![]() |
|
![]() |
![]() |
Відбулося розширене засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації на якому розглядалися питання про підсумки роботи органів праці та соціального захисту населення області за 2010 рік та пріоритетні завдання на рік нинішній.
У роботі колегії взяли участь заступник міністра праці та соціальної політики України Ігор Лушніков та перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Наталія Чегодар, керівники районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення, представники відомств, громадських організацій.
Доповідачі з основного питання відзначили, що стабілізація у провідних сферах суспільного життя, помітне економічне зростання дали можливість забезпечити відповідний рівень соціального захисту громадян області.
Упродовж 2010 року номінальна заробітна плата зросла на 14,5 відсотка і становила 2046,0 грн на місяць.
В області скоротилося безробіття, зросли показники охоплення незайнятого населення активними заходами сприяння зайнятості (працевлаштування, професійне навчання, перекваліфікація, підвищення кваліфікації тощо). Зменшилась кількість працюючих у режимі неповного робочого дня. Минулоріч створено нові робочі місця для понад 37 тисяч громадян.
Близько 166 сімей з дітьми своєчасно і в належному обсязі одержували соціальну грошову допомогу згідно з чинним законодавством. 11,4 млн грн склали грошові виплати на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, батькам-вихователям, прийомним батькам.
Щорічно в обласному бюджеті плануються кошти на надання грошової допомоги малозабезпеченим громадянам, ветеранам війни на випадок складних життєвих обставин, які спіткали їх.
Відповідно до регіональної програми «Милосердя в дії» за рахунок місцевих бюджетів та благодійних внесків у минулому році надано грошову та натуральну допомогу понад 70 тисячам громадян. Під постійним контролем знаходиться питання надання пільг та їх фінансування громадянам, які їх одержують у відповідності до чинного законодавства.
До Єдиного державного реєстру внесено 561817 осіб, яким надаються пільги. Однак ні підвищення рівня зарплати, ні зменшення безробіття, ні соціальні виплати та пільги не змогли істотно вплинути на поліпшення соціального «здоров’я» суспільства. Життя складне. Воно постійно змінюється, змінюється і потреби громадян.
Тому Президент України, Кабінет Міністрів України сьогодні розпочали широкомасштабну роботу по впровадженню низки реформ, зокрема пенсійної реформи. Про пенсійну реформу говорили у своїх виступах заступник Міністра праці та соціальної політики України І. Лушніков та керівники управлінь з багатьох районів області.
Перший заступник голови облдержадміністрації Н. Чегодар наголошувала на ретельному виконанні доручень Президента України щодо соціального захисту громадян, чинного законодавства, розпорядчих документів Кабінету Міністрів, облдержадміністрації.
У заключному слові начальник Головного управління праці та соціального захисту населення РДА Ірина Маркевич, підсумовуючи обговорення, зокрема, сказала:
– Ми аналізуємо нашу діяльність за минулий рік на певному етапі великої і довготривалої роботи. Головне – ми змогли мінімізувати вплив кризових соціально-економічних явищ і створити умови для подальшої продуктивної роботи. Чогось не встигли зробити за умови об’єктивних і суб’єктивних причин. Мали місце і прикрі помилки та прорахунки. Однак вони не мали системного характеру.
Колегія ухвалила низку заходів, спрямованих на подальше удосконалення роботи установ праці та соціального захисту населення області у 2011 році.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |