде на докризовий рівень.
Підкресливши, що Україні не загрожує дефолт, Азаров запевнив, що ситуація в країні залишатиметься стабільною, і вже у 2012 році українці відчують перші результати позитивних перетворень, запланованих владою. Прем’єр висловив готовність піти у відставку, якщо йому не вдасться домогтися економічного зростання. Відверто кажучи, такі заяви не часто звучать з уст представників влади.
Мабуть, слід нагадати, що Кабінету Міністрів вдалося ліквідувати значне відставання у темпах підготовки до проведення Євро-2012. Якщо кілька років тому УЄФА був готовий забрати в України право на проведення чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, то сьогодні футбольні чиновники задоволені темпами і якістю підготовки до форуму любителів шкіряного м’яча. Азаров запевнив, що підготовчі роботи до Євро-2012 завершаться за кілька місяців до старту чемпіонату.
Український уряд та його Прем’єр прожили насичений подіями рік, у якому вистачало і успіхів, і невдач. Мабуть, головний підсумок – влада консолідована і віддає перевагу справам, а не словам. Це означає, що всі ми можемо розраховувати на підвищення добробуту і стабільність поступального розвитку країни.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |