![]() |
|
![]() |
![]() |
Тривогу забили ветеринари, які оперують братів наших менших. Одного чудового дня вони залишилися без засобів анестезії.
З 5 січня 2011 року Постановою Кабінету Міністрів України були внесені зміни до градації наркотичних та психотропних засобів, а також прекурсорів за мірою їхньої соціальної небезпеки. Це і стало приводом для прес-конференції за участю заступника начальника управління щодо боротьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВС України в Одеській області Андрія Бурячка і завідувача ветеринарної клініки Олега Ушакова.
У світлі нових, суворіших, критеріїв і вимог список заборонених у вільному продажу наркотичних речовин поповнилася грибами, що дурманять свідомість, деякими тропічними плодами і кактусами, які викликають галюциногенну дію, корою екзотичних рослин, зокрема, акації, яка росте у тропічних країнах. Відкориговано список прекурсорів, завдяки чому деякі з них потрапили до розряду препаратів, що потребують підвищеної уваги. Наприклад, ангідрид тепер перенесено до розряду першорядного значення.
Змінилося і ставлення до кетаміну – препарату, який застосовується як знеболюючий засіб при хірургічному лікуванні тварин. Колись він був у групі сильнодіючих отруйних речовин, тепер опинився серед психотропних. А це істотно змінює правила його зберігання, використання та обліку його витрат. Одночасно змінюється і відповідальність за порушення цих установок.
Хвилювання ветеринарів викликане тим, що доводиться вдаватися до замінників кетаміну, застосування якого було виправдано протягом багатьох років. Але одразу знайшлися захисники фауни, які зчинили галас, що нібито без нього при хірургічному втручанні не обійтися. О. Ушаков запевнив, що це не так.
Зі свого боку, міліція має у своєму розпорядженні досить велику кількість фактів, коли прихильники споживання дурманних речовин користуються кетаміном зовсім не як медичним засобом. «Кайф» полягав у тому, що препарат позбавляв споживача будь-якого руху, він ніби дерев’янів. До речі, цей ефект і мав вирішальне значення при лікуванні тварин. Також серед затриманих наркоторговців були і розповсюджувачі кетаміну. При цьому спекулянти, які забрали «кайф» у тварин, чимало наживалися, продаючи ампулу за 100 гривень, тобто у 40 разів дорожче його аптечної ціни. Те, що згодом споживач їхнього товару стає небезпечним для суспільства, їх не турбує.
– Але мобілізує працівників БНОН, – запевняє А. Бурячок. – Цього року було перекрито 7 каналів нелегальних постачань наркотиків, нещодавно знешкоджено ще одного. У перевізників вилучено, зокрема, півкілограма сильнодіючого «важкого» наркотика амфетаміну. Його іноземні громадяни із середньоазіатського регіону перевозили вроздріб, ховаючи у природних порожнинах організму.
Щодо операцій над тваринами, то вони виконуються, як і раніше. Один виняток: замінники коштують дорожче!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |