ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
22.03.2011 / Газета: Одесские известия / № 31(4158) / Тираж: 18386

Вшановували комунальників

Щороку третьої неділі березня в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. Напередодні цього професійного свята в Одеському театрі музичної комедії пройшло вшановування людей, чия робота тісно пов’язана зі створенням комфортних умов для проживання в наших будинках та населених пунктах, роботою електротранспорту, забезпеченням життєдіяльності підприємств, лікарень, шкіл та інших соціальних об’єктів.

Сьогодні в Одеській області діє близько 200 підприємств житлово-комунального господарства, на яких працюють понад 20 тисяч чоловік. Експлуатується 6,2 млн кв. м житла, а річний обсяг послуг, надаваних у цій сфері, становить понад 919,7 млн гривень.

На підприємствах житлово-ко­мунального сервісу лише в самій Одесі працюють понад 5 тисяч чо­ловік, які обслуговують понад 6358 багатоквартирних будинків.

Із професійним святом привітав працівників ЖКГ перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк:

– У цій залі зібралося досить багато представників галузі. А скільки людей ще працює сьогодні на місцях – забезпечує діяльність усіх життєво необхідних систем! Справді, наше місто та наша область – кращі в Україні. У цьому переконуєшся, коли буваєш в інших регіонах нашої держави. Тоді розумієш, що в умовах кризи, необлаштованості, в умовах проблем з енергоносіями ваша шляхетна праця тим більше цінна і дуже потрібна нашим людям. Тому що житлово-комунальне господарство, напевно, одна з головних галузей, з якою люди безпосередньо зустрічаються щодня й щохвилини. Я від імені голови обласної ради Миколи Володимировича Пундика та усього депутатського корпусу бажаю вам щастя, здоров’я, добробуту та задоволення від вашої праці!

Після цього Микола Тіндюк також вручив кращим представникам галузі традиційні нагороди обласної ради: Почесні грамоти та цінні подарунки – годинники.

П’ята «Година Землі»

У наступну суботу, о 20 годині 30 хвилин, в Україні почнеться міжнародна акція «Година Землі», організована Всесвітнім фондом природи.

Люди планети вже вп’яте вимк­нуть світло на одну годину, щоб продемонструвати необхідність об’єднаних дій для боротьби зі зміною клімату. Україна долучається до «Години Землі» третій рік поспіль, активно підтримуючи всесвітній рух та прагнення до сталого майбутнього.

Миколаївський район

На старті

За інформацією заступника начальника управління агропромислового розвитку райдерж­адміністрації Надії Колібаби, проведення весняно-польових робіт у районі забезпечують близько 250 тракторів, 500 одиниць ґрунтообробної і посівної техніки – сівалок, культиваторів, плугів.

На 80 відсотків відремонтовано наявний комбайновий парк. Серед перших вивели агрегати на поля механізатори СТОВ «Інтер-Агро», «Надія України», «Олексіївське». Забезпеченість паливно-мастильними матеріалами господарств всіх форм власності складає: дизпалива – тисяча тонн; бензину – 120 тонн з врахуванням перехідних залишків 2010 року. Заготовлено понад дві тисячі тонн власного насіння ярих культур, половину якого вже перевірила насіннєва інспекція і визнала кондиційним. Разом з тим, фермери закуповують посівний матеріал продуктивних елітних сортів високої репродукції.

Білгород-Дністровський район

Село потребує підтримки

Про початок весняно-польових робіт та великий блок питань, пов’язаний із цим, йшлося на районній нараді «Ефективне та раціональне використання землі» під керівництвом голови РДА Василя Чорнолуцького.

Зокрема, говорилося про реформування земельних відносин, економічний потенціал сільгоспвиробництва в умовах впровадження ринку землі, удосконалення законодавчої бази.

Василь Чорнолуцький відзначив, що необхідно зробити усе можливе для підтримання сільського господарства. Наприклад, за рахунок надання кредитів, як якісно нового рівня фінансової допомоги.

Сарата

…А в нас на воду не вистачає

На стабілізацію водопостачання селища спрямовано значні кошти. Однак проблем не розв’язано.

Майже половину суми, виділеної з облбюджету, – близько півмільйона гривень, – повністю освоєно. У зв’язку із проведеним ремонтом та очищенням артезіанських свердловин обсяги води збільшено у 3 із лишком рази. Однак тиск у водогінних мережах селища, що зріс, став причиною частих поривів. Через це жителі нерідко знову залишаються без води.

Керівництво селища й надалі розраховує на обласну допомогу. Крім 914 тисяч гривень, виділених для усунення аварійної ситуації, потрібні гроші для прокладання 5 кілометрів водогону та капремонту трьох свердловин.

Роздільна

Комісія розбереться

17 питань розглянуто на черговій сесії районної ради.

Відкориговано бюджет, до якого внесено доповнення. Розв’язання знайшли проблеми, які стосуються власності територіальних громад. Створено комісію з вивчення діяльності КП «Лиманське» (колишнього військового аеродрому) з метою її поліпшення.

Овідіопольський район

Національний парк занапащають очисні споруди

У розширеному засіданні на тему «Екобезпека в Ни­жньо­дністровському національному природному парку, її стан та перспективи вирішення» взяли участь голова РДА Михайло Жидков та голова райради Владислав Плешивцев.

Учасники розглянули проблемні питання негативного впливу Теплодарських очисних споруд на сьогоднішній стан цієї екосистеми. Про біди парку розповів відеоролик, знятий місцевим телеканалом «ОВІС-ТРМ».

Після інформації обласних та районних служб про можливості поліпшення роботи очисних споруд Теплодарській міськраді рекомендовано предметніше та цілеспрямованіше діяти в даному питанні. Крім того, необхідно всерйоз зайнятися будівництвом локальних очисних споруд на хімічному виробництві міста.

Відтепер введено обов’язковий щомісячний контроль стічних вод до та після очищення за хімічними та бактеріологічними показниками. Через засоби масової інформації громадськість буде поінформовано про екологічний стан у зоні національного природного парку.

Для завершення реконструкції Теплодарських очисних споруд у цілому та забезпечення екобезпеки в зоні Нижньодністровського НПП ухвалено рішення звернутися до ОДА та облради із проханням виділити для цього кошти з фонду охорони природи.

Ширяївський район

Мар’янівці – газ, бібліотеці – комп’ютер

Ігор Учитель – шанована в районі людина. Вкотре обраний депутатом обласної ради від цього округу, він довів, що вміє дотримувати слова.

Ширяївці мали нагоду переконатись: коли Ігор Леонідович щось пообіцяв, то обов’язково виконає. Саме завдяки йому тут вже не один рік активно провадиться газифікація населених пунктів, шкіл, лікарні. Нещодавно, наприклад, він побував у Мар’янівці, де розділив радість з селянами з приводу підведення газу.

А буквально цими днями, як розповіла виконувачка обов’язків начальника відділу культури РДА Алла Кириченко, Ігор Учитель подарував працівникам та відвідувачам центральної районної бібліотеки комп’ютер.

Балта

Відродження клубу

Ветерани війни та праці міста вирішили відновити роботу клубу, який колись успішно діяв, з однойменною назвою. Тут, за невимушених обставин, за чашкою чаю, вони мали можливість разом співати, читати вірші, словом – спілкуватися та відпочивати.

Зовсім нещодавно відбулася перша зустріч знову відкритого за підтримки міської ради та РДА клубу «Ветеран» у кафе «Івушка».

Про прагнення підвищити активність людей похилого віку, подальші плани поділився своїми думками голова районної організації ветеранів Валерій Бойченко, тепло привітала присутніх заступник голови РДА Ірина Балагула.

Власною поезією потішили члени Балтського літературного об’єднання Віктор Скоков, Олексій Мельник, Михайло Гершкович.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Є. Низов, Ю. Федорчук, Т. Гурічева, В. Кітік, Л. Півторак, А. Степанова, М. Григор’єва

Зірка міста-героя повертається

В Одеській міській раді підбили підсумки першого етапу конкурсу щодо повернення «Золотої Зірки» Міста-героя до символіки Одеси.

Статус міста-героя Одеса одержала у 1965 році за видатний героїзм захисників у роки Великої Вітчизняної війни.

У 1999 році був затверджений великий герб Одеси. Однак потім він зазнав змін, неприпустимих із погляду канонів геральдики.

Відповідно до розпорядження Одеського міського голови був оголошений конкурс щодо внесення змін до офіційної символіки.

Як розповіла голова конкурсної комісії, виконувачка обов’язків заступника міського голови Світлана Фабрикант, надійшло 24 роботи. Велику зацікавленість щодо конкурсу виказали школярі, особливо одеського НВК «Гармонія».

Підбивши підсумок, конкурсна комісія добрала для фінального розгляду роботи 6 авторів, зокрема й школярки Христини Мельник. Остаточну ухвалу буде винесено після консультацій із геральдистами та розгляду питання на сесії міської ради.

Світлана МАРШИНА

Надія і опора

Ось уже два десятки років стоїть на сторожі здоров’я мешканців Малігонового ця чуйна людина і досвідчений спеціаліст. Завідувачка фельшерсько-акушерського пункту Вікторія Очереднюк свою трудову діяльність розпочала на посаді медсестри місцевої сільської дільничної лікарні, куди прибула за направленням після закінчення медичного училища. Односельці з щирою вдячністю відгукуються про її роботу. А повсякденних клопотів у медпрацівника вистачає. На підтвердження наведемо слова Малігонівського сільського голови Любові Ясніцької:

– Від нас до центральної ра­йонної лікарні далеченько. Отож, для мешканців Малігонового надійною помічницею хворих і рятувальницею від різ­них недуг є наша Вікторія Ми­ко­лаївна. Вона веде прийом па­цієнтів на місці, у приміщенні фельдшерсько-акушерського пункту, де вислуховує сільчан, дає кваліфіковані пора­ди, виконує необхідні медичні маніпуляції, які приписали лікарі. Регулярно відвідує літніх людей, яких у нас нараховується близько 100 чоловік, молодих матерів, що мають малят до року. Тут фельдшер-акушер демонструє весь свій досвід, аби попередити захворювання, допомогти в ліку­ванні, полегшити страждання старих і немічних людей. А якими очима дивляться на Очереднюк хворі! Вона для них – надія і опора.

Якось за тривожним викликом необхідно було везти вагітну жінку до районного центру. Та до пологового відділення райлікарні не встигали. Довелось Вікторії Миколаївні приймати пологи в дорозі. Тоді на світ Божий з’явився чудовий хлопчик. Багато й інших екстрених випадків було в її нелегкій роботі сільського медика.

Іван ТРЕГУБЕНКО, Ширяївський район

Відкрито магазин

В Яськах відкрито новий магазин Біляївської райспоживспілки.

Слід зазначити, що сьогодні після тимчасової кризи Яськівське споживче товариство відроджується, стаючи конкурентоспроможною ланкою торговельної мережі.

Адже кілька місяців тому тут запрацювало кафе. І от люди отримали другий подарунок від споживкооперації – промтоварний магазин.

Дорослі та діти, переступивши його поріг, відразу ж почали оглядати те, що розмістилося на прилавках. А асортимент тут такий, що кожна річ може бути корисною в домі. Простирадла, постільна білизна, рушники, посуд та багато іншого.

Окрім побутових речей, щодня продається свіжа випічка, яку завозить Біляївський хлібокомбінат: смачний хліб за домашніми рецептами, булочки, вертути.

За минулий рік товарообіг Біляївської райспоживспілки зріс на 12%. Впевнено і стабільно споживча кооперація району виходить на високий рівень обслуговування покупців, повертаючи собі колишню славу.

Кіма ДЕРКАЧ, Біляївський район

Автор: В. Козюра, Є. Низов, Ю. Федорчук, Т. Гурічева, В. Кітік, Л. Півторак, А. Степанова, М. Григор’єва


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту