![]() |
|
![]() |
![]() |
Член президії Одеської обласної ради, керівник фракції Народної партії України Анатолій Мирошніков ініціював засідання круглого столу, у якому взяли участь Герой України, директорка ТОВ «Агрофірма «Маяк» Березівського району Зінаїда Гришко, комерційний директор арцизького ТОВ «Молокозавод» Володимир Шершньов, проректор Одеського державного аграрного університету Володимир Герасименко.
Як повідомив А. Мирошніков, днями відбудуться парламентські слухання з питань земельної реформи, подальшого розвитку сільського господарства країни. Послухати є що.
У скрутному стані опинилося тваринництво України. З року в рік зменшується поголів’я великої рогатої худоби, особливо корів.
Цього року передбачається виділення коштів на закупівлю корів у населення. Але, по-перше, потрібної кількості не набирається, а по-друге, поголів’я давно втратило свою високу продуктивність.
Цю картину детальніше обрисувала у своєму виступі З. Гришко. Вона ще раз підкреслила, що тваринництву в області приділяється недостатньо уваги:
– Кажуть, сьогодні ринок так влаштований, що вигідно вирощувати озиму пшеницю, ріпак і соняшник. А тваринництво – це величезні витрати та малі доходи.
Але так можуть міркувати лише ті, хто не думає працювати на землі багато років, збільшувати родючість наших чорноземів, які живуть «на останньому подиху». А відсутність сівозмін, захоплення монокультурами – цю ситуацію лише ускладнює.
І ще скажу, що самими мінеральними добривами становище на полях не виправити. Тим більше, коли й вони через високу ціну стали для багатьох практично недоступними.
Ось ми минулого року внесли на одне поле по сто тонн гною, на кожен зі 180 гектарів. Тепер воно забезпечене необхідним підживленням на багато років.
Я вже неодноразово говорила, що тваринництво дає змогу вирішувати й багато соціальних проблем, забезпечуючи постійною роботою сільське населення. А молоком за низькими цінами забезпечуємо дитячі садки, школи, людей похилого віку.
Звичайно, тваринництво потребує більшої уваги, ніж вирощування зернових і технічних культур. Але й тут, за належної організації роботи, можна розраховувати на солідну рентабельність.
Минулого року ми провели цілковиту реконструкцію ферм. Тепер і в нас молоко доставляється по молокопроводу. Воно відповідає високим якісним показникам, які висуває до нас відома фірма з Миколаївської області. Доводиться туди возити, бо ні в районі, ні в найближчій окрузі не знайшли підходящого переробного підприємства, що теж свідчить про справжню увагу до галузі.
А як оцінюється наша праця? Скажу лише одне: за здану молочну продукцію та м’ясо ми не одержали жодної копійки дотації. Хоча два мільйони довелося вкласти лише в модернізацію ферм. Але ж обіцяли ретельно допомагати!
Відповідаючи на численні запитання, В. Шершньов, досить відверто розповів про ті взаємини, які складаються між виробниками та переробниками молочної продукції. Його підприємство бере лише високоякісне молоко й платить за нього трохи більше, ніж 3,5 гривні, про які говорила Зінаїда Михайлівна. Що стосується рентабельності, то вона на рівні трьох відсотків, у той час, як у клієнтів заводу – виробників молока сягає понад 30. То ж усе залежить від умов контракту.
– Наша продукція не потребує додаткової реклами, – додав В. Шершньов. – Скажімо, всі дошкільні та шкільні заклади міста Одеси купують молоко лише в нас. Щоправда, вчасно розраховуватися вони не хочуть. За минулий рік «набігло» майже 2 млн гривень боргу. А це ті самі гроші, які ми розраховували витратити на модернізацію виробництва. Довелося брати кредити під 28 відсотків річних. Це вже партнерство іншого роду, коли нас просто намагаються «використовувати» у своїх вузьковідомчих інтересах.
Ми думаємо про створення власної ферми. Але для цього потрібна земля для виробництва кормів та пільгові кредити на тривалий термін. Скажімо, на 7 років. У жодній країні світу, крім нашої, немає відсотків, які перевищують у 3-4 рази ціну купівлі комерційними банками валюти у держави!
Про стан підготовки кадрів для села розповів В. Герасименко. Тут теж є свої складнощі. Знизився авторитет багатьох спеціальностей, погіршилася соціальна ситуація на селі. Нині, завдяки старанням ЗМІ, про доярок та механізаторів мало що пишуть або показують на екрані. Але є сільська молодь, яка не збирається розлучатися із селом. І вона на місцях мусить одержувати підтримку.
…Ось такі моменти обговорювалися за круглим столом. Їх результати будуть доведені до депутатів обласної ради та відповідних державних інстанцій.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |