ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Спільна мета — гідне життя громадян
19.03.2011 / Газета: Південна зоря / № 20(9677) / Тираж: 4015

Голову Біляївської районної ради Семенова Олександра Федоровича добре знають і поважають. У нього за плечима — багатий досвід роботи в органах виконавчої влади на посаді першого заступника голови районної державної адміністрації. Чотири місяці тому депутати районної ради шостого скликання вже втретє обрали його головою. Беззаперечний авторитет, сформований роками кропіткої роботи з людьми і для людей, зміцнив позиції усієї команди, до якої входять голови місцевих рад, депутати районної ради та її виконавчий апарат.

- Шановний Олександре Федоровичу, Ви отримали високу довіру депутатів районної ради, переважна більшість яких, не зважаючи на політичне представництво, бачать Вас не лише лідером районної організації Партії регіонів, а й лідером Біляї-вського району. Ваші думки з цього приводу?

- На мою думку, це відповідна оцінка тих результатів, які сумісно були досягнуті депутатським корпусом V скликання, який працював у 2006-2010 роках. Конкретна реалізація у кожному населеному пункті того, про що йшла мова в передвиборчих обіцянках, принесла свої результати. І, як підсумок запланованого, — побудовані газопроводи, освітлені вулиці, введені в експлуатацію дитячі садки, заклади охорони здоров'я, культури, спорту і багато іншого.

- За попередні дві каденції депутатського корпусу, який Ви очолювали, набуто неабиякий досвід роботи. Чого варто уникати, щоб органи місцевого самоврядування працювали продуктивніше?

- Відповідь на поставлене питання стосується кожного жителя нашого району, який досягнув вісімнадцятилітнього віку і має право на вибір. Ми всі маємо добре усвідомити, що здійснення зовнішнього впливу на народне волевиявлення призводить до негативних наслідків. І від цих недоліків, на жаль, страждають громади, бо за таким «вибором» стоять інертність, низький професіоналізм, байдужість. Гадаю, що продуктивна робота прямо пропорційно залежить від рівня відповідальності керівника місцевого самоврядування перед громадою за надану довіру.

- П'ятдесят п'ять мандатів із восьмидесяти восьми — це переконлива більшість, яку має Партія регіонів у районній раді. Як плануєте будувати стосунки із тими, хто в меншості?

- П'ятдесят п'ять мандатів — це, перш за все, велика відповідальність. Кроки, дії і рішення ради мають бути такими, щоб виправдати надії і сподівання жителів району. Аналізуючи роботу у попередні роки, ми можемо із впевненістю сказати, що у нас це непогано виходило. Ми намагалися не залишати поза увагою жоден населений пункт, сприяти ефективному розвитку всіх сфер життєдіяльності району, піклуючись про його соціально-економічне зростання. Впевнений, що такі орієнтири триматимемо й далі.

Про взаємовідносини з тими, хто у меншості, є однозначна відповідь, яку чітко сформульовано у статті другій Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»: «...Депутат місцевої ради — представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу». Тому я б сказав коротко: «Становитесь в строй — места в шеренге хватит всем».

— А яких загальних тенденцій слід дотримуватись всім депутатам, не залежно від політичних прапорів?

— Досвідом доведено, що узгоджена робота фракції у районній, обласній, Верховній радах дасть можливість забезпечити заплановані дії на 2010-2015 роки. Консолідація всіх сил на вирішення проблем у державі, в регіоні, безперечно, буде мати позитивні результати для населення, яке часто не знає, кому ж довіряти. Сьогодні Партія регіонів, отримавши перемогу на виборах всіх рівнів, несе велику відповідальність за долю країни. На цьому неодноразово наголошував Президент, це мають добре усвідомити депутати всіх рівнів.

Якщо говорити про загальні тенденції, то вони знову ж таки чітко прописані в названому Законі, а саме в статті 18: «Депутат місцевої ради зобов'язаний брати участь у роботі ради, постійних комісіях та інших її органах, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень».

- Що, на Вашу думку, слід кардинально змінити у стосунках районних і місцевих рад?

- На це питання неможливо дати однозначну відповідь. Сьогодні необхідно визнати за місцевими радами право самостійно визначати систему, структуру власних виконавчих органів, чисельність апарату, об'єми видатків на їх отримання в межах коштів місцевого бюджету. Забезпечити виконання того, що відображено в діючому законодавстві, не обмежувати, а розширювати права місцевого самоврядування по всіх питаннях, включаючи і земельні відносини.

- Збільшився кількісний склад районної ради, зросло число постійно діючих комісій. Як це впливає на ефективність роботи?

- Відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування» «Постійні комісії, ради є органами, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради...». Біляївська районна рада VI скликання представлена 14 постійними комісіями. Відзначу, що депутати виконують свої функції на громадських засадах. Думаю, що показником, який характеризує ефективність роботи постійних комісій, є кількість виконаних рішень, прийнятих радою. Оскільки районна рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст у межах повноважень, визначених Конституцією України, нами зроблена спроба максимально охопити увагою всі сфери діяльності на території району. В основному робота ведеться в постійних комісіях районної ради, де депутати мають змогу детально вивчити проблеми, залучивши до їх розгляду відповідних фахівців та підготувати проекти рішень питань, що виносяться на розгляд сесії.

Як правило, проблемні питання в районній раді вирішуються колегіально, що, звичайно, сприяє ефективній роботі всього депутатського корпусу.

- У Одеській обласній раді наш район представляють депутати Зубрицька С.П., Зінченко М.А., Вовченко О. В., Чудновець М.Г. — люди авторитетні, відповідальні, відомі у районі своєю роботою. Як будемо співпрацювати?

- Я цей список хочу продовжити. Крім названих вами, наш район представляють на рівні області Крижанівська Д.Л., Єпур Г.В., Атаманюк М.В. У районній раді склалась гарна практика конструктивної роботи з депутатами вищих рівнів. І це дає свої позитивні результати. Ми завжди мали, і впевнений, що будемо мати в подальшому всебічну підтримку наших колег — депутатів обласної ради. Кожен з них — патріот нашого району, знає його проблеми. До того ж, нас об'єднує спільна мета — будувати нову країну, з гідним життям громадян.

Автор: Розмову вела Олександра КОРЧИНСЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту