![]() |
|
![]() |
![]() |
16 березня в Овідіопольській селищній раді відбулось громадське обговорення містобудівної документації, яке в присутності представників громади, депутатського корпусу, спеціалістів селищної ради та райдержадміністрації провела селищний голова Гоменюк В.М.
Керівник відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Бурлаченко С.А. познайомив присутніх з матеріалами містобудівного обґрунтування по розміщенню індивідуального садівництва та об'єктів обслуговування на земельній ділянці площею 14,85 га в районі вулиці Київської та площею 3,62 га в районі провулка Трикутного (за межами селища).
Документація виготовлена ДП «Державний НД ПВІ «НДІпроектреконструкція» на підставі розпорядження Овідіопольської РДА від 25.12.2009 р. №1525, пройшла відповідні погодження, має висновки державної експертизи — тепер слово представникам громади, думку якої висловили громадяни, присутні на обговоренні. Громадська думка і буде вирішальною у прийнятті рішення — підкреслив начальник відділу земельних відносин та геоінфра-структурних систем райдержадміністрації Прокопов М.А.
В обговоренні містобудівного обґрунтування в районі провулка Трикутного розбіжностей не було: на площі 3,62 га планується виділити 34 ділянки по 8 соток. А ось з приводу більшого масиву, поруч з вулицею Київською, площею 14,85 га, де планувалось розбити 116 ділянок по 10 соток, виникли різні думки.
Так голова земельної комісії селищної ради Суховій Р.І. запропонував переглянути запланований розподіл ділянок — не по 10, а по 6 соток землі, з тим, щоб ділянки могла отримати більша кількість людей (за останні три роки надано близько 1,5 тисячі заяв на землю). Були й інші аргументи. Адже такі зміни потягнуть за собою необхідність прокласти ще одну дорогу (а отже кількість ділянок не збільшиться значно), також передбачені першим проектом вигрібні ями не будуть відповідати вимогам санітарних норм, а тому потрібно прокладання центральної каналізації, що удорож-чить проект, як і витрати на додаткові комунікації — під які теж треба виділити землю. Вкласти в реалізацію другого проекту треба значно більшу кількість коштів — чи будуть такі витрати адекватні отриманому збільшенню ділянок, які відповідно подорожчають вже на етапі їх оформлення...
Лунали застереження, в яких йшлося і про приклади розподілених і забур'янених масивів, і про відвертий продаж землі тими, хто начебто дуже хотів будуватись.
Виступів, пропозицій, заперечень було чимало: від санепідемслужби, комунального підприємства «Благо», депутатів, апарату селищної ради. Адже в кінцевому результаті, згідно з майбутнім генпланом Овідіополя, цей масив увійде в межі селища і змінить свій статус. Тобто це будуть вже не садівничі ділянки, а земля, надана під забудову житла.
То як правильніше вчинити — якої площі мають бути ділянки: 10, 6 чи 8 соток? Щоб дійти єдиної думки, учасники громадських обговорень створили погоджувальну комісію на чолі з головою селищної ради. Комісія доручила відділу містобудування та архітектури РДА зробити розрахунки кількох варіантів (враховуючи величини земельних ділянок 6 або 8 соток), щоб не гіпотетично, а обгрунтовано переконатись, яке рішення є єдино правильним.
Таке доручення було виконане, зроблені розрахунки та їх аргументація прийняті членами погоджувальної комісії 22 березня. Масив в районі вулиці Київської буде також поділений на ділянки розміром 8 соток.
Отже громадське обговорення містобудівної документації можна вважати завершеним, про що складений і підписаний протокол відповідного зразка.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |